Προς το περιεχόμενο

παιδικα θεματικα παρκα χριστουγεννιατικων εορτων


tornado

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει παει κανεις σε καποιο?

Ποσο εκανε, τι ειχε μεσα ενδιαφερον, ποσα πληρωσε εξτρα, τι ηταν καλο και τι ηταν μετριο προς αποφυγην?

 

Σκεφτομαι να παω στο Christmas Factory απο Δευτερα καποια καθημερινη για να γλυτωσω εισιτηρια μιας στο ενα παιρνεις και αλλο ενα δωρο.

Αν εχει παει κανεις, θα βοηθαγε μια σχετικη ενημερωση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάει σε ένα που κάνουν σχεδόν κάθε χρόνο τις μέρες των γιορτών στο MEC Παιανίας με την εγγονή μου.

 

Όπως είναι γνωστό γενικά για τέτοια θεάματα διαβάζεις πολλά και μεγάλα λόγια τα οποία δεν ανταποκρίνονται πλήρως σε αυτά που βλέπεις.Εξάλλου αν δε βάλουν και λίγη σάλτσα πως θα προσελκύσουν περισσότερο κόσμο.

Συνήθως βάζουν το εισιτήριο φτηνό αλλά σου τα παίρνουν μέσα αν έχεις μαζί σου μικρό ή μικρούλα τα οποία ζητάνε ότι βλέπουν από δωράκια φωτογραφίες και ότι φανταστεί ο νους σου.

 

Γενικά για μικρά παιδιά είναι καλό και μία πρωτόγνωρη εμπειρία και αξίζει να τα πας έστω  μία φορά πληρώνοντας και κάτι παραπάνω για το παιδί σου το ανηψάκι σου το εγγονάκι σου.

Τώρα αν πας μόνος χωρίς παιδάκι για εμπειρία όπως είπες πήγαινε καθημερινή που έχει φτηνό εισιτήριο.

Μεγάλος είσαι δεν θα σου τα πάρουν από τους διάφορους πειρασμούς,αλλά θα στερηθείς των επιφωνημάτων χαράς και ευχαρίστησης ενός μπόμπιρα αν δεν έχεις μαζί σου. :wub:

 

Edit.  Ηλεκτρονικά τσιγάρα και υγρά πάντως δεν πουλάνε. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παω - θα παω και πηγα - πηγα  :-D

 

Λοιπον καποιες συμβουλες σε οσους πανε:

 

- Να προτιμησουν καθημερινες, η εισοδος εχει 5,5 ευρω - ατομα αντι 5,5, ευρω το ατομο τα ΣΚ. (μεχρι 3 ετων δωρεαν)

- ο κοσμος ειναι λιγοτερος, αρα πιο ευκολη προσβαση στις δωρεαν παροχες.

- τα επιπλεον λεφτα τα παιχνιδια ειναι 2,5 ευρω εκτος απο την ροδα που εχει 3 ευρω και το παγοδρομιο που παει με την ωρα.

 

Τελος καλο ειναι να προσδιορισετε το ποσα θα χαλασετε δηλ. ποσα παιχνιδια, τι θα φατε, γιατι οι πιτσιρικαδες τα θελουν 

οοοοοοοοολα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Δεν εχω παιδια αλλα πηγα για βολτα με τη κοπελα μου στην μαρινα αλιμου διπλα νοκιζω παρκου φλοισβου το λενε? Εχει εκει ενα μικρο christmas happning και πολλα παιδακια ειχε επισης (κυριακη ειχαμε παει) .Δεν εχει εισοδο! (Φαγαμε ωραιους λουκουμάδες παντως :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για τα παιδιά αξίζει να τα βλέπεις να λάμπει το προσωπάκι τους.

 

Και εγώ την Κυριακή θα πάω την εγγονούλα στο MEC Παιανίας όπου λειτουργεί και φέτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελέγξτε και τις εκδηλώσεις που πραγματοποιεί ο κάθε Δήμος.

Στην Καλλιθέα έχουν στήσει ένα μικρό μεν αλλά ωραίο χριστουγεννιάτικο πάρκο με εισητήριο 1€/παιχνίδι (τρενάκι, carousel, τραμπολίνο) και κάποια δωρεάν (φουσκωτό κάστρο, pony-cycle, φωτογράφηση με santa, ζωγραφική, ανάγνωση παραμυθιού, face painting). Με ένα 10ευρω έκατσαν κόρη και ανηψιός επι ένα τρίωρο.

Επίσης όλοι οι δήμοι διοργανώνουν παραστάσεις και προβολές στο κλίμα των γιορτών, παιδικές και μη, συνήθως με δωρεάν συμμετοχή.

Ελέγξτε τα site των δήμων σας που -λογικά- θα έχουν αναρτημένο το πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...