Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση: Θελω να κοψω τους χρηστες να ανοιγουν το developer tools προγραμματιστικά. Γίνετε?


lesvos2018

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 hours ago, alou said:

Γιατί είστε απόλυτοι, αφού υπάρχει τρόπος

no-dev-tools.jpg

χαχαχαχαχα υπαρχει ομως και το Onscreen keyboard

2 hours ago, WebDevGr said:

Πάντα αυτός που κάνει copy paste τον κώδικα από αλλού, φοβάται μη του κλέψουν τον κώδικα! :lol:


Εσυ οπως σου εχω πει και παλια εχεις "ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ" 
Λες ωραια αστεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, isay said:

Αυτό με το να μην είμαστε απολυτοι, ξεκίνα το απο το δικό σου τρόπο σκέψης. 

Μια χαρά μπορώ να δω τον κώδικα σου με το f12. To μονο που με "ζορισε" ήταν να κάνω ενα επιπλεον κλικ για να πάω απο το debugger στο insector.

Οποτε στο αρχικό σου ερώτημα η "απαντηση" είναι "Οχι, εκτος αν προγραμματίσεις και του αναγκάσεις να χρησιμοποιήσουν συγκεκριμένο fork κάποιου browser"

Η Ερωτηση ηταν να Σταματαω την λειτουργικοτητα του F12 και οχι το ιδιο το F12 
κωδικα μπορεις να δεις και με το view-source:http://yourdomain.com κατευθειαν μιλαω για τα ajax calls και οτι αλλο ειναι event driven αυτα οπως βλεπεις κοπηκαν.


οι Λογοι ειναι πολλοι αλλα δεν βλεπω να εχετε ορεξη για σοβαρη συζητηση οποτε δεν θα τους αναπτυξη εδω περα.
Φυσικα και ενας γνωστης θα μπορουσε να χρησιμοποιησει wiresark η καποιο αλλο utility και να δει οτι θελει.Αλλα εδω μιλαμε γαι την τεχνική.
Τωρα οσον αφορα το κλεψιμο.
Συνηθως αυτοι που κλεβουν το κανουν για να εχουν καπιο οφελος.
Εδω και μερικες δεκαετιες αδυνατω να βρω website που να μην εχει καποιο οφελος.

Πχ. υπαρχουν sites που δηθεν γραφουν ειδησεις και ομως ο σκοπος δεν ειναι οι ειδησεις αλλα οι διαφημισεις.
υπαρχουν αλλα σιτες που μιλανε και καλα για τεχνολογια και αμεσα διαφημιζουν και εκει πραγματα.
Οπως βλεπεις ομως στα δικα μου ( δυστηχως εχω και μερικα για ιδιωτικη χρηση και δενμπορεις να τα δεις ) δεν εχω ουτε διαφημησεις ουτε καποιο κερδος.

βεβαια παντα υπαρχουν τα "προβατα" που δεν καταλαβινουν το γιατι και πως και ειναι αστειοι λενε ωραια αστεια να περνα η βαρετη μερα τους.
Ε τα προβατα με τα προβατα γιατι δεν μπορω να ασχολουμε και με τα "παιζακια" θελουν πολλα χρονια ακομα για να μεγαλωσουν.



 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, lesvos2018 είπε

βεβαια παντα υπαρχουν τα "προβατα" που δεν καταλαβινουν το γιατι και πως και ειναι αστειοι λενε ωραια αστεια να περνα η βαρετη μερα τους.
Ε τα προβατα με τα προβατα γιατι δεν μπορω να ασχολουμε και με τα "παιζακια" θελουν πολλα χρονια ακομα για να μεγαλωσουν.

Εγω να ξερεις την εχω μεγαλυτερη και stretched (ffs) οπως στο http://movies.icinema.gr/

Επεξ/σία από Predatorkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ @lesvos2018 πραγματικά αδυνατώ να σε καταλάβω. Κάνεις ένα site που έχει κάτι πληροφορίες για ταινίες. Με γεια σου με χαρά σου. Ακούς κάποιες γνώμες που δε σου αρέσουν. Προς τι η ειρωνεία; Στο παρόν τόπικ ζητάς βοήθεια αλλά και πάλι έχεις ένα υφάκι που αποτρέπει κάποιους να σου απαντήσουν. 

Πιστεύω ότι με τον τρόπο σου χάνεις το δίκιο σου. 

Φιλικά πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πάτερν: 

Βαριέμαι
Κάνω ένα καινούργιο account 
Κάνω μερικά ποστ και καλά ρωτώντας αλλά στην ουσία υπονοώντας πόσο γαμάτος είμαι
Όταν απαντήσει κάποιος, αρχίζω και προκαλώ
Προκαλώ περισότερο μέχρι να στραβώσει η κατάσταση
Κάποιος καταλαβάινει ότι είμαι τρολ και μου τη λέει
Ρίχνω μερικά μπινελίκια σε όλους και τρώω μπαν

Προσωπικά το διασκεδάζω :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, lesvos2018 είπε

Η Ερωτηση ηταν να Σταματαω την λειτουργικοτητα του F12 και οχι το ιδιο το F12 



 

Απαντηση : Οχι δεν μπορείς. Τέλος συζητησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα από όσα κάνεις δεν μπορεί να με εμποδίσει από το να φορτώσω έναν headless browser και να δω τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...