Προς το περιεχόμενο

Λογισμικό κατά της εξάρτησης των νέων από τα iPhone ζητούν από την Apple δύο επενδυτικά fund


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κολλαει μαλλον απο την αποψη οτι πολυς κοσμος ακομα παει σε αυτην. Αλλιως δεν βγαζει νοημα αυτο για την εκκλησια :P

Συμφωνω και εγω οτι για τον 21ο αιωνα ασχολουνται πολυ ακομα με τις θρησκειες, αλλα δεν το βλεπω σαν μορφη εξαρτησης. Τα πιστευω του καθενως ειναι αυτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δλδ τα άλλα κινητά δεν είναι...εξαρτησιογόνα;

35 minutes ago, micos000 said:

και οι χλωρίνες είναι Κλινέξ, οι οδοντόπαστες Κολγκέητ και τα χαρτομάντηλα Τέμπο! :D

Τα αθλητικά παπούτσια σπορτεξ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, micos000 είπε

Και ακόμα ποιο συγκεκριμένα, για εξάρτηση από τα iphone λες και στα android δεν υπάρχει εξάρτηση.

Έλεος!!! :cry:

Ναι αλλα αυτοι που το ζητανε αυτο μετοχοι της Apple ειναι

Επεξ/σία από didakos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Shadowjump είπε

Κολλαει μαλλον απο την αποψη οτι πολυς κοσμος ακομα παει σε αυτην. Αλλιως δεν βγαζει νοημα αυτο για την εκκλησια :P

Συμφωνω και εγω οτι για τον 21ο αιωνα ασχολουνται πολυ ακομα με τις θρησκειες, αλλα δεν το βλεπω σαν μορφη εξαρτησης. Τα πιστευω του καθενως ειναι αυτα. 

Και αν πηγαινουν εκκλησια ποιον ενοχλουν?

Ξερεις κανεναν που να εχει παθει εξαρτηση απο την εκκλησια?

Ελεος ρε παιδια,τι αλλο θα δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην τα έφτιαχναν τόσο τέλεια. Ορίστε τι έπαθαν τώρα. Σαν τα πρεζάκια σέρνονται ψάχνοντας την δόση τους :)

Μια ζωή τα ίδια. Κι εμάς μας έλεγαν ότι έκαναν κακό τα ηλεκτρονικά (coin-ops), οι υπολογιστές, οι κονσόλες, η μπάλα έξω, οι καφετέριες, τα πάρτι, το σεξ, η ροκ, το μέταλ (σατανάδες), τα χαλάκια πόρτας βαλμένα ανάποδα, το πολύ λεμόνι στη σούπα, οι μπύρες, τα σουβλάκια, ο ύπνος.

Για να μπορέσουν να σε ελέγχουν όλα αυτά τα χυδαία, σάπια μυαλά κατηγορούν όλα όσα κάνεις για να σε κάνουν να νιώθεις ένοχος για οτιδήποτε κινείται. Αλήτες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pcos είπε

ο,τι πιο γελοιο εχω διαβασει! το ιδιο λεγαν και για μας τη δεκαετια του '80 οτι ειμασταν εξαρτημενοι απο τους πρωτους υπολογιστες τοτε!

η εξαρτηση απο την τεχνολογια φαινεται οτι ενοχλει καποια κεντρα ενω η εξαρτηση απο τα μεσα μαζικης αποχαυνωσης και την εκκλησια ειναι κατι φυσιολογικο :P

η εξάρτηση από το οτιδήποτε σίγουρα δεν είναι καλό.

αλλά μη το πάμε με τη λογική.... κυρία και ο Γιαννάκης το έκανε.

επίσης δεν έχω δει και πολλούς να περπατάνε και να κάνουν το σταυρό τους στο δρόμο. θέλεις να σου πω πόσους έχω δει να περπατάνε και παίζουν με το κινητό τους, να οδηγούν, να τρώνε, να χορεύουν και να κάνουν το ίδιο;

1 ώρα πριν, Shadowjump είπε

Και εγω δεν πιστευω οτι η εξαρτηση απο την τεχνολογια ειναι τοσο μεγαλη οσο την παρουσιαζουν, αλλα αν βγεις μια βολτα και κατσεις σε μια καφετερια, το μονο που βλεπεις, στις μικρες ηλικιες, ~20 και κατω, ειναι ολη την ωρα μάτια μπροστα απο το κινητο. Πραγματικα ολη την ωρα. Ουτε να μιλησουν!

Εμεις τουλαχιστον σαπιζαμε στον υπολογιστη, μετα πηγαιναμε και την βολτα μας ομως. Ειχαμε καποια επαφη.

Εδω βλεπω και την γυναικα μου, (28 χρονων) ολη την ωρα μπροστα απο το κινητο να χαζευει FB και instagram ενω εχει ανοιχτη την τηλεοραση και ακουει/βλεπει Σκορδα.

!!!

πως γίνεται από τη μια να πιστεύεις ότι δεν είναι τόσο μεγάλη και από την άλλη αν βγεις βόλτα να βλέπεις αυτό το χάλι; παρεμπιπτόντως το ίδιο χάλι βλέπω κι εγώ. και σίγουρα δεν είναι μόνο σε μικρές ηλικίες.

55 λεπτά πριν, micos000 είπε

Και ακόμα ποιο συγκεκριμένα, για εξάρτηση από τα iphone λες και στα android δεν υπάρχει εξάρτηση.

Έλεος!!! :cry:

πολύ απλά ότι περιέχει τις λέξεις apple, iphone πουλάει τρελά. κοίτα να δεις πόσες απαντήσεις θα πάρει το θέμα.

ότι υπάρχει εξάρτηση είναι το μόνο σίγουρο. τώρα σε site τεχνολογίας πόσοι θα το παραδεχτούν είναι άλλο θέμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, nas91 είπε

H εκκλησια που κολλαει ρε τσακαλε?Ηθελες να πεις την εξυπναδα σου ετσι?

Πραγματι ο,τι πιο γελοιο εχω διαβασει ειναι το σχολιο σου.

Μάλλον το γενικεύει και εννοεί πως οι συνήθειες κανουν γελοία πραματα να μοιάζουν φυσιολογικά.

Και για να μη παρεξηγηθω, αλλο τα πιστεύω του καθενός αλλο η εκκλησία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Τα αθλητικά παπούτσια σπορτεξ 

Τα αναψυκτικά κοκακόλα, τα εκτός δρόμου τζιπ... :P

 

Ά, σχετικά με την είδηση. Δε ξέρω, μάλλον είναι τύπου «αστείες ειδήσεις της ημέρας». Τώρα αν τα αμερικανάκια έχουν προβλήματα δε ξέρω, για τη παχυσαρκία έχω ακούσει επίσης. Ας τα βρούνε μόνοι τους. Καθένας έχει δικαίωμα να διαμαρτύρεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν ξεφύγει εκει στο Αμερικα.. Ζητάνε απο την apple να κάνει κάτι για την εξάρτηση απο τα κινητά? Είναι σαν να ζητάς απο τον πάπα να κάνει κύρηγμα για να ξεφύγουν οι πιστοί απο την θρησκεία..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι ναι ναι δηλαδή για την εξάρτηση φταίει ντε και καλά η Apple και όχι ολες οι εταιρίες η γενικότερα το πως χρησιμοποιεί την τεχνολογία ο καθένας και το ποιο αστείο ειναι οτι λεει για τα iphone , οχι πχ τα ipad οχι τα macbook οχι τα samsung κτλπ .... οτι να ναι πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SPANK είπε

Ότι ναι ναι δηλαδή για την εξάρτηση φταίει ντε και καλά η Apple και όχι ολες οι εταιρίες η γενικότερα το πως χρησιμοποιεί την τεχνολογία ο καθένας και το ποιο αστείο ειναι οτι λεει για τα iphone , οχι πχ τα ipad οχι τα macbook οχι τα samsung κτλπ .... οτι να ναι πραγματικά.

ε ναι, τα iphone ειναι του διαβολου, τοσο καιρο σας το λεμε εμεις οι haters και δεν μας ακουτε :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, gasantony είπε

και τί θα κάνει αυτό το λογισμικό ? Εκει που θα το κοιτάς θα σου κλείνει το τηλέφωνο για 10 λεπτά ας πουμε !!

Δεν είναι  άσχημη ιδέα, :)  Δείχνουν να έχουν τόσο μεγάλη πίεση από το " τεραστιο" πρόβλημα που τους μαστίζει που μάλλον τα 10 λεπτά θα τα κανουν 20   :) :) :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι γονεις παντα διαμαρτυρονται οτι τα παιδια τους ειναι παρανοικα, εξαρτημενα, περιεργα γενικως!

το ιδιο λενε και τα παιδια για τους γονεις. αυτο ονομαζεται χασμα γενεων!

τα ιδια παιδια σημερα με τα κινητα-ταμπλετ οταν γερασουν θα βρουν κατι αντιστοιχο να πουν για τους τοτε νεους μετα 30-40 χρονια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...