Προς το περιεχόμενο

Με 7 ιντσών οθόνη 18:9 θα κυκλοφορήσει το Xiaomi Mi Max 3 λένε φήμες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πηρα το mi max 2 παρα πολυ καλο ..... το 3 αν δεν μεγαλωσει σε διαστασεις ,και βελτιωσει την φωτογραφικη του .....απλα δεν θα κοντραρεται στην κατηγορια του και εγω σαν πρωην κατοχος samsung note  2,5 .....λεω οτι κριμα που δεν ειχαν βγει τα mi max τοτε......τσαμπα ευρουλακια πετουσαμε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το Redmi 5, δεν είναι το Redmi Note 5.

 

Ειναι το Redmi 5 PLUS... τώρα αν εσυ περιμενεις να δεις να γράφει Note...  Εεε λογικα θα το ξαναχρησιμοποιησουν κάπου καποτε το ονομα αυτό. Μπορει να πάρει χρόνια, αλλα ισως και ποτε ξανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγο μικρών bezel θα είναι ίδιο μέγεθος με το max2... Οπότε χαλαρώστε οι ανήσυχοι... Μακάρι να έχει καλούς αισθητήρες στις 2 κάμερες εγώ εύχομαι και να είναι επιπέδου max2. Όσο για διάρκεια μπαταρίας θέλω να πιστεύω ότι θα έχει ακόμη καλύτερη από του 2 λόγο επεξεργαστή και μεγαλύτερης μπαταρίας... Κυρίως λόγο επεξεργαστή αφού παραμένει μικρός με μικρές διαφορές... 

 

ΔΙΑΜΑΝΤΙ ...ακόμη ένα διαμάντι από την Xiaomi. Λέτε να βάλει Amoled ?>  ΕΚΕΙ θα τα σπάσει όλα και όλους!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω το mi max 2 έχω. Τα πράγματα είναι ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ: το max 2 έχει πλάτος 8.02 cm, ύψος 14.26 cm, διαγώνιο 6.44" και επιφάνεια οθόνης 114.3 cm2. (διαστάσεις οθόνης εννοείτεαι...)

 

To max 3 θα έχει: πλάτος 7.95 cm, ύψος 15.90 cm, διαγώνιο 7" και επιφάνεια οθόνης 126.5 cm2.

 

Άρα έχουν το ΙΔΙΟ πλάτος οθόνης, και διαφορά στο ύψος (οθόνης) 1.65 cm (ψηλότερη οθόνη το max 3). Το max 3 έχει και περισσότερη επιφάνεια εργασίας οθόνης.

 

Βλέποντας λοιπόν τις φωτο του max 3 και όντας κάτοχος του max 2, σας πληροφορώ ότι παίζει να έχει και ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ εξωτερικές διαστάσεις το max 3. 

 

Πως γίνεται αυτό??? Μα είναι πολύ απλό.... αν ελαχιστοποιήσουν τα πάνω κάτω bezels, τότε για πλάκα χωράει πάνω/κάτω 0.8 cm παρισσότερη οθόνη.

 

Και από ότι φαίνεται θα το πετύχουν αν κρίνω και από τις φωτό του gsmarena.

 

Θα είναι ΤΗΛΕΦΩΝΑΡΑ για μας που θέλουμε μεγάλη οθόνη. Αν βάλουν διπλή κάμερα, B20  και το κάνουν και αδιάβροχο..... ΓΙΟΥΠΙ..... (αλλά δε θα έχει 250 ευρώ αλλά 500).................

Επειδη μια εικόνα 1000 λεξεις,  και αμφιβάλλω αν εχει καταλαβει κανείς τι γράφεις,  κοιτάξτε παρακάτω. 

Με πρασινο ειναι η οθονη του max 2, με γκρι του 3.

Στο πλατος ειναι ποιο μικρη του 3, και με τα τεράστια μπεζελ του 2, ΑΝ στο 3 τα μειωσει,  χαλαρα βγαινει και μικρότερο απο το 2..

Για oled,  πολυ χλωμο.  Που να βρει σε τοσες ιντσες..  Σχεδον κανενας δε βγαζει και οσοι βγαζουν τις κρατανε για τον εαυτό τους. 

http://www.displaywars.com/7-inch-d%7B9x18%7D-vs-6,44-inch-d%7B9x16%7D

 

Να και πιθανη φωτο 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_max_3-8963.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μια εικόνα 1000 λεξεις,  και αμφιβάλλω αν εχει καταλαβει κανείς τι γράφεις,  κοιτάξτε παρακάτω. 

Με πρασινο ειναι η οθονη του max 2, με γκρι του 3.

Στο πλατος ειναι ποιο μικρη του 3, και με τα τεράστια μπεζελ του 2, ΑΝ στο 3 τα μειωσει,  χαλαρα βγαινει και μικρότερο απο το 2..

Για oled,  πολυ χλωμο.  Που να βρει σε τοσες ιντσες..  Σχεδον κανενας δε βγαζει και οσοι βγαζουν τις κρατανε για τον εαυτό τους. 

http://www.displaywars.com/7-inch-d%7B9x18%7D-vs-6,44-inch-d%7B9x16%7D

 

Να και πιθανη φωτο 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_max_3-8963.php

 

Ότι ακριβώς έλεγα, ίδιο πλάτος (μικρότερο κατά 0.7 mm το max 3) και μεγαλύτερο ύψος κατά 1.64 cm.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς δεν πήρα το 2, τεράστια οθόνη bezeless και μπαταρία από άλλο πλανήτη, και full ικανοποιητικός επεξεργαστής. Αναμένω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι αστειητζήδες σε αυτό το post μαζεύτηκαν να πετάξουν το αστείο τους με το ταμπλετ και να μην πεθάνουμε απ τα γέλια. Οι οποίοι για να μην ξεχνιόμαστε ήταν οι ίδιοι που λέγανε τα ιδια αστεία οταν καποτε είδαν άνθρωπο στο δρόμο να μιλάει κρατώντας ενα Dell Streak 5, μετα απο 2 χρονια με LG G Pro 2 και Note 3, και πάει λέγοντας, τωρα φιγουράρουν με τα S8/Ν8/iphone X και νιώθουν κανονικοί. Α ρε Ελληνομπρούκλιδες...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μελώνω απο καιρό το max 2 αλλα λόγω wind κολλαω για την 800. Πότε πιστεύετε να βγεί όπως τα υπολοιπα καλοκαίρι?

 

Αυτο εχω παθει και εγω και βολευομαι με το note 4 snapdragon global

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδανική λύση για tabletaki....!!

και εψαχνα ταμπλετακι για επαγγελματικη χρηση,μακαρι να εχει ολες τις μπαντες να κανουμε δουλεια μας,γιατι αλλιως η αλλη επιλογη ειναι το galaxy tab s 2 στα 400...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους ρε παιδια! Βγήκε το Mi Max 2 και πέσαμε σε κατάθλιψη γιατί δεν υπήρχε μεγαλύτερο! Αντε βγάλτε το να το παραγγείλω χθες και ας το λέτε phablet, tablet, τηλεκοντρόλ και κινητή τηλεόραση! Και με 5500 μπαταρία; Και bezelless;;; Πάτε καλά; Αντε να την αφήσω τη μινιατούρα το Max 2. Έχω στραβωθει με δαύτο....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...