Προς το περιεχόμενο

Μια 5ημερη θελουμε να παμε!


FilBeats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

άσχετο το ξέρω αλλά θα το γράψω.

όλοι έχουν θεοποιήσει την 5θημερη αλλά για μένα είναι μια μαλακία και μισή.

ίσως φταίει ότι όταν πήγα εγώ το σχολείο ήταν γεμάτο φλώρους και δεν έγινε ούτε ένα όργιο, τίποτα....

μόνο 1-2 άτομα που μεθύσανε.

μας πηγαίνανε σαν τα πρόβατα σε μαγαζιά που είχαν επιλέξει ανάλογα τις συμφωνίες.

 

όταν ζούσα ένα διάστημα στην κρήτη, θυμάμαι ερχόταν πολλά σχολεία για την εκδρομή τους. 

clubs τα οποία ήταν κλειστά η δε πατούσε ψυχή, ανοίγαν τότε και πηγαίνανε τα παιδιά εκεί.

ενώ όλη η κίνηση ήταν σε άλλα μαγαζιά. αυτοί ήταν μαζεμένοι μεταξύ τους.

 

δε βρίσκω καμια αξία στην 5θημερη.

αργότερα αν περάσεις φοιτητής θα έχεις την ευκαιρία να ζήσεις πολλές 5θημερες, με άτομα που εσύ γουστάρεις και όπου γουστάρεις, χωρίς να σε καθοδηγούν σαν πρόβατο επειδή τα παίρνουν απο καταστήματα

 

ίσως να είχα άλλη άποψη αν δεν είμασταν τόσο φλώροι εμείς,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γ@μ@τη ηταν η 5νθημερη.

Και ουτε μέθησε κανείς, ούτε κανα απρόοπτο έγινε. Αν ηταν να περιμένουμε την 5νθημερη για να τα κάνουμε αυτά

ειχαμε αποτυχει απ τα 17 μας.

Βγήκαμε, κάναμε τις πλάκες μας, ειμασταν όλοι μαζί σαν παρέα σε ένα όχι τόσο ελεγχόμενο περιβάλλον (διότι οι καθηγητές

κακά τα ψέμματα, δε μπορουσαν να μας ελέγξουν πλήρως) κάναμε βλακίες στα δωμάτια κοκ. Ούτε ζημιές, ούτε τιποτα.

 

Και έχουμε και τα θυμόμαστε ακομα και κοροιδεύουμε όσους έκατσαν να διαβάσουν και τωρα τραβάνε τα μαλλιά τους που

δεν έχουν την εμπειρία της 5ημερης.

 

Εντάξει άλλες εποχές βέβαια τοτε. Τωρα αξια έχει η selfie, τοτε οι φωτογραφίες ηταν ούτως η αλλιώς λίγες.

 

Και ειναι γαματο το πόσο κοντά ηρθες με κοσμο που σχεδον δε μιλαγες στο σχολείο και που μπορει και μετά απο 20-30 χρονια να τον ξαναδεις

και να πιεις καφέ μαζι του σα να μη πέρασε μια μέρα.

 

Να πάτε 5ημερη αν μπορειτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο λεω οτι επικοινωνησα με πολλα πρακτορεια και εφαγα πορτες , πχ μ ζητανε γυρω στα 300 ευρω για μια 5ημερη στην κρητη που τα λεφτα ειναι παρα πολλα και αυτο το ξερω επειδη ρωτησα αλλα σχολεια :)

Οχι ειπα μια τιμη την οποια εχω ακουσει απο 2 διαφορετικα σχολεια που πηγαν κρητη, και δωσαν απο 200 και 220 ευρω , βαλανε αγγελια λενε, ομως δεν βρισκω ακρη ουτε σε αυτο γ αυτο ζητησα βοηθεια εδω

 

Θεωρώ ότι το χειρίστηκες ανάποδα, πρώτα έπρεπε να πάρεις τιμές από πρακτορεία και μετά να ρωτήσεις για συμμετοχές. Τώρα κατά τη γνώμη μου έχεις δύο επιλογές. Είτε ρωτάς αυτούς από τα άλλα σχολεία με ποια πρακτορεία πήγαν και συνεννοείσαι μετά με αυτά, είτε ενημερώνεις τον κόσμο για τις τιμές που βρήκες και βλέπεις πως επηρεάζει αυτό τις συμμετοχές. Έχε υπόψη σου ότι μετράει πολύ ο αριθμός των ατόμων. Άλλες τιμές δίνουν για 100 και άλλες για 50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γ@μ@τη ηταν η 5νθημερη.

Και ουτε μέθησε κανείς, ούτε κανα απρόοπτο έγινε. Αν ηταν να περιμένουμε την 5νθημερη για να τα κάνουμε αυτά

ειχαμε αποτυχει απ τα 17 μας.

Βγήκαμε, κάναμε τις πλάκες μας, ειμασταν όλοι μαζί σαν παρέα σε ένα όχι τόσο ελεγχόμενο περιβάλλον (διότι οι καθηγητές

κακά τα ψέμματα, δε μπορουσαν να μας ελέγξουν πλήρως) κάναμε βλακίες στα δωμάτια κοκ. Ούτε ζημιές, ούτε τιποτα.

 

Και έχουμε και τα θυμόμαστε ακομα και κοροιδεύουμε όσους έκατσαν να διαβάσουν και τωρα τραβάνε τα μαλλιά τους που

δεν έχουν την εμπειρία της 5ημερης.

 

Εντάξει άλλες εποχές βέβαια τοτε. Τωρα αξια έχει η selfie, τοτε οι φωτογραφίες ηταν ούτως η αλλιώς λίγες.

 

Και ειναι γαματο το πόσο κοντά ηρθες με κοσμο που σχεδον δε μιλαγες στο σχολείο και που μπορει και μετά απο 20-30 χρονια να τον ξαναδεις

και να πιεις καφέ μαζι του σα να μη πέρασε μια μέρα.

 

Να πάτε 5ημερη αν μπορειτε.

 

Πρακτορειατζης φιλαράκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, φετος ειναι η τελευταια ταξη του λυκειου και εχω αναλαβει εγω την 5ημερη, να προσθεσω οτι πηγαινω σε επαλ και πως δεν εχουμε παει πολυημερη εδω και πολλα χρονια, φετος εγω πηρα την πρωτοβουλια να το αλλαξω, εκτυπωσα χαρτια τα μοιρασα σε ολο το σχολειο και προσθεσα και ποσα λεφτα θα εβαζε ο καθενας , δοξα το θεο μαζεψα πανω απο 50 ατομα (αυτο σημαινει οτι μπορουμε να παμε 5ημερη συμφωνα με το κρατος το 70% της 3 λυκειου και πανω πρεπει να πει ναι) οι τιμες κοιμαινονται απο 170-200max

Ξ

Έχω όμως το εξης προβλημα , δεν ειμαι εμπειρος με τα πρακτορεια κλπ και απο το ψαξιμο που εκανα εφαγα πολλες πορτες και ειδα πολλες τιμες οι οποιες απλα ειναι αστειες! ΄Εχω ακουσει απο παρα πολλα λυκεια και απο οτι καταλαβα οι τιμες για μια 5ημερη-6ημερη πχ για κρητη ειναι στα 220 ευρω γυρω.

 

Θα ήθελα όποιος ξερει καποια ιδεα καποιο πρακτορειο καποιο tip για να βρω την δυνατοτερη φθηνη προσφορα ωστε να παμε επιτελους μια 5ημερη.... ο τοπος π εχουμε διαλεξει ειναι η Κρητη.

Ποιος απο εσας σχεδιαζε την 5ημερη ? εχει κανεις καποια ιδεα?

 

Θα παρεις προσφορες. Οχι προφορικα. Και δεν θα πατε με οτι πρακτορειο σας κατεβει γιατι υπαρχουν και ανευθυνοι, μεθυστακες οδηγοι, πεφτουλες κτλ. Προσεχτε μην σας ριξουν σε κανα γκρεμο.

Θα ρωτησεις αλλα γειτονικα σχολεια με τι πρακτορεια πηγαν και αν μειναν ευχαριστημενοι. Και θα τα γραψεις σε ενα χαρτι. Στο τελος θα ζητησεις προσφορες.

Υπαρχουν συγκεκριμενα πρακτορεια που κανουν αυτη την δουλεια...οχι ολα.

 

Επειδη το ζητημα σου ειναι το κοστος, προβλεπω ή να μην πατε, ή αν πατε μετα να μην ξαναπατε για 10χρονια γιατι θα γινουν φοβερες μαλακιες και αυθερεσιες. Γιατι θα βρεις οτι πιο φτηνο υπαρχει, και αρπα κολα.

 

Αν θες να πατε, βρες οπως σου ειπα ενα αξιοπιστο πρακτορειο με προσφορα, κατοπιν πληροφοριων οπως σου ειπα.

 

Διευθυντης δεν υπαρχει στο σχολειο και εχεις αναλαβει εσυ; Συλεξε πληροφοριες μαζεψτε χρηματα, και ασε τους μεγαλους να τα κανονισουν, αυτες οι εταιρειες ειναι οι μισοι απατεωνες. Θα σε φανε για πρωινο εσενα. Sorry αλλα βλεπω ουτε να ξερεις, ουτε να μπορεις, ουτε να γνωριζεις τους κινδυνους ενος κακου πρακτορειου, και ολο,αυτο που εχεις αναλαβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερτιμημενες οι 5ημερες.
Εμεις μια τριημερη πηγαμε και αυτη ηταν για το μπ****.

Καποιοι ειχαν αναγκη να πανε εκδρομη με το σχολειο  για να κανουν οσα δεν μπορουσαν να κανουν κανονικα,εγω αυτα τα ζουσα καθημερινα στη ζωη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άκυρο σχόλιο της ημέρας: Στην εποχή της πενταήμερης σιγουρεύτηκαν οι γονείς μου οτι καπνίζω όταν έσκασε φωτογραφία μου με το τσιγάρο στο χέρι πρώτο πλάνο!! :ph34r: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...