Προς το περιεχόμενο

υπερβολικά ενθουσιώδεις γκόμενες/γκόμενοι


Vapir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας έχει τύχει μια γκόμενα/γκόμενος να είναι υπερβολικά ενθουσιώδης και γενικά της υπερβολής ενώ καλά καλά δεν γνωριστήκατε ? είναι turn off για εσάς? ξενερώνετε ή σας αρέσει? 

επειδή μ έχει τύχει κανα δυο φορές για εμένα ειναι τρελό turn off , για αρχή νιώθω οτι χάνω το ρόλο μου σαν κυνηγός κ έπειτα το βρίσκω κάπως ντεκαυλέ. 

Οπότε είχα μια συζήτηση με φίλους/φίλες σημερα π είμαστε παρέα κ όλοι συμφωνήσαμε στο οτι αρχικά είναι κολακευτικό αλλα καταντάει κουραστικό σύντομα. Θέλω να ακούσω γνώμες πάνω στο θέμα. Μιλάμε για ηλικίες 25+ βέβαια κ τονίζω την ηλικία γιατι όλοι λίγο πολύ είμαστε έτσι αλλα στα 15-16 ...λολ

κρατήστε ένα επίπεδο plz , μη φάει lock πριν την ώρα του , thanks 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας γενικα πολυ μπλαζε και ψυχρο περιβαλλον δεν με πολυχαλαει ο ενθουσιασμος και η αφελεια στην γυναικα (εντος λογικων οριων), τα βρισκω χαριτωμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και νορμάλ δεν το λες πάντως. Πρέπει να γίνονται στο χρόνο τους μερικά πράγματα. Ο μεγάλος ενθουσιασμός (και ο άκυρος)συχνά καταλήγει να ξεφουσκώνει γρήγορα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και νορμάλ δεν το λες πάντως. Πρέπει να γίνονται στο χρόνο τους μερικά πράγματα. Ο μεγάλος ενθουσιασμός (και ο άκυρος)συχνά καταλήγει να ξεφουσκώνει γρήγορα.

Αυτό
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι και πως βγαίνει εκείνη τη περίοδο της ζωης σου και το άτομο που έχεις δίπλα σου. Νομίζω δε το έλεγχεις 100%. Μου έχει τύχει και εμένα να ενθουσιαστω αρκετά (όχι υπερβολικά), συνήθως δε πάει καλά πάντως αν ξεκινήσει έτσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας γενικα πολυ μπλαζε και ψυχρο περιβαλλον δεν με πολυχαλαει ο ενθουσιασμος και η αφελεια στην γυναικα (εντος λογικων οριων), τα βρισκω χαριτωμενα.

 

:shock:

τυπε εννοεις οτι η γυναικα σου ειναι ψυχρη και θες την γκομενα ενθουσιώδη;

Σας έχει τύχει μια γκόμενα/γκόμενος να είναι υπερβολικά ενθουσιώδης και γενικά της υπερβολής ενώ καλά καλά δεν γνωριστήκατε ? είναι turn off για εσάς? ξενερώνετε ή σας αρέσει? 

 

επειδή μ έχει τύχει κανα δυο φορές για εμένα ειναι τρελό turn off , για αρχή νιώθω οτι χάνω το ρόλο μου σαν κυνηγός

 

 

 

ένας φίλος είπε καλά , πες οτι έχεις aids και καθάρισες 

 

 

μετα κατα τα αλλα, οι γυναικες δεν ειναι οι ξεκαθαρες και οι ντομπρες στο τι θελουν και γιατι δεν σε θελουν

λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μετα κατα τα αλλα, οι γυναικες δεν ειναι οι ξεκαθαρες και οι ντομπρες στο τι θελουν και γιατι δεν σε θελουν

λολ

γυναίκες, άντρες , μη κολλάς στο φύλο , όλοι τα ίδια κάνουμε πάνω κάτω, στον άνθρωπο ειναι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας φίλος είπε καλά , πες οτι έχεις aids και καθάρισες 

Η οτι εισαι ανεργος.Σε διωξανε απο την δουλεια και δεν εχεις μια.Κοβονται αποτομα οι ορμονες απο τις γυναικες και η ολη διαθεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν απογοητεύει ποτέ το Insomnia!

