Προς το περιεχόμενο

Εύρεση οφθαλμίατρου στην Θεσσαλονίκη


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

Η μητέρα μου χρειάζεται οφθαλμίατρο.

Δεν βλέπει καλά με τα γυαλιά που έχει και υπάρχει και υποψία καταρράκτη.

 

Το πρόβλημα είναι πως δεν ξέρω κανέναν κι αν ψάξω online δεν ξέρω τι θα πετύχω.

Απορώ που δεν υπάρχει μια σελίδα να βρίσκεις γιατρούς με αξιολογήσεις.

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει το doctoranytime.gr

Εγώ από εκεί διαλέγω και μέχρι στιγμής οι κριτικές μου φαίνονται λογικές (αντίστοιχες δηλαδή με την εμπειρία μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το σιτε  νομίζω είναι περισσότερο για διαφήμιση κάποιων γιατρών που ίσως να πληρώνουν και κατι σε αυτό. Πχ έχει 10 παθολόγους και μονο για 1-2 έχουν βιογραφικά και αξιολογήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, GothicCrusader said:

Υπάρχει το doctoranytime.gr

Εγώ από εκεί διαλέγω και μέχρι στιγμής οι κριτικές μου φαίνονται λογικές (αντίστοιχες δηλαδή με την εμπειρία μου).

Το δοκίμασα. Καλό φαίνεται αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να εμπιστευτώ τις κριτικές. Σαν ψεύτικες φαίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω, πλατφόρμα μετααναζήτησης είναι, που τη χρησιμοποιούν οι ίδιοι έλληνες ασθενείς που συντηρούν και το γνωστό «πατείς με, πατώ σε» σύστημα στα νοσοκομεία. Επομένως, σίγουρα θα πληρώνουν οι γιατροί, όπως σε όλες τις ανάλογες πλατφόρμες, και σίγουρα θα έχει κάποιο ποσοστό ψεύτικων αξιολογήσεων αλλά και κουλών αξιολογήσεων που ο ασθενής σχολιάζει ό,τι να ναι.  Η άλλη λύση είναι ρωτάς τους γνωστούς σου και να κρίνεις ανάλογα με το πόσο εμπιστεύεσαι τον καθένα.

Εγώ γενικά κοίταω τα εξής σε ηλεκτρονική πλατφόρμα:

α) το βιογραφικό του γιατρού (κυρίως τη χώρα που σπούδασε και δραστηριότητα μετά το πτυχίο)

β) να έχει ο γιατρός δική του ιστοσελίδα και να παρουσιάζει υλικό σχετικά με την επιστήμη του (που δείχνει ότι είναι δραστήριος και ψάχνει να βελτιώσει τη δουλειά του και δεν βασίζεται απλά στο γνωστό παραμάγαζο του δημοσίου)

γ) την ειδικότητά του

δ) να είναι σχετικά νέος

ε) τις αρνητικές κριτικές

Δεν κοιτάω τις θετικές γιατί είναι αδιάφορες (όπως και στο e-bay δεν κοιτάω θετικές ποτέ). Κοιτάς τις ελάχιστες αρνητικές και βλέπεις αν αυτό που σχολιάζει ο άλλος αρνητικά σε  ενδιαφέρει, π.χ. αν σχολιάζει ότι είχε ο γιατρός είχε φαλάκρα, νταξ κλάιν. Αν σχολιάζει ότι πήγε με ασφαλιστικό ταμείο και τον σούταρε ο γιατρός τότε απορρίπτω κλπ.

Γενικά πάντως σχετικά με τον καταρράκτη μπορεί να πάει σε οποιονδήποτε γιατρό. Πλέον όλα γίνονται με μηχανήματα οπότε το να πει πατάτα διάγνωση είναι λιγάκι χλωμό.

Εκεί που μπορεί να υπάρχει διαφωνία είναι αν πρέπει να χειρουργηθεί, οπότε αν υπάρχει τέτοιο θέμα, θα πρέπει να πάρεις σίγουρα και δεύτερη άποψη είτε από την πλατφόρμα είτε από αλλού.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, GothicCrusader είπε

Τι να σου πω, πλατφόρμα μετααναζήτησης είναι, που τη χρησιμοποιούν οι ίδιοι έλληνες ασθενείς που συντηρούν και το γνωστό «πατείς με, πατώ σε» σύστημα στα νοσοκομεία. Επομένως, σίγουρα θα πληρώνουν οι γιατροί, όπως σε όλες τις ανάλογες πλατφόρμες, και σίγουρα θα έχει κάποιο ποσοστό ψεύτικων αξιολογήσεων αλλά και κουλών αξιολογήσεων που ο ασθενής σχολιάζει ό,τι να ναι.  Η άλλη λύση είναι ρωτάς τους γνωστούς σου και να κρίνεις ανάλογα με το πόσο εμπιστεύεσαι τον καθένα.

Εγώ γενικά κοίταω τα εξής σε ηλεκτρονική πλατφόρμα:

α) το βιογραφικό του γιατρού (κυρίως τη χώρα που σπούδασε και δραστηριότητα μετά το πτυχίο)

β) να έχει ο γιατρός δική του ιστοσελίδα και να παρουσιάζει υλικό σχετικά με την επιστήμη του (που δείχνει ότι είναι δραστήριος και ψάχνει να βελτιώσει τη δουλειά του και δεν βασίζεται απλά στο γνωστό παραμάγαζο του δημοσίου)

γ) την ειδικότητά του

δ) να είναι σχετικά νέος

ε) τις αρνητικές κριτικές

Δεν κοιτάω τις θετικές γιατί είναι αδιάφορες (όπως και στο e-bay δεν κοιτάω θετικές ποτέ). Κοιτάς τις ελάχιστες αρνητικές και βλέπεις αν αυτό που σχολιάζει ο άλλος αρνητικά σε  ενδιαφέρει, π.χ. αν σχολιάζει ότι είχε ο γιατρός είχε φαλάκρα, νταξ κλάιν. Αν σχολιάζει ότι πήγε με ασφαλιστικό ταμείο και τον σούταρε ο γιατρός τότε απορρίπτω κλπ.

Γενικά πάντως σχετικά με τον καταρράκτη μπορεί να πάει σε οποιονδήποτε γιατρό. Πλέον όλα γίνονται με μηχανήματα οπότε το να πει πατάτα διάγνωση είναι λιγάκι χλωμό.

Εκεί που μπορεί να υπάρχει διαφωνία είναι αν πρέπει να χειρουργηθεί, οπότε αν υπάρχει τέτοιο θέμα, θα πρέπει να πάρεις σίγουρα και δεύτερη άποψη είτε από την πλατφόρμα είτε από αλλού.

Ακριβώς όπως τα είπε ο goth. Απλά δεν παίζουν ψεύτικες αξιολογήσεις. Όλες πραγματικές. Ίσως λίγο happy, αλλά πραγματικές 1:1. Δες αριθμό, αρνητικές και τα υπόλοιπα με τα κριτήριά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...