Προς το περιεχόμενο

Αντιηλιακές μεμβράνες. Ποιές και από που?


Nemesis_rds

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες. 

Σκοπεύω να βάλω αντιηλιακές μεμβράνες στο αυτοκίνητο μου και θα ήθελα να μου πείτε καμία γνώμη για ποια μάρκα να προτιμήσω. 

Επίσης, ξέρω ότι η τοποθέτηση παίζει μεγάλο ρόλο. Έχετε να προτείνετε κάποιον στην Αθήνα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά και Carglass, έβαλε φίλος και του έκαναν εξαιρετική εργασία. Δίνουν και εγγύηση για υλικό τοποθέτηση για όσο έχει το αυτοκίνητο στην κατοχή του.... Νομίζω δουλεύουν MADICO

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Madico έβαλα και εγώ σε κατάστημα στο Γέρακα. Απόλυτα ευχαριστημένος,  7 χρόνια στο αυτοκίνητο, πάρκινγκ έξω στον ήλιο, δεν έχουν πάθει τίποτα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω να παρω ρολο μεμβρανης και οχι να παω να μου την βαλουν. Να την βαλω εγω σε 2-3 τζαμια του σπιτιου που θελω. Ξερουμε μαγαζι που πουλαει 3m με ολες τις κλιμακες σκοτεινοτητας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/1/2018 στις 4:02 ΜΜ, GeorgeSmirlis είπε

Ψαχνω να παρω ρολο μεμβρανης και οχι να παω να μου την βαλουν. Να την βαλω εγω σε 2-3 τζαμια του σπιτιου που θελω. Ξερουμε μαγαζι που πουλαει 3m με ολες τις κλιμακες σκοτεινοτητας?

Φίλε μου επειδή έχω βάλει σε τζάμια σπιτιού δεν κάνει πάντα η μεμβράνη αυτοκίνητου. Εφόσον θέλει να "ντύσεις" μικρή επιφάνεια (π.χ ενα παράθυρο η τον φωταγωγό) του αυτοκινήτου είναι οκ, εαν όμως είναι  μεγάλη επιφάνεια. π.χ μπαλκονόπορτα τότε θα χρειαστείς μεμβράνη κτιρίων. Υπάρχει θέμα ασφαλείας  σε μεγάλες επιφάνειες (σου ραγίζει/σπάει το κρύσταλλο...) γιατί έχουν διαφορετικό βαθμό συστολής - διαστολής τα υλικά (γυαλί-μεμβράνη) μεταξύ τους,   αλλά και γιατί η μεμβράνη κτιρίων έχει μεγαλύτερη παλέτα επιλόγων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...