Προς το περιεχόμενο

Σε αντίθεση με την Apple, οι HTC, Motorola, LG και Samsung δεν μειώνουν εσκεμμένα την απόδοση των παλαιότερων συσκευών τους


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατσε διπλα απο "αντιεξουσιαστη" οικοδομο σε πορεια που υπερασπιζεται τα κεκτημενα του

Κωλοτουμπα στα προτυπα του νεοφιλελε Αδωνη, που ειναι και το ειδωλο τους...

You took the bait, ειναι προφανες τι ειναι συνηθως πισω απο την κλαψα για τα παντα εδω δεν χρειαζοταν επιβεβαιωση

Παντα πιστευα οτι οι σκληροπυρινικοι τυποι Android ειναι και αναρχοκομουνια. 

Μονο αυτοι που δεν γουσταρουν οτι δεν μπορουν να εχουν, οι αλλοι ειναι ΟΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

to planned obsolense υπαρχει παντου. κ το android γινεται αργο με το χρονο απλα η apple ειναι η πιο αισχρη εταιρια σε αυτο το θεμα.

αυτος ειναι κ ο λογος που δε πρεπει να σκασεις πολλα λεφτα για κινητο. αφου ειναιπροδιαγεγραμμενο οτι θα το κρατησεις 1 2 χρονια κ μετα θα το αλλαξεις. αλλωστε σε 2 χρονια τα μετρια κινητα ειναι καλυτερα απο τα τοπ 2 χρονια πριν. ακομα κ s8 που πηραν καποιοι γνωστοι μου πεταμενα λεφτα. σε λιγους μηνες ολα τα κινητα θα ειναι φωτοτυπια με τα μισα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το mimax με τον sd 650, ενάμιση χρόνο μετά και αφού έχει δουλέψει τις άπειρες ώρες σε δουλειά, παιχνίδια και άπειρη ομιλία, δεν έχει αλλάξει η αίσθηση ή η ταχύτητα καθόλου...

 

Τα καλυτεροτεροτερα χρήματα που έχω δώσει ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

You took the bait, ειναι προφανες τι ειναι συνηθως πισω απο την κλαψα για τα παντα εδω δεν χρειαζοταν επιβεβαιωση

Μονο αυτοι που δεν γουσταρουν οτι δεν μπορουν να εχουν, οι αλλοι ειναι ΟΚ

 

Το οτι σας δουλευει ενα ολοκληρο φορουμ, δεν το εχετε παρει ακόμα χαμπάρι? Στο ταμείο για το αιφον, περνατε μετα και απο τον Μορφέα να πάρετε το μπλέ χάπι? 

 

Το να εισαι κοινωνικά και ταξικά συνειδητοποιημένος, δέν εχει να κανει με το μεγεθος των τσεπών σου.. Οπως και το αν εχεις τις τσέπες τις ανάλογα γεμάτες δεν σε κάνει αυτομάτως ανάλγητο και αναίσθητο. Ελεος με τα στερεότυπα πια, αμόρφωτοι.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Huawei P8 (oχι το lite).

Η μπαταρια με βαριά χρηση κρατάει 24ωρο απο την πρωτη μέρα αγοράς μέχρι σήμερα 1,5 χρονο μετά!

Εχει πολλες ρυθμισεις στο θέμα καταλωσης απο τις εφαρμογές.

Παει επίσης σφαίρα απο την πρωτη μέρα άδειο απο εφαρμογές μέχρι τώρα που εχει καμμία 50αρια.....

Το πήρα 120€ 2μηνων used με 22 μηνες εγγύηση.

Καταπληκτικό τηλεφωνο,κι ουτε ενα πρόβλημα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω haters. Το αγαπημένο μου τηλέφωνό- 4s άρχισε να σέρνεται μετά το δεύτερο update. Πήρα nexus και είδα πως είναι περίπου κοντά (και μακριά σε φώτο τότε), οπότε έμεινα. Από τότε που βγήκε το se το γλυκόκοιτάζω (το θυμίζει πολύ) αλλά δεν πήρα γιατί θυμόμουν τι είχα πάθει και πόσο ακριβό ήταν να πάω στο επόμενο.

Όσο για το άρθρο, καλά κάνουν. Τα μίλα λειτουργούν καλύτερα γιατί σε προφυλάσσουν από ανθρώπινη παρέμβαση (βλακεία) περισσότερο από android. Αυτό έκαναν και εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να qoutάρω τις "παρεμβάσεις" σου στα apple topics για να κάνουμε μια σύγκριση?  :devil:

Νατος και ο αλλος με την συγκριση. Ανασφαλεια εχετε? Ο ενας θελει να του ποσταρω photos αποδειξεων αγορας (ελα χριστε και κυριε!!) και εσυ να μετρησεις ποιος τα εχει πιο πολλα τα post. 

 

Η συγκριση παντως δεν θα ωφελησει σε κατι, γιατι εγω ποτε δεν υποστηριξα οτι οποιος δεν εχει θετικη γνωμη για ενα προιον και μπανει να κανει comment ειναι και hater, ουτε ειπα ποτε οτι με "σκουπιδια δεν ασχολουμαι". Αλλος τα γραφει αυτα και τσουπ, να τος και εμφανιζεται να πεταξει την κακια του σε thread προιοντων με τα οποια δεν ασχολειται.

 

Κατσε τωρα και συγκρινε ποσες φορες αποκαλεσα το iPhone σκουπιδι και οσους κραζουν το android "haters που δεν εχουν λεφτα να αγορασουν" και πες μου τι βρηκες. 

 

Απλα επειδη ειναι στο δικο σου "στρατοπεδο" καθεσαι και την λες σε μενα ενω ξερεις οτι εχω δικιο. Δεν πειραζει, συνεχισε.

