Προς το περιεχόμενο

Cryptocurrencies - News, Exchanges, Trading etc


Praetorianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, chryspano είπε

Δε βλέπω σκοπιμότητα, το "πρόβλημα" τους είναι πως αφού τους ρωτάνε πρέπει να απαντήσουν και πιστεύω πως απαντούν με κάθε ειλικρίνεια, το πόσο λάθος ή σωστές είναι οι απόψεις τους είναι άλλο θέμα. Νομίζω πως απαντούν με τον ίδιο τρόπο που θα απαντούσαν σε ερώτηση για το αν η γη είναι επίπεδη, ίσως βάζουν το κύρος/φήμη τους πάνω απ'όλα και δεν θέλουν να ρισκάρουν δίνοντας έστω και ένα ελάχιστο ίχνος κύρους σε κάτι που μπορεί να αποδειχθεί "τοξικό".  

Μόνο που εδώ δε βλέπω να υπάρχει καμία "σύγκρουση συμφερόντων". Ακόμη και οι τράπεζες που θα μπορούσαν να θεωρηθούν αντίπαλοι δεν υπολογίζουν καν το btc, ξέρουν πως η τεχνολογία οδεύει προς τα εκεί και πως κάποια στιγμή θα την υιοθετήσουν αλλά δε βλέπω να σκοτίζονται ιδιαίτερα.

Ποιος ξέρει... περισσότερες πιθανότητες δίνω να έμαθε κάτι για χειραγώγηση τιμών στα ανταλλακτήρια ή κάποιου άλλου είδους πιο "σκοτεινών ενεργειών" στο χώρο και να τρόμαξε, δε νομίζω να έχουμε πρόσβαση εμείς σε περισσότερη πληροφόρηση απο εκείνον, κάτι θα έμαθε η γριά αλεπού... 

Καλα, μη βλεπεις εσυ συγκρουση, δεν θα προσπαθησω καν να σε πεισω.

Αλλα για τον Gates τωρα ελεος. Ο αφελης Gates που χρονια μετα το MtGox incident (ο,τι χειροτερο εχει συμβει στο χωρο) ειχε μονο θετικα να πει, εμαθε ξαφνικα τη "σκοτεινη" πλευρα του btc και τι σημαινει χειραγωγηση τιμων και τρομαξε. Οποτε επελεξε το ripple για συνεργασια το Gates Foundation που ειναι αγνο προιον και δεn υποφερει απο τετοια πραγματα. Whatever :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, Bspus είπε

Οποτε επελεξε το ripple για συνεργασια το Gates Foundation που ειναι αγνο προιον και δεn υποφερει απο τετοια πραγματα. Whatever :lol:

Διόρθωση. Δεν επέλεξε το Ripple (XRP) αλλά τη Ripple (εταιρία) που φτιάχνει το ILP (Interledger Protocol) που είναι το ledger που μπορεί να χρησιμοποιήσει για συναλλαγές κάποιος μέχρι και bitcoin. Είναι τελείως αγνωστικό σε οποιοδήποτε crypto. Ο στόχος του ILP είναι να ενώσει όλα τα ledgers απο δίαφορα crypto και fiat και να γίνει το λεγόμενο Internet of Value, όπως μετακινεί το σημερινό internet τις πληροφορίες, να μπορεί να μετακινεί χρήμα με τον ίδιο τρόπο παντού και χωρίς να προυποθέτει ότι σε αυτόν που στέλνει τα χρήματα θα χρειάζετε να έχει κάποιο wallet ξεχωρίστο για το νόμισμα που θα στείλουμε.

Οπότε καταλαβαίνεις γιατί ο Gates επέλεξε ένα πρωτόκολλο που μπορεί με ευκολία κάποιος στην Αφρική να στείλει ή να πάρει οποιοδήποτε crypto ή fiat με μηδαμινό transaction fee. Τα microtransaction είναι μεγάλο πρόβλημα εκεί και το ILP είναι ότι πρέπει για να λύσει αυτό το πρόβλημα.

Οπότε ο Gates δεν υποστηρίζει κάποιο συγκεκριμένο crypto, αλλά υποστήριζει τη blockchain τεχνολογία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, Avatar_GR είπε

Τι έγινε και τα πήρε η κατρακύλα όλα πριν λίγο;

Άρχισε να το σορτάρει ο"Βασιλάκης"? :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, Bspus είπε

Καλα, μη βλεπεις εσυ συγκρουση, δεν θα προσπαθησω καν να σε πεισω.

Αλλα για τον Gates τωρα ελεος. Ο αφελης Gates που χρονια μετα το MtGox incident (ο,τι χειροτερο εχει συμβει στο χωρο) ειχε μονο θετικα να πει, εμαθε ξαφνικα τη "σκοτεινη" πλευρα του btc και τι σημαινει χειραγωγηση τιμων και τρομαξε. Οποτε επελεξε το ripple για συνεργασια το Gates Foundation που ειναι αγνο προιον και δεn υποφερει απο τετοια πραγματα. Whatever :lol:

Απο θεωρίες συνωμοσίες χορτάσαμε....  όποιος δεν είναι μαζί μας και δεν μας λέει ποιήματα για το φεγγάρι είναι "κακός" "δεν ξέρει τι του γίνεται" και έχει "συμφέροντα", οκ.

 

15 λεπτά πριν, Avatar_GR είπε

Τι έγινε και τα πήρε η κατρακύλα όλα πριν λίγο;

Μέρος της χθεσινή Weiss "αναφοράς"

πάνω κάτω μια απο τα ίδια....

EI89mtg.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ανοιχτό ένα tab Livecoinwatch, ξυπναω και βλέπω btc 17k!!! "Τι έγινε ρε παιδιά??" αναφωνώ σαν τον Σπύρο Παπαδόπουλο στους Απαράδεκτους. Κάνω manual refresh και βγάζει "We'll be right back with you". Το χάκαραν ή απλά τα έπαιξε? Μετά μπαίνω και coinmarketcap και βλέπω κοκκινίλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To correction ξεκινησε κατα τις 3 χτες, το πέτυχα live. Και πάνω στο correction του btc σημερα βγηκε το ICON  να ανακοινωσει την εναρξη της πλατφορμας. Αααχ.

Ξύπνησα και ολα τα buy orders μου έγινα filled παντου...Και αντι να χαρω... πουλαα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, chryspano είπε

Απο θεωρίες συνωμοσίες χορτάσαμε....  όποιος δεν είναι μαζί μας και δεν μας λέει ποιήματα για το φεγγάρι είναι "κακός" "δεν ξέρει τι του γίνεται" και έχει "συμφέροντα", οκ.

Μέρος της χθεσινή Weiss "αναφοράς"

πάνω κάτω μια απο τα ίδια....

EI89mtg.png

πηγή για το γράφημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Bspus είπε

Καλα, μη βλεπεις εσυ συγκρουση, δεν θα προσπαθησω καν να σε πεισω.

Αλλα για τον Gates τωρα ελεος. Ο αφελης Gates που χρονια μετα το MtGox incident (ο,τι χειροτερο εχει συμβει στο χωρο) ειχε μονο θετικα να πει, εμαθε ξαφνικα τη "σκοτεινη" πλευρα του btc και τι σημαινει χειραγωγηση τιμων και τρομαξε. Οποτε επελεξε το ripple για συνεργασια το Gates Foundation που ειναι αγνο προιον και δεn υποφερει απο τετοια πραγματα. Whatever :lol:

εδώ παρακάτω μας παραθέτουν ως αξιόπιστη άποψη γνώμες ενός οίκου αξιολόγησης που έχει καταδικαστεί για απάτες και χειραγώγηση αγοράς. Τι να λέμε τώρα. Τα ίδια και τα ίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagpan1986 είπε

To correction ξεκινησε κατα τις 3 χτες, το πέτυχα live. Και πάνω στο correction του btc σημερα βγηκε το ICON  να ανακοινωσει την εναρξη της πλατφορμας. Αααχ.

Ξύπνησα και ολα τα buy orders μου έγινα filled παντου...Και αντι να χαρω... πουλαα

Εγώ είχα βάλει stop loss ripple τα 0.77$ από προχθες που ήταν στα 0.9$. Σήμερα το συνολικό ποσό είχε καταποντιστεί και η παραγγελία είχε εκτελεστεί. Τωρα εχω βάλει buy στα 0.6$ αλλα.... το σκεφτομαι να παω πιο κατω. Θα δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, fingolfingr είπε

Εγώ είχα βάλει stop loss ripple τα 0.77$ από προχθες που ήταν στα 0.9$. Σήμερα το συνολικό ποσό είχε καταποντιστεί και η παραγγελία είχε εκτελεστεί. Τωρα εχω βάλει buy στα 0.6$ αλλα.... το σκεφτομαι να παω πιο κατω. Θα δουμε.

Αυτο που με αγχωνει είναι οτι ερχεται ΣΚ και συνηθως το btc πέφτει κ άλλο. Τα περισσοτερα alts σπασανε ή ειναι στα supports τους και με προβληματιζει. Βεβαια κανεις δεν ξερει. Θα προτεινα μικρα positions. Π.χ. εβαλα στο ADA/ETH που επεσε κατα 60% (κομβικο support) οπου περιμενα ενα reaction, εχει παραμεινει εκει, αλλά αμα πεσει το btc κλαφτα χαραλαμπε.

Στο ICX θελω να πεσει γιατι το short-αρα λίγο. Ως τωρα παει κι αυτο οπως το θελω. :D

edit: Οκ εκλεισα το position.  Μην κοιτατε τα ποσα, ειναι για γελια, αλλα το trading ειναι πειραματισμος για μενα.

icx.JPG

Επεξ/σία από vagpan1986
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, ribo7 είπε

πηγή για το γράφημα?

Συνδρομητική υπηρεσία 

https://wcp.weissratings.com/wrl/wcp

https://weisscryptocurrencyratings.com/

Πρέπει να έχεις κάπως μεγάλα ποσά στα κρύπτο για να αξίζει, αλλά και πάλι συνεπικουρικά πρέπει να λαμβάνεται υπόψη η γνώμη τους.  

 

12 λεπτά πριν, chek2fire είπε

το σημερινό crash μάλλον έχει αφορμή αυτό έδώ

 

Μετά Χριστόν πολλοί οι "προφήτες", ίσως ήταν ανάδρομος και ο Ερμής, πες τους να το ψάξουν λίγο. 

00:50 είχα τις Weiss αναφορές στο email μου, εαν κατα τις 03:00 συνέβαινε η πτώση όπως αναφέρθηκε παραπάνω τότε εγώ τουλάχιστον μπορώ να βγάλω κάποια συμπεράσματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...