Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για χρηματα (κερδισμενα)


ilias_Mar1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λιγες εβδομαδες κερδισα καποια χρηματα και πριν λιγες μερες τα παρελαβα (με φορολογιες κλπ) και ενα πραγμα περναει απο το μυαλο μου. Τι να κανω με αυτα τα χρηματα; Ειναι αρκετα μεγαλο ποσο αλλα οχι ικανο για μια ζωη. Ειναι κατω απο 85000 αλλα πανω απο 60000 ευρω.

Μενω σε ενα χωριο Θεσσαλιας και ειμαι ανεργος. Εχω δουλεψει κατα καιρους σε γεωργικες δουλειες, δεν εχω τελειωσει καποια σχολη και εχω τρελα με την τεχνολογια και τη γυμναστικη.

Σκεφτομαι να φυγω εξωτερικο για να βρω την τυχη μου. Αν εισασταν στη θεση μου τι θα κανατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη που μπορεί να φανεί κάπως απότομο, αλλά να πας στο εξωτερικό με ποια προσόντα; του ανειδίκευτου εργάτη;

Δεν είναι και πολύ ρεαλιστικό ως πλάνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε αρχικα διακοπες καπου ομορφα... οταν ερθεις πισω θα ξοδευεις ενα 500ρικο το μηνα και θα παιρνεις και ταμιο ανεργιας μεχρι οσο παει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε αρχικα διακοπες καπου ομορφα... οταν ερθεις πισω θα ξοδευεις ενα 500ρικο το μηνα και θα παιρνεις και ταμιο ανεργιας μεχρι οσο παει

Πως καταληξαμε οτι θα παιρνει ταμειο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως καταληξαμε οτι θα παιρνει ταμειο;

 

εχω ενσημα αλλα η σκεψη μου ειναι μακροπροθεσμα τι να κανω. Στο χωριο μου λενε να ανοιξω ενα μαγαζι κλπ αλλα δεν εχω ιδεα απο τετοια θεματα ουτε μπορω να ρισκαρω χωρις να εχω καποιον να με καθοδηγησει επιχειρηματικα. Διαβαζω φουλ (βιβλια) και σπανια μπαινω στο ιντερνετ. Γενικα εμεις εδω ειμαστε καποια χρονια πισω απο τα παιδια της Αθηνας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγες εβδομαδες κερδισα καποια χρηματα και πριν λιγες μερες τα παρελαβα (με φορολογιες κλπ) και ενα πραγμα περναει απο το μυαλο μου. Τι να κανω με αυτα τα χρηματα

Φροντισε να βρεθουν σε ασφαλη τραπεζικη δικαιοδοσια εκτος capital controls πριν κανεις το οτιδηποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φροντισε να βρεθουν σε ασφαλη τραπεζικη δικαιοδοσια εκτος capital controls πριν κανεις το οτιδηποτε

Με τρομαζεις οταν δινεις σοβαρες συμβουλες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φροντισε να βρεθουν σε ασφαλη τραπεζικη δικαιοδοσια εκτος capital controls πριν κανεις το οτιδηποτε

 

Ειναι ολα οπως ακριβως πρεπει με δικηγορους συμβαολαιογραφους φορολογιες κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγες εβδομαδες κερδισα καποια χρηματα και πριν λιγες μερες τα παρελαβα (με φορολογιες κλπ) και ενα πραγμα περναει απο το μυαλο μου. Τι να κανω με αυτα τα χρηματα; Ειναι αρκετα μεγαλο ποσο αλλα οχι ικανο για μια ζωη. Ειναι κατω απο 85000 αλλα πανω απο 60000 ευρω.

Μενω σε ενα χωριο Θεσσαλιας και ειμαι ανεργος. Εχω δουλεψει κατα καιρους σε γεωργικες δουλειες, δεν εχω τελειωσει καποια σχολη και εχω τρελα με την τεχνολογια και τη γυμναστικη.

Σκεφτομαι να φυγω εξωτερικο για να βρω την τυχη μου. Αν εισασταν στη θεση μου τι θα κανατε;

 

θα πηγαινα σε καποια σχολη εκμαθησης της ξενης γλωσσας που μιλουν στη χωρα που θελω να μεταναστευσω...

 

ακομη και εργατης στη Σουηδια, 1600€ στανταρακι ειναι...στο μπανανισταν δεν εχεις καμια αξια ως ανεργος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να μεταναστευσω δεν θελω ειναι η αληθεια. Ο τροπος ζωης μας εδω ειναι οπως των παππουδων σας. Απλα με τα κερδη αυτα εχω ευκαιρια αν θελω να μεταναστευσω. Ειμαι το ατομο που αν παει εξωτερικο θα τον μαδησουν αν καταλαβουν οτι εχω καποια χρηματα στην ακρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...