Μονο αυτοι που δεν γουσταρουν οτι δεν μπορουν να εχουν, οι αλλοι ειναι ΟΚ

Ευτυχως το μαζεψες γρηγορα εσυ (οχι σαν τον αλλον), γιατι παλι θα επρεπε να βγαζω photos βραδιατικα. Oχι τιποτα, λειπει ο γειτονας και δεν εχω κλειδια να μπω να φωτογραφισω το rig του.   :-D

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Apple έχει πολύ χειρότερες τακτικές και μειονεκτήματα για μένα που με αποτρέπουν απο το να επιλέξω τις συσκευές της. Το θέμα με την μπαταρία είναι απλώς αλλο ενα μειον

 

ΥΓ. Εχω αγοράσει όλα τα S και όλα τα Note (εκτος του 7). Στο θέμα του lag θα συμφωνήσω 100% μέχρι και το S5. Απο το S6 και μετά κάθε χρονο το TW ειναι και καλύτερο σε σημειο που το Note 8 μου είναι εντελως απροβληματιστο. Βέβαια δεν μπορώ να ξερω την χρήση που κάνει ο καθένας, αλλά έτσι κι αλλιώς μου φαινεται παράλογο να έχεις 200 εφαρμογές ανοιχτές χωρίς λόγο ακόμα και αν το κινητο εχει 64GB Ram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 12/29/2017 at 7:38 PM, coffeex said:

Δεν θα το έλεγα..

:P

cant-have-phones-slow-down-peni-mon-if-t

Μα αυτό ακριβώς είπαμε και για το ios. Ας έμενε ως έχει αφού ξεκάθαρα μετά  το καθε update (σύμφωνα με την ίδια την Apple), θα φθειρότανε πολύ γρηγορότερα η μπαταρία, και έτσι επέλεξαν να μειώσουν την απόδοση τόσο πολύ που διαμαρτύρονται πλέον οι χρήστες. 

Το απόλυτα παράλογο είναι που ακόμα παλεύουν τα φανμποιζ με IQ πατάτας, να πείσουν ακόμα και τους  κατόχους ios που έκαναν τα αρχικά παραπονα/μηνύσεις κτλ πως δεν στέκει αυτό που βλέπουν. 

Το κατά πόσο κολλάει ή όχι stock android (και όχι Samsung bloatware), μετά από update το αφήνω ασχολίαστο, μόνο κανένα τραγί από βουνό ίσως έχει ξεμείνει με αυτήν την εντύπωση. Το κατά πόσο χαλιέται ο χρήστης Android που δεν πήρε update, το οποίο θα έριχνε την απόδοση του κινητού του, το αφήνω στα φανμποιζ της Apple να το ξέρουν καλύτερα. 

Επεξ/σία από Lomar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 12/29/2017 at 8:13 PM, #mtsalla11 said:

Σε φανταζομαι σε πανελ με αντιεξουσιαστες, το μονο δωρο που θελω για ολη τη χρονια

Ελπίζω να τρολάρεις, αν το επίπεδο του συγκεκριμένου σε καλύπτει, με Ben Shapiro θα πάθεις ανεύρυσμα.

Επεξ/σία από Lomar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 12/29/2017 at 9:39 PM, billdanos said:

Λες να qoutάρω τις "παρεμβάσεις" σου στα apple topics για να κάνουμε μια σύγκριση?  :devil:

Βάλε και τα πόστ που ζητούσαν photo αποδείξεων από pc rigs του "hater" τον οποίο ρώτησες.
Βάλε και τα πόστ που έλεγε ο άνωθεν για "σκουπίδια" και λοιπούς χαρακτηρισμούς για το βιωτικό επίπεδο όσων δεν αγόρασαν iphone (το ipad 2 που έκανα κάποτε δώρο σε δικό μου άνθρωπο ελπίζω να μην πιάνετε).
Βάλε και ποπ κορν στο τέλος.
 

On 12/29/2017 at 8:52 PM, DJTaurus said:

Εχουμε και φρέσκα κουλούρια....με πραγματικά προβλήματα μπαταρίας που αφορούν το Note 8. Τοπικ βέβαια με θέμα την Shamesung όσο και σημαντικό να είναι δεν πρόκειται να ξεπεράσει οτιδήποτε ασήμαντο αφορά την Apple.

http://www.insomnia.gr/topic/653432-to-samsung-galaxy-note8-από-κοντά-video/page-8#entry56186557

Και όσο μερικοί ψάχνουν τρόπο να βγάλουν την χολή τους η Apple συνεχίζει να τους γλεντά σε κέρδη και πωλήσεις.  :-D

http://www.insomnia.gr/topic/664874-είναι-το-iphone-x-μία-απογοήτευση-αυτό-πιστεύουν-επενδ/page-15#entry56184803

http://www.insomnia.gr/topic/661009-ξεπούλησε-μέσα-σε-λίγα-λεπτά-το-apple-iphone-x-στη-ν-κορέα/page-6#entry56187943

Πολύ σωστός, ακόμα μια ναυ-αρχίδα που δεν στέκεται στο ύψος του hype. Επίσης ακόμα πιο σωστός σχετικά με τα οικονομικά της Apple.
Ελπίζω μόνο να καταλαβαίνεις πως είσαι εκτός θέματος. Η samsung είναι ακόμα χειρότερη από την apple, λόγο του bloatware της. Και;

υ.γ. in before "γιατί δεν κράζεις έτσι παθιασμένα και τη samsung": Διότι πολύ απλά δεν υπάρχουν αντίστοιχα fanboys της samsung (στο insomnia τουλάχιστον), που να γράφουν αντίστοιχες αηδίες :D

Επεξ/σία από Lomar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...