Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικό μοντέλο pickup από την Tesla μετά την παραγωγή του Model Y


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Tesla θα αναπτύξει ένα μοντέλο pickup σύντομα, μετά την παραγωγή του ηλεκτρικού crossover Model Y. Αυτό ανακοίνωσε ο Elon Musk την Τρίτη, με ανάρτησή του στο Twitter.

Όπως ανέφερε στο μήνυμά του, εδώ και περίπου 5 χρόνια έχει στο μυαλό του τα βασικά σχεδιαστικά και μηχανολογικά στοιχεία του μοντέλου.

 

Σύμφωνα με το Reuters, η ενασχόληση με το pickup αναμένεται να ξεκινήσει στα μέσα του 2019. Κι αυτό γιατί τότε έχει προγραμματίσει η Tesla την έναρξη παραγωγής του Model Y, το οποίο θα κατασκευασθεί στην ίδια πλατφόρμα με το Model 3.

 

Ο Musk μίλησε για πρώτη φορά τον περασμένο Ιούλιο για τα σχέδια παραγωγής ενός pickup. Η σχετική αναφορά είχε γίνει στο πλαίσιο ενός ευρύτερου πλάνου, με σκοπό την ανάπτυξη επίσης ενός φορτηγού, ενός λεωφορείου αστικών συγκοινωνιών και ενός SUV.

 

Τον Απρίλιο, ο επικεφαλής της Tesla είχε επισημάνει πως τα αποκαλυπτήρια του pickup θα γίνουν μέσα σε 18-24 μήνες.

 

Link.png Site: Reuters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω τέτοιο "αγροτικό" εδώ στην Κρήτη, παρκαρισμένο πάνω σε πεζοδρόμιο με λευκό σαρίκι στον καθρέπτη και αυτοκόλλητο της Κρήτης πίσω στην καρότσα και τίποτ'άλλο!

LOL

  • Like 24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω τέτοιο "αγροτικό" εδώ στην Κρήτη, παρκαρισμένο πάνω σε πεζοδρόμιο με λευκό σαρίκι στον καθρέπτη και αυτοκόλλητο της Κρήτης πίσω στην καρότσα και τίποτ'άλλο!

LOL

Αδερφε είσαι φοβερός και εγώ αυτό ακριβώς σκέφτηκα μόλις το είδα. Άτιμα στερεότυπα!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλά ανοίγματα ακούω και μου θυμίζει την πρακτική των μεγάλων εταιριών που πάνε για φούντο: κάνε ανοίγματα μπας και πιάσουν και δε φουντάρουμε τελικά... ελπίζω να κάνω λάθος γιατί τελικά το disruption της εταιρίας αυτής το χρειαζόμαστε, καλώς ή κακώς...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλά ανοίγματα ακούω και μου θυμίζει την πρακτική των μεγάλων εταιριών που πάνε για φούντο: κάνε ανοίγματα μπας και πιάσουν και δε φουντάρουμε τελικά... ελπίζω να κάνω λάθος γιατί τελικά το disruption της εταιρίας αυτής το χρειαζόμαστε, καλώς ή κακώς...

 

Κάτι έπρεπε να παρουσιαστεί - ανακοινωθεί για να διατηρηθεί το Hype. Σε λίγες μέρες τελειώνει το Q4 και θα δημοσιευτούν οι ζημιές και οι πωλήσεις του Model 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι αυτό που σκέφτηκα είναι που μπορεί να το φορτίσει κάποιος στην Κρήτη

Ολα θα γινουν, οπως εχουνε γινει στις αλλες χωρες, θα γινουν και εδω. Τιποτε δεν γινεται με την μια ολα ξεκινανε σαν ιδεα και σιγα σιγα γινονται καθημερινοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σήμερα ναι, υπάρχουν κάποια κορυφαία ατμοσφαιρικά αυτοκίνητα, όπως υπάρχουν κάποια κορυφαία κινητά, ή κάποια άλλα κορυφαία προϊόντα. Έτσι υπάρχουν κορυφαία ηλεκτρικά, όπως τα Τesla με μια λογική τιμή.

Οταν όμως αρχίσει να παράγει ο Κινέζος ηλεκτρικά αμάξια τούμπανα, τότε η πλειοψηφία θα τα αγοράζει, όπως αγοράζει σήμερα τα Xiaomi και τα Huawei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι αυτό που σκέφτηκα είναι που μπορεί να το φορτίσει κάποιος στην Κρήτη

υπάρχει υποδομή έξω από το Ηράκλειο στο καταυλισμό των τσιγγάνων απευθείας από τους στύλους της ΔΕΗ και δωρεάν. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...