Σε κάθε θρεντ θα βρεθούν οι παντογνώστες να βγάλουν όλες τις γυναίκες είτε τρελές είτε ότι δεν ξέρουν τί θέλουν είτε υποκρίτριες είτε ότι κοιτάνε μόνο το πορτοφόλι είτε όλα μαζί.

Θα φτάσουμε να σας λέμε ναιιι ναιιι επειδή έχουμε βαρεθεί να προσπαθούμε να αποδείξουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες.

Συνεχίστε με την ίδια καραμέλα λοιπόν.

 

 

Ον τοπικ: ρε συ νίκοτς μπορείς να δώσεις μερικά παραδείγματα που αποτελούν τρελό turn off όπως λες; Δηλαδή ποιά είναι τα όρια της υπερβολής στον ενθουσιασμό;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολή; να σου στέλνει μηνύματα 100 φορές τη μέρα  :-D

 

Εγώ πιστεύω ότι εξαρτάται από το άτομο που θα ενθουσιαστεί μαζί σου.

Αλλιώς θα αντιμετωπίσεις κάποια που έχει χιλιάδες επιλογές και τρελάθηκε μαζί σου και αλλιώς κάποια που τρελάθηκε μαζί σου γιατί κανείς δεν της έχει ξαναμιλήσει.

 

Που μας οδηγεί στο βασικό κανόνα να μην είμαστε needy ή τουλάχιστον να μην το δείχνουμε  :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ον τοπικ: ρε συ νίκοτς μπορείς να δώσεις μερικά παραδείγματα που αποτελούν τρελό turn off όπως λες; Δηλαδή ποιά είναι τα όρια της υπερβολής στον ενθουσιασμό;

πχ σε 1 εβδομάδα γνωριμία π έχουν πέσει μόνο φασώματα να σου γίνεται κολλιτσίδα, να σε παίρνει 20 τηλέφωνα ενώ ξέρει οτι έχεις δουλειά , να σου λέει οτι θα βγάλει τα μάτια κάθε γκόμενας που σε περιτριγυρίζει , να θέλει να πλακώνεστε στα γλωσσόφιλα on public όταν έχεις πει οτι θες να κρατήσεις low profile μέχρι να δείτε αν όλο αυτό ​πάει κάπου κ να γνωριστείτε καλύτερα, , αλλα και μετά γιατι γενικά θεωρώ οκ ένα απλό φιλί σε δημόσιο χώρο κ μέχρι εκεί .Να σου κάνει σκηνή επειδή άργησες 10 λεπτά ενώ έχεις ξακαθαρίσει πως καθημερινές είσαι αρκετά busy και δεν κάθεσαι, να θέλει να βγαίνετε κάθε μέρα λες κ θα φύγει το τρένο κ 1002 

υπερβολές που σε κάνουν να σκέφτεσαι αν το προχωρήσεις το πράγμα τότε που θα φτάσει ? αυτό βέβαια δεν το ξέρω γιατί ποτέ δεν προχώρησα κάτι τέτοιο , πάντα ρίχνω άκυρο , ιδικά επειδή είμαι ξεκάθαρος απ την αρχή στο τι ψάχνω και κυρίως στο τι δεν ψάχνω.

 

Βέβαια όπως είπες δεν έχει να κάνει με το φύλο , το γράφω κ στο αρχικό , μιλάμε για άντρες κ γυναίκες , απλά δε μ κάθετε καλά π υπάρχουν τέτοια άτομα ηλικίας 25+  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ I see...Όταν ο χαρακτήρας του άλλου/της άλλης είναι needy και θέλει νά'ναι μόνιμα στο κέντρο της προσοχής τότε μπορεί εύκολα να σε πνίξει όλο αυτό, να γίνει μια ασφυκτική σχέση. Ευτυχώς τέτοια σημάδια φαίνονται εύκολα από νωρίς. Εσύ συνέχισε να είσαι ξεκάθαρος, να εκφράζεις το πώς θες να είναι η σχέση και θα βρεθεί κάποια στο ίδιο μήκος κύματος με σένα.

Πάντως δεν καταλαβαίνω κάποιες/ους που μένουν σε σχέσεις με needy άτομα. Η ζωή είναι μικρή για να την αναλώνουμε σε ανθρώπους και πράγματα που δεν μας αρέσουν και δεν μας γεμίζουν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...