Προς το περιεχόμενο

Η Apple παραδέχεται ότι μειώνει τις επιδόσεις σε παλιές συσκευές (αλλά για τους σωστούς λόγους)


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα σε συμβουλευα να ακολουθήσεις την συμβουλή σου

 

είσαι μπερδεμένος.

το οτι Android users, παθαίνουν αναφυλακτικό σόκ σε κάθε thread που αναφέρει την λέξη Apple, θα πρέπει να αποτελέσει αντικείμενο της σύγχρονης ψυχολογίας.

 

Διάβασε λοιπόν το αρχικό μου σχόλιο για το θέμα που σχολιάζουμε, και όσο για προτάσεις γιατρών, εδώ είμαστε να βοηθήσουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια απλή ειδοποίηση δεν θα υπήρχε κανένα θέμα πάντως. Ίσα ίσα που από αρνητικό θα γυρνούσε σε θετικό για την apple.

Ακριβως.

Βεβαια, παλι τα Android trolls θα εκλαιγαν, αλλα θα ηταν χρησιμο για τους iOS users.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι μπερδεμένος.

το οτι Android users, παθαίνουν αναφυλακτικό σόκ σε κάθε thread που αναφέρει την λέξη Apple, θα πρέπει να αποτελέσει αντικείμενο της σύγχρονης ψυχολογίας.

 

Διάβασε λοιπόν το αρχικό μου σχόλιο για το θέμα που σχολιάζουμε, και όσο για προτάσεις γιατρών, εδώ είμαστε να βοηθήσουμε

Σε κάθε θέμα για την Apple η Apple fans δεν λένε ότι ότι κάνει η apple το κάνει γιατί ξέρει καλύτερα? Ακόμη και σε αυτό το θέμα κάποιοι δεν συμφωνούν ότι καλός έπραξε όπως έπραξε? Το συμπέρασμα λοιπόν δεν είναι ότι η Apple ξέρει καλύτερα?

Αφού υπάρχουν κάποιοι που θεωρούν ότι το έκανε για το καλό των καταναλωτών και όχι να γλυτώσει το κόστος από την αντικατάσταση των μπαταριών και και κατά την διαδικασία αυτή είναι πολύ πιθανό κάποιος να αλλάξει κινητό παίρνοντας το νεότερο μοντέλο ( οπότε κέρδος και από εκεί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μια φορα παντως στο 7αρι κρατησα το ios10 και δεν πρόκειται και να αλλαξω λειτουργικο !Την παραμυθα της αναβαθμισης δεν τρωμε άλλο ... Μιλαμε για καθαρη υποβαθμιση της εμπειριας χρηστη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είχα ποτέ iphone (ώντας βέβαια στο χώρο της επισκευής) δεν καταλαβαίνω γιατί σας φαίνεται παράλογο και το κατακρίνετε έτσι...

Καλύτερα ένα τηλέφωνο που ανοίγει μία εφαρμογή 0.2s αργότερα παρά ένα τηλέφωνο που κλείνει στο 5-8%.

Εταιρία είναι και θέλει να βγάλει λεφτά...Αν δε σας αρέσει μην το αγοράζετε.

Επίσης επισκευάζοντας και εμπορεύοντας ανταλλακτικά iphone έχω να πω ότι οι original μπαταρίες κρατάνε παραπάνω.Υπερχρεώνει και κάποιες φορές παράλογα αλλά το ξέρεις από πριν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε θέμα για την Apple η Apple fans δεν λένε ότι ότι κάνει η apple το κάνει γιατί ξέρει καλύτερα? Ακόμη και σε αυτό το θέμα κάποιοι δεν συμφωνούν ότι καλός έπραξε όπως έπραξε? Το συμπέρασμα λοιπόν δεν είναι ότι η Apple ξέρει καλύτερα?

διάβασες αυτό που έγραψα εγώ, αρχικά?

50αράκια λοιπόν. 

έχω iphone , είμαι "Apple fan" (sic) και έκραξα για την λάθος τακτική της.

άρα εγώ γιατί να κοιταχτώ σε γιατρό?

 

το πρόβλημα λοιπόν είναι με τους anti-Apple.

εξού και η πρόταση για την διερεύνηση με την βοήθεια της επιστήμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είχα ποτέ iphone (ώντας βέβαια στο χώρο της επισκευής) δεν καταλαβαίνω γιατί σας φαίνεται παράλογο και το κατακρίνετε έτσι...

Καλύτερα ένα τηλέφωνο που ανοίγει μία εφαρμογή 0.2s αργότερα παρά ένα τηλέφωνο που κλείνει στο 5-8%.

Εταιρία είναι και θέλει να βγάλει λεφτά...Αν δε σας αρέσει μην το αγοράζετε.

Επίσης επισκευάζοντας και εμπορεύοντας ανταλλακτικά iphone έχω να πω ότι οι original μπαταρίες κρατάνε παραπάνω.Υπερχρεώνει και κάποιες φορές παράλογα αλλά το ξέρεις από πριν!

Ποιος το ήξερε από πριν ?και κάποιες φορές παράλογα ?κάποιες ?ποιες είναι αυτές οι φορές που δεν σε χρεώνει παράλογα? Και ποιες είναι αυτές οι φορές που γνωρίζει το καταναλωτικό κοινό όλα αυτά που ειπώθηκαν σήμερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διάβασες αυτό που έγραψα εγώ, αρχικά?

50αράκια λοιπόν. 

έχω iphone , είμαι "Apple fan" (sic) και έκραξα για την λάθος τακτική της.

άρα εγώ γιατί να κοιταχτώ σε γιατρό?

 

το πρόβλημα λοιπόν είναι με τους anti-Apple.

εξού και η πρόταση για την διερεύνηση με την βοήθεια της επιστήμης.

Εσύ διάβασες όλα τα σχόλια σε αυτό το θέμα και κατάλαβες ότι οι apple fans εχουν πρόβλημα με την αντιμετώπιση της Apple όπως εσυ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα χρόνια διαβάζαμε για τα iPhone που τα κρατάς τόσα χρόνια και παίρνουν updates.

Τώρα μαθαίνουμε ότι και σε συσκευές 1 έτους μπορεί η απόδοση να είναι πολύ χαμηλότερη και είναι feature που η καλή μαμά Apple μας το χαρίζει χωρίς να μας κουράσει ενημερώνοντάς μας.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ διάβασες όλα τα σχόλια σε αυτό το θέμα και κατάλαβες ότι οι apple fans εχουν πρόβλημα με την αντιμετώπιση της Apple όπως εσυ?

 

εγώ διάβασα αυτό που απάντησες σε εμένα.

σόρρυ, αλλά είμαστε στο 2017 . Tutorial για το πως κάνουμε χρήση της παράθεσης θα κάνουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ipad ισχυει το ιδιο?

 

αμα τα update ειναι κοινα τοτε λογικα ναι. φανταζομαι στο reddit που συζηταγαν ολο και καποιος θα χει δοκιμασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να παιρνεις apple ειναι η πιο βλαμμενη επιλογη με οποιοδηποτε ορθολογιστικο κριτηριο. 

 

Δεν ειναι μονο οτι πληρωνεις 4 φορες παραπανω για να παρεις το 1/4 του τι μπορει να κανει το android, ειναι οτι τα παντα ειναι σχεδιασμενα για το πως θα σου παρουν λεφτα.

 

Τι λεει τωρα ? Οτι η apple παραδεχεται οτι καταστρεφει σκοπιμα την λειτουργικοτητα των πιο παλιων κινητων για να παρεις καινουργιο iphone. 

 

Ειναι επισημο πλεον . οσοι εχουν apple ειναι θυματα 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...