Προς το περιεχόμενο

Αγγελιες - Εγγυηση - Αποδειξη


redykt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Η εγγύηση του προϊόντος είναι μεταβιβάσιμη και ανεξάρτητη από τον κάτοχο, γιατί συνοδεύει (είναι "δεμένη" με) το προϊόν. Άρα χρειάζεται να αποδείξεις ότι κατέχεις νόμιμα το προϊόν και όχι ότι εσύ το αγόρασες.
 
Ξυπνάτε!
 

Επισημαίνεται δε, ότι στην περίπτωση της νόμιμης εγγύησης δε γίνεται διάκριση των καταναλωτικών προϊόντων σε καινούρια και μεταχειρισμένα

Link.png Site: Πηγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Επαναφερω το τοπικ για να ρωτησω κατι ακομα.

Μπορω να σκαναρω μια αποδειξη και να την εχω στο pc , ωστε να ξεφορτωθω τη χαρτουρα ; 

και αν χρειαστει για καποιο προιον που παρουσιασει προβλημα , εντος εγγυησης φυσικα, απλα να την εκτυπωσω και να τους την παω.

ρωταω γιατι πολλα μαγαζια βαζουνε πανω σφραγιδα + υπογραφη με στυλο και ελεγα μηπως τσινησουν που θα δουν οτι δεν ειναι το πρωτοτυπο.

γενικα εχω μαζεψει πολλες απο διαφορες ηλεκτρ. συσκευες και σκεφτομουν να τις σκαναρω στο πισι και να τις πεταξω . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, redykt είπε

Επαναφερω το τοπικ για να ρωτησω κατι ακομα.

Μπορω να σκαναρω μια αποδειξη και να την εχω στο pc , ωστε να ξεφορτωθω τη χαρτουρα ; 

και αν χρειαστει για καποιο προιον που παρουσιασει προβλημα , εντος εγγυησης φυσικα, απλα να την εκτυπωσω και να τους την παω.

ρωταω γιατι πολλα μαγαζια βαζουνε πανω σφραγιδα + υπογραφη με στυλο και ελεγα μηπως τσινησουν που θα δουν οτι δεν ειναι το πρωτοτυπο.

γενικα εχω μαζεψει πολλες απο διαφορες ηλεκτρ. συσκευες και σκεφτομουν να τις σκαναρω στο πισι και να τις πεταξω . 

Βάλτες σε ένα φάκελο καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ετσι το κανω scan στο pc αλλα και αντιγραφο σε ενα φακελλο για αυτη την δουλεια .
Εαν σου πουν μαμου , πες οτι εχεις καταθεσεις τις αποδειξεςι στην εφορια γιατι κληθηκες για ελεγχω και να πανε να τις  αναζητησουν εκει . :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...