Προς το περιεχόμενο

Δώρο Χριστουγέννων σε συνάδελφο.


skipperas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι ειναι η σουπλα?

Το/τα σουπλα ειναι αυτα τα πραματακια που βαζουμε κατω απ'το πιατο οταν τρωμε ωστε να μην λερωθει το τραπεζι ή το τραπεζομαντηλο. (σου πλα = κατω απ' το πιατο, σου βερ = κατω απ'το ποτηρι. Ειναι γαλλικες φρασεις.)
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το/τα σουπλα ειναι αυτα τα πραματακια που βαζουμε κατω απ'το πιατο οταν τρωμε ωστε να μην λερωθει το τραπεζι ή το τραπεζομαντηλο. (σου πλα = κατω απ' το πιατο, σου βερ = κατω απ'το ποτηρι. Ειναι γαλλικες φρασεις.)

Νομισα οτι ειναι σαν τη σουβλα. Δεν ξερω γραμματα, ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειναι η σουπλα?

Το σουπλά

:-D

Μία παραλληλόγραμμη πλαστική επιφάνεια που τη βάζεις κάτω απ' το πιάτο σου στο τραπέζι για να μην το λερώνεις(το τραπέζι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σουπλά

:-D

Μία παραλληλόγραμμη πλαστική επιφάνεια που τη βάζεις κάτω απ' το πιάτο σου στο τραπέζι για να μην το λερώνεις(το τραπέζι)

Δεν εχουμε τετοια στο Hotspot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι υποχρεώνουν κάποιον για κάτι.

Απλά σε κάποιους εργασιακούς χώρους οργανώνουν κάποια τέτοια events σε στυλ secret santa ή ανταλλαγή με κλήρωση, που απ' ότι κατάλαβα είναι και η συγκεκριμένη περίπτωση.

Η "υποχρέωση" υφίσταται μόνο στο ότι αν δεν συμμετάσχεις, ενώ όλοι οι υπόλοιποι το κάνουν, σκέφτεσαι (ή φοβάσαι) ότι θα είσαι δαχτυλοδεικτούμενος. Tο ίδιο βέβαια θα ισχύει και αν όλοι οι άλλοι κάνουν clubbing κι εσύ όχι ή αν κανονίζουν κυριακάτικα μπριζολίδια κι εσύ είσαι vegetarian.

 

Ακριβώς.

 

 

Να κονομήσει κάποιος Intenso και ο φίλος να καταλήξει με κανα ημερολόγιο δεν είναι και πολύ ωραίο πάντως :P

 

 

δάκρυσα.. καλά εννοείται ότι τα περισσότερα θα ναι μούφα, με κανά parker στυλό με βλέπω.

 

Ίσως καλή ιδέα να είναι μια τσάντα/τάπερ για το μεσημεριανό ή βάση για λαπτοπ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά σε κάποιους εργασιακούς χώρους οργανώνουν κάποια τέτοια events σε στυλ secret santa ή ανταλλαγή με κλήρωση, που απ' ότι κατάλαβα είναι και η συγκεκριμένη περίπτωση.

Office party, εγω φετος το γλυτωνω λογω πενθους (και καλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις καναμε παρτυ αλλα χωρις δωρα φετος...προτιμησαμε φαγοποτι και μπολικο αλκοολ να ρεει. Secret Santa με φθηνοδωρακια του 5ευρου παντως ειχε πλακα. Εχω τυχει ως τωρα τεραστια κουπα, αυτοκολλητα τοιχου, βιβλιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις καναμε παρτυ αλλα χωρις δωρα φετος...προτιμησαμε φαγοποτι και μπολικο αλκοολ να ρεει. Secret Santa με φθηνοδωρακια του 5ευρου παντως ειχε πλακα. Εχω τυχει ως τωρα τεραστια κουπα, αυτοκολλητα τοιχου, βιβλιο.

Aμερικανικες μ@λ@κιεs.

Εμεις έχουμε Christmas after work party ευτυχώς χωρις δωρα.

Τον γεναρη εκτος Αθηνων η πιτα της εταιριας με δωρα βραβεια λόγους και νταχτιρντι.

 

Προπερσι τσιμπησα παντως μια χηνα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πρότεινα μια βραδιά με πληρωμένα έξοδα σε ένα στριπτιζάδικο. :P

 

Αξέχαστη εμπειρία.

Ειμαστε σοβαρη εταιρια εμεις, δεν εχουμε σχεση με γυμνα και αλλα τετοια σεξια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πρότεινα μια βραδιά με πληρωμένα έξοδα σε ένα στριπτιζάδικο. :P

 

Αξέχαστη εμπειρία.

Εγώ άμα θέλετε προσφέρω ένα μπουκάλι σε στριπτίζαδικο, από Δευτέρα έως Πέμπτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...