Προς το περιεχόμενο

Έκδοση του Messenger για παιδιά κυκλοφορεί το Facebook


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Θα σας δώσω μια συμβουλή. Απενεργοποιήστε μια για πάντα το Facebook. Απλά κάντε το. Καταλαβαίνω οτι ακούγεται τρομακτικό και θα νοιώσετε κοινωνικά απομονωμένοι αλλά δεν θα το μετανοιώσετε. Θα διαπιστώσετε αμέσως πόσες ώρες απο την ζωή σας ξοδεύατε σε αυτό και πόση όμορφη είναι η ζωή έξω απο το σπίτι, μια ζωή που χάνατε σερφάρωντας σε διαδικτυακούς τοίχους...
 

 

Είναι λίγο οξύμωρο να γράφεις κάτι τέτοιο, σε διαδικτυακό forum :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι λίγο οξύμωρο να γράφεις κάτι τέτοιο, σε διαδικτυακό forum :P

Είναι ο Federer, τέτοια γράφει για χαβαλέ! Αν και το FB προκαλεί κατάθλιψη ύστερα από έρευνες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ο Federer, τέτοια γράφει για χαβαλέ! Αν και το FB προκαλεί κατάθλιψη ύστερα από έρευνες.

Το Fb περίμενε ο κόσμος για να πέσει σε κατάθλιψη, ένα tool είναι, αν δεν το παρακάνεις δεν παθαίνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει το «με στόχο την προστασία τους». Ρε αφήστε τα παιδιά να παίξουν με τους φίλους τους και κόψτε τις μ@μ@κιες. Ναι σε σας τους γονείς το λέω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αι σιχτιρ που βάλανε στόχο και τα μικρα παιδιά πλέον.

Δηλαδη οχι διαφημισεις οχι στοιχεια χρησεις τιποτα....ετσι για την ψυχη της μανας του Ζουγκερ.Ρε σε ποιον τα πουλάτε αυτά ρε μακάκες.Θα έρθει μία φορά και εναν καιρό δηλαδη σε κανένα χρόνο που θα πρέπει κάποιος να πληρώσει γιαυτο το project και τότε θα δούμε που αποσκοπούσε όλο αυτό...και με ποιο τρόπο θα τα πάρουν.Δεν έχει διαφημίσεις έχει προστασία απο τα πάντα αλλά επειδή εμείς στο facebook ειμαστε οι καλύτεροι βάλε παιδί μου την viza του μπαμπά στο επόμενο παράθυρο που ακολουθεί....

Βρε ουστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι εμποδίζει τα παιδιά να κατεβάσουν την κανονική εφαρμογή ή να μπαίνουν από τον browser του κινητού/τάμπλετ στην ιστοσελίδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι εμποδίζει τα παιδιά να κατεβάσουν την κανονική εφαρμογή ή να μπαίνουν από τον browser του κινητού/τάμπλετ στην ιστοσελίδα;

Η προστασία του ξεκινάει ήδη από την αρχή όπου μόνο κάποιος γονέας έχοντας ήδη λογαριασμό στο Facebook, μπορεί να δημιουργήσει ένα ξεχωριστό λογαριασμό στο Messenger Kids για το παιδί του.

 

Αρα αν δεν σου δωσει ο μπαμπας/μαμα τον λογαριασμο, δεν εχεις facebook...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προστασία του ξεκινάει ήδη από την αρχή όπου μόνο κάποιος γονέας έχοντας ήδη λογαριασμό στο Facebook, μπορεί να δημιουργήσει ένα ξεχωριστό λογαριασμό στο Messenger Kids για το παιδί του.

 

Αρα αν δεν σου δωσει ο μπαμπας/μαμα τον λογαριασμο, δεν εχεις facebook...

Και προσθέτω στην ερώτησή μου: και τι εμποδίζει τα παιδιά να κάνουν άλλο λογαριασμό με ψεύτικα στοιχεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και προσθέτω στην ερώτησή μου: και τι εμποδίζει τα παιδιά να κάνουν άλλο λογαριασμό με ψεύτικα στοιχεία;

Τίποτα, μπορούν κάλλιστα να φτιάξουν καινούργιο, όπως και πριν άλλωστε, απλά τώρα δίνουν την ευκαιρία στους γονείς να έχουν έλεγχο πάνω σε αυτό, μια χαρά κίνηση μου φαίνεται να πω την αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το iphone 7plus μετα που εγκατεστησα το ios 11.1.1 δεν λειτουργει σωστα


Επισης δεν ανοιγει αρκετα applications


Επισης δεν λειτουργουν αρκετα απλικεσιονς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...