Προς το περιεχόμενο

PlayStation Now - Απορίες [PS Now]


Makeran111

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν λεχω ιδέα αν αυτό το thread πρέπει να το ποστάρω εδώ ή στο PC Games, όμως καθώς εγώ θα το χρησιμοποιήσω σε PS4 το ποστάρω εδώ.

Anyway, προσπαθώ να πάρω το free trial για το PS Now. Για να το κάνω αυτό έφτιαξα έναν λογαριασμό UK. Για να πάρω όμως το trial δε θα πρέπει να έχω κάρτα με Αγγλική διεύθυνση? Γιατί βλέπω ότι μου έχει να επιλέξω σόνυ και ντε στο billing Adress United Kingdom. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το παρακάμψω αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 χρόνο αργότερα...

νομίζω πως αν θελεις στο PS4 πρεπει να εχεις αγγλικό/αμερικανικό προφίλ, στο Ελληνικό δεν υπάρχει η εφαρμογή.

οπότε ή κάνεις ένα λογαριασμό εκεί, ή κάνεις έναν ξένο στο PC κ το δοκιμάζεις εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα.ξερει κανεις αν υποστηριζουν ελληνικα τα games στο ps now? Οπως το god of war ασπουμε που στην κονσολα εχει ελληνικη γλωσσα

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το PS NOW δεν υποστηρίζεται Ελλαδα, ειναι μονο σε συγκεκριμένες χώρες του εξωτερικού. οπως ειπαμε κ πιο πάνω, θελει να έχεις ξένο account. Αν κάνεις, τοτε το δοκιμαζεις αλλα λογο αποστασης θα εχεις αρκετα χειροτερη ποιότητα με το αν ησουν ΠΧ Αγγλια (οχι πως Αγγλια εχουμε κ καμια ποιότητα της προκοπης...).

Κ μιας κ δεν υποστηρίζεται Ελλαδα, λογικο να μην εχει Ελληνική γλώσσα στα παιχνιδια. Εδώ και τωρα αγοράζεις παιχνιδια στο PSN και δεν εχουν Ελληνικα ολα, πρέπει να παρεις την retail εκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έχω φτιάξει αγγλικό λογαριασμό αλλά ενώ έχω 10 λίρες Αγγλίας στο balance δεν με αφήνει να αγοράσω 1 μηνά στο ps now. Τον αγγλικό λογαριασμό τον έφτιαξα μόνο για να δοκιμάσω το ps now. Πρέπει οπωσδήποτε να κάνω link το paypal account στο ps store;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, theripper7 said:

Έχω φτιάξει αγγλικό λογαριασμό αλλά ενώ έχω 10 λίρες Αγγλίας στο balance δεν με αφήνει να αγοράσω 1 μηνά στο ps now. Τον αγγλικό λογαριασμό τον έφτιαξα μόνο για να δοκιμάσω το ps now. Πρέπει οπωσδήποτε να κάνω link το paypal account στο ps store;

Και PayPal να βάλεις, πάλι δεν θα μπορέσεις να αγοράσεις ένα μήνα, μπορείς μόνο τρίμηνο ή δωδεκάμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Malthador είπε

Και PayPal να βάλεις, πάλι δεν θα μπορέσεις να αγοράσεις ένα μήνα, μπορείς μόνο τρίμηνο ή δωδεκάμηνο.

Και γιατι δεν μπορω να αγορασω ενα μηνα αφου το εχει σαν επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, theripper7 said:

Και γιατι δεν μπορω να αγορασω ενα μηνα αφου το εχει σαν επιλογη. 

Μπορείς, μόνο με UK κάρτα. 

Δεν ξέρω γιατί, είτε bug είτε επιλογή. Ποντάρω στο δεύτερο. 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, theripper7 said:

Δηλαδη μου λες να βαλω στο balance οσο κοστιζει μια τρίμηνη συνδρομη; 

Τσέκαρε πρώτα ότι σε αφήνει να συνεχίσεις την παραγγελία με τρίμηνο μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφήνει να προχωρήσω στην παραγγελία με τρίμηνη συνδρομή αλλά μου ζητάει να βάλω τρόπο πληρωμής (add payment method). Το υπόλοιπο μου είναι 10 λίρες, αν βάλω και το υπολειπόμενο ποσό λες να με αφήσει να προχωρήσω στην παραγγελία χωρίς να μου ζητάει να βάλω τον τρόπο πληρωμής;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...