Προς το περιεχόμενο

Λογισμικό κατά της εξάρτησης των νέων από τα iPhone ζητούν από την Apple δύο επενδυτικά fund


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, tolstoy είπε

Να μην τα έφτιαχναν τόσο τέλεια. Ορίστε τι έπαθαν τώρα. Σαν τα πρεζάκια σέρνονται ψάχνοντας την δόση τους :)

Μια ζωή τα ίδια. Κι εμάς μας έλεγαν ότι έκαναν κακό τα ηλεκτρονικά (coin-ops), οι υπολογιστές, οι κονσόλες, η μπάλα έξω, οι καφετέριες, τα πάρτι, το σεξ, η ροκ, το μέταλ (σατανάδες), τα χαλάκια πόρτας βαλμένα ανάποδα, το πολύ λεμόνι στη σούπα, οι μπύρες, τα σουβλάκια, ο ύπνος.

Για να μπορέσουν να σε ελέγχουν όλα αυτά τα χυδαία, σάπια μυαλά κατηγορούν όλα όσα κάνεις για να σε κάνουν να νιώθεις ένοχος για οτιδήποτε κινείται. Αλήτες.

Εμένα και της αδερφής μου μας έλεγε η γιαγιά μου να μην κοιτάμε το βράδυ τον καθρέφτη,να μην μασάμε τσίχλα το βράδυ γιατί μασάμε τα κόκαλα του πεθαμένου και άλλα τέτοια κουλά.

Τώρα λέω εγώ της κόρης μου να αφήσει το κινητό λίγο γιατί έχει πάρει φωτιά.Φυσική εξέλιξη των πραγμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

"Λογισμικό κατά της εξάρτησης των νέων από τα iPhone ζητούν από την Apple δύο επενδυτικά fund"

Πλάκα μας κάνουν...και η Apple πώς θα πουλάει στην μάζα των εφήβων? Τις σάρκες των γονιών τους τρώνε για να τους πάρουν ένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SaFiS είπε

Μάλιστα. Φταίει η Apple και η κάθε Apple, αν οι γονείς είναι στα π@π@ρια τους και απασχολούν τα παιδιά τους με συσκευές / σκουπιδοτηλεόραση, για να μην ασχοληθούν οι ίδιοι με αυτά. Το πρόβλημα ξεκινάει από το σπίτι...

Φίλε είπες το ποιό σωστό.Παράδειγμα.Είμαι εχθές και τρώω σε μαγαζί στο εκπτωτικό.Απέναντι μου μάνα με 2 μικρά αγοράκια.Όσο ήταν δίπλα τους συνεχώς στο κινητό.Τα παιδιά την ρώταγαν διάφορα,ούτε τους απαντούσε,καρφωμένη στην οθόνη.Ανά 5 λεπτά τα άφηνε και έβγαινε έξω με τη φραπεδια στο ένα χέρι και την τσιγαρουμπα στο άλλο.Τους άφηνε το κινητό να παίζουν,και εκείνη έβγαινε έξω να σβήσει τους καημούς της.

Η Apple φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα είναι μόνο απο τα iphones ok εντάξη.......α να κάνουμε και ένα ίδρυμα κοινωνικής επανένταξης για τους χρήστες iphones θα συγκεντρωνόμαστε κάθε πρωί και θα φωνάζουμε  "είμαι πρώην χρήστης iphone και είμαι καθαρός είμαι πρώην χρήστης iphone και είμαι καλά!!!!!"

 

ΩΡΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕ..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, notist είπε

Φίλε είπες το ποιