Προς το περιεχόμενο

Ο Google Assistant έφτασε επιτέλους και στα tablets με Android, και εξαπλώνεται σε κινητά με Lollipop


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιο βλακεία εταιρία δεν υπάρχει, η άνθρωπη εκεί είναι κοιμισμένη στην έκδοση του OREO το Google Now δεν απενεργοποιείτε σονι και καλά να κάθομαι όλοι μέρα να βλέπω τα χαζό αρθα από όλα τα χαζό Sites. Τεχνολογίες του κ....... απαράδεκτη πλεον. 

Πρέπει να σε προσλάβουν να τους βοηθήσεις αδερφέ να προκόψουν... γιατί έτσι όπως πάνε θα το κλείσουν το μαγαζί!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλήθεια δεν κλείνει στο όρεο; πώς κι έτσι; 

 

αν απενεργοποίησεις τα notification από google? 

 

Δεν κλείνει με τίποτα, δεν έχει επιλογή όπως είχε στην 7, τι κράξιμο τους έχω ρίξει στα σχόλια δεν χαμπαριάζουν τίποτα, εκεί να κάθομαι όλοι μέρα να βλέπω χαζό ειδήσεις, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να μην σου εμφανίζει την χαζό ροΐ από τα άρθρα από κάθε σελίδα, άσε που τραβάει μνήμη αυτή η χαζό εφαρμογή. Τελικά το μόνο της προκοπής που έχουν φτιάξει είναι το Search και το YouTube, άλλα τι λέω αυτό το αγοράσανε, απογοητευτικά από αυτήν την εταιρία πλέον ( Α ρε Amiga που είσαι )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το έχω ανοικτό στην 7.1.2 και μέχρι να τελειώσει η χρονιά μου έχουν τάξει όρεο, αλλά άρθρα μου βγάζει πολύ σπάνια έτσι κι αλλιώς γιατί έχω ρυθμίσει συγκεκριμένα πράγματα που με ενδιαφέρουν

 

μου βγάζει όμως διαρκώς χρήσιμα πράγματα όπως κίνηση, καιρό, πόση ώρα θέλω να πάω στη δουλειά μου κάθε πρωί ή πόση θέλω για το σπίτι μέχρι να σχολάσω..

 

γενικά δεν με ενοχλεί περισσότερο δηλαδή μου λέει την κίνηση που είναι κάτι που με ενδιαφέρει, παρά άσχετα, οπότε δεν βλέπω να αλλάζει κάτι στη ζωή μου ως προς αυτό 

 

ίσως η επόμενη λύση είναι να το σετάρεις ή απλά να του δώσεις feedback από απλά να το κλείσεις 

 

με λίγα λόγια να ασχοληθείς μαζί του για να μάθει η google περισσότερα πράγματα για σένα :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς το παρον ετσι οπως το δοκιμασα ειναι εφετζιδικο αλλα δε.. το google search ειδικα με το φωνητικο ειναι πιο πρακτικο. το να τρωει μονιμα resourses και να καταγραφει καθε τι που λες ειναι φρικη σαν ιδεα . θα εισαι για καφε και θα σου κανει profiling για διαφημισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το έχω ανοικτό στην 7.1.2 και μέχρι να τελειώσει η χρονιά μου έχουν τάξει όρεο, αλλά άρθρα μου βγάζει πολύ σπάνια έτσι κι αλλιώς γιατί έχω ρυθμίσει συγκεκριμένα πράγματα που με ενδιαφέρουν

 

μου βγάζει όμως διαρκώς χρήσιμα πράγματα όπως κίνηση, καιρό, πόση ώρα θέλω να πάω στη δουλειά μου κάθε πρωί ή πόση θέλω για το σπίτι μέχρι να σχολάσω..

 

γενικά δεν με ενοχλεί περισσότερο δηλαδή μου λέει την κίνηση που είναι κάτι που με ενδιαφέρει, παρά άσχετα, οπότε δεν βλέπω να αλλάζει κάτι στη ζωή μου ως προς αυτό 

 

ίσως η επόμενη λύση είναι να το σετάρεις ή απλά να του δώσεις feedback από απλά να το κλείσεις 

 

με λίγα λόγια να ασχοληθείς μαζί του για να μάθει η google περισσότερα πράγματα για σένα :P

 

Έχω σεταρι την Ρόι απενεργοποιημένα όλα μόνο τον καιρό έχω , άλλα η ροΐ συνεχίζεται τι να πω βλακείες εφαρμογές σονι και καλα να βλέπω τα γ. άρθρα αντί να φτιάξουν ένα σύστημα να επιλεγείς εσύ της σελίδες που θα βάλεις, μεχρι την 4.1 τα πηγαίναν καλά μετά βλέπω ηλίθιο εφαρμογές χωρίς να έχουν επιλογή απενεργοποίησης για να σου ρημάζουν την μνήμη και το ρεύμα αφού καταναλώνουν.

έχω και την καθαρή εκδοσή του android τρομάρα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα βαριέμαι να δω αλλά είμαι σίγουρος ότι άμα πατήσεις συνεχόμενα την αρχική οθόνη και επιλέξεις ρυθμίσεις - η ροη σας, η πρώτη επιλογή είναι αυτό που θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στο Xperia μια χαρά ελληνικά δουλεύει δεν με αφήνει εδώ να ανεβάσω screen shot

 

Όταν επαληθεύσετε τον αριθμό σας, τα άτομα που έχουν τον αριθμό σας θα μπορούν να συνδεθούν μαζί σας σε όλες τις υπηρεσίες της Google. Επίσης, επιτρέπετε στο Allo να στέλνει, κατά περιόδους, τις επαφές και την τοποθεσία σας στην Google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδιάφορο, καθώς υπάρχει η Cortana της Microsoft.

 

Σαν νέος χρήστης Android βλέπω ότι οι καλύτερες εφαρμογές στο τηλέφωνό μου (email, διαχείριση αρχείων, ΙΜ κλπ.) είναι ...της Microsoft !

 

Μπορεί η MS να μην τα πήγε καλά με το Windows Phone, αλλά ο Ινδός ρίχνει γκολάκια εκτός έδρας (Αndroid). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...