Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για χρηματα (κερδισμενα)


ilias_Mar1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oι τιμιοι και κιμπαριδες προσεχουν την οικονομια της οικογενειας τους. Ας μην μπουμε σε αυτο το θεμα. 

 

Γενικα θα ηθελα να μην ασχοληθω με γεωργικα παλι. Μου εφαγε τη ζωη το χωραφι μια 10ετια τωρα. Πιστεψτε με προτιμω να μοιρασω φυλλαδια παρα αυτο που περναω τα τελευταια χρονια. Eπισης κατι που δεν αναφερα. Εχω δικο μου σπιτι και εχω 2 μικρα παιδια  και η συζηγος εργαζεται (320 το μηνα) 4ωρο πενθημερο. Βοηθεια με τα παιδια εχουμε απεριοριστη

 

 

 

Τους ανοιγεις απο εναν τραπεζικο λογαριασμο,  μοιραζεις τα χρηματα, και τελος.....

 

Θα σε ευγνωμονουν αργοτερα.  Τουλαχιστον αυτα μπορει να εχουν την ευκαιρια να σπουδασουν με αυτα, και τα χρηματα να πιασουν τοπο απο το να τα πεταξεις δεξια και αριστερα.

 

 

Πιστευω ειναι η καλυτερη επενδυση που μπορεις να κανεις.

 

:-)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πολύ δύσκολη και πονηρή περίπτωση το τι να κάνεις! Σεβαστό ποσό αλλά φεύγει και για πλάκα αν δεν προσέξεις! Αν σκεφτώ κάτι θα το γράψω, προς το παρόν δεν έχω ιδέα! :)

 

(Συμφωνώ όμως στο να βάλεις από ένα ποσό σε κάθε παιδί, ας μην είναι όλα. Και 5-10 χιλιάδες να βάλεις καλά είναι).

 

#mtsalla11 εννοείς να βγάλει τα λεφτά στο εξωτερικό; Μπορεί να το κάνει αυτό; Δεν είναι σίγουρα τα λεφτά μέχρι 100 χιλιάδες έτσι κι αλλιώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι σίγουρα τα λεφτά μέχρι 100 χιλιάδες έτσι κι αλλιώς;

Οι Ελληνικες τραπεζες ειναι τελειως undercapitalized, τα μη εξυπηρετουμενα δανεια ειναι στο Θεο, πολιτικα και οικονομικα περιθωρια για αλλη ανακεφαλαιοποιηση δεν υπαρχουν, οι εταιροι μας θελουν να αποδεσμευτουν οριστικα απο το προγραμμα, η ECB προτεινε το Νοεμβρη να μην ισχυει πλεον η εγγυηση καταθεσεων κατω των €100Κ, ουρανοκατεβατη δημοσκοπηση "αποκαλυψε" οτι για τους περισσοτερους το κουρεμα καταθεσεων ειναι προτιμοτερο απο πλειστηριασμους πρωτης κατοικιας. You get the picture

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται οτι ολα γινονται για τα παιδια! Γι αυτα θελω να δω τι θα κανω τα χρηματα. Αν ημουν μονος χωρις υποχρεωσεις θα τα ετρωγα σε γυναικες,ποτα αμαξια κλπ. Επισης παραβλεψατε κατι το οποιο δεν μπορω να καταλαβω το γιατι. Για 3 συνεχομενα χρονια (παλιοτερα με διακοπες) δουλευα και εβγαζα καλα χρηματα και μαζευτηκε ενα σεβαστο ποσο. Βαζω και τις οικονομιες αυτες στο παιχνιδι για κατι που θα βοηθησει εμενα και τους δικους μου απλα προτιστως τα κερδισμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 εννοείς να βγάλει τα λεφτά στο εξωτερικό;

Επειδη με αγγιζει επαγγελματικα δεν θα ηθελα να επεκταθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή του αρέσει η ιστορία της τεχνολογίας.

εχω ενσημα αλλα η σκεψη μου ειναι μακροπροθεσμα τι να κανω. Στο χωριο μου λενε να ανοιξω ενα μαγαζι κλπ αλλα δεν εχω ιδεα απο τετοια θεματα ουτε μπορω να ρισκαρω χωρις να εχω καποιον να με καθοδηγησει επιχειρηματικα. Διαβαζω φουλ (βιβλια) και σπανια μπαινω στο ιντερνετ. Γενικα εμεις εδω ειμαστε καποια χρονια πισω απο τα παιδια της Αθηνας

Μπορει να τους ηρθαν τωρα τα μηχανοκινητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα έτσι όπως το κόβω ψάχνεις για οικονομικές σπουδές σε κάποια καλή χώρα του εξωτερικού....το αποφασίζεις ότι θα στρωθείς για να διαβάσεις και να πάρεις 1 καλό "χαρτί"....σκέψου σαν μην είχες στον ήλιο μοίρα και απλώς μάζεψες με 2-3 χιλιάρικα με αίμα και αποφάσισες ότι είσαι έτοιμος για όλα....θα συνεχίσεις να ζεις σαν μην είχες τίποτα παραπάνω απο αυτά τα 2-3 χιλιάρικα θα βρεις 1 φτηνό (ιδιωτικό) πανεπιστήμιο του εξωτερικού...θα νοικιάσεις 1 δωμάτιο σαν όλους τους φοιτητές και θα προσπαθείς να την "βγάζεις" κάνοντας μεροκάματο σαν όλοι οι υπόλοιποι μελλοντικοί συμφοιτητές σου...και αυτό είναι όλο...απλώς αν κάποια στιγμή όλα στραβώσουν (σοβαρά στραβώσουν) τότε απλώς θα ξέρεις ότι κάπου υπάρχει το "σεντούκι"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...