Προς το περιεχόμενο

Τα πρώτα στο κόσμο 2ης γενιάς 10nm Class DRAM chips κατασκεύασε η Samsung


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είχα πάρει τον ιανουάριο αυτήν εδώ 43 ευρώ απο πλαίσιο σήμερα τα διπλά λεφτα!

δεν παω για αναβάθμιση λόγο ram που για 16gb θέλω 200 ευρώ μόνο για ram έλεος τον θεό τους δεν έχουν θα μείνω με 12gb ddr3 και i5 μέχρι να λιώσουν αν δεν ρίξουν τιμές στις μνήμες.

στα ράφια να τους μείνουν! 

και πάνω που λες φτήνηναν οι επεξεργαστές και παίρνεις επεξεργαστή που σκοτώνει με 200 ευρώ και απο amd και απο Intel πάμε για καμια αναβάθμιση και βλέπω τις τιμές μνημών και μένω κάγκελο.

 

Και ειναι απο τις πιο φτηνες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"...στο κόσμο"... Για ξαναδιάβασέ το out loud που λένε και στο χωριό μου... "...στο κόσμο"... "...στο κόσμο"...

 

Σίγουρα αλλοδαπός αλλά δεν ξέρω από που.... Ινδία, Πακιστάν, Σενεγάλη;

 

Δεν είναι υπερβολική κριτική, όχι για ένα ειδησεογραφικό forum τεχνολογίας, προφανώς το μεγαλύτερο στη χώρα.

 

Google έχετε, βασική γραμματική ρε παιδιά. Το έχω δει - ειδικά εδώ στο Insomnia, σε πόσους τίτλους άρθρων... Κρίμα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ειναι απο τις πιο φτηνες :)

το θέμα ξέρεις ποιο είναι, ότι τόσο καιρό είχε βαλτώσει η αγορά των επεξεργαστών και όλοι απλά άλλαζαν την gpu, άντε κανέναν ssd ενώ τώρα που πήρε μπρός η αγορά και είσαι σε μονόδρομο αναβάθμισης DDR4 σου λέει κάτσε να τα ανεβάσουμε 2x , όλες οι άλλες δικαιολογίες μου ακούγονται ιστορίες για πράσινα άλλογα.

και ενώ 7-8 χρόνια οι πωλήσεις ram ήταν στον πάτο γιατί κανένας δεν άλλαζε σύστημα η απλά χρησιμοποιούσε τις παλιές του μνήμες και μπορεί να κότσαρε καμία εξτρά τώρα σου λέει θα φάμε καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα ξέρεις ποιο είναι, ότι τόσο καιρό είχε βαλτώσει η αγορά των επεξεργαστών και όλοι απλά άλλαζαν την gpu, άντε κανέναν ssd ενώ τώρα που πήρε μπρός η αγορά και είσαι σε μονόδρομο αναβάθμισης DDR4 σου λέει κάτσε να τα ανεβάσουμε 2x , όλες οι άλλες δικαιολογίες μου ακούγονται ιστορίες για πράσινα άλλογα.

και ενώ 7-8 χρόνια οι πωλήσεις ram ήταν στον πάτο γιατί κανένας δεν άλλαζε σύστημα η απλά χρησιμοποιούσε τις παλιές του μνήμες και μπορεί να κότσαρε καμία εξτρά τώρα σου λέει θα φάμε καλά.

Ετσι ακριβως μεγαλη ζητηση ανεβασε τις τιμες ολοι θελουν νεα συστηματα με DDR 4 και αν θυμαμαι καλα σε καποια φαση οι ddr4 ηταν πιο φτηνες και απο τις καλες ,ddr3 ας ελπισουμε να γινει μελοντικα κατι παρομοιο με τι ddr5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον βέβαια δεν αυξηθούν οι τιμές των μνημών από τους μεγάλους κατασκευαστές, έχουμε περιθώρια να δούμε περισσότερα προιόντα για κάθε χρήστη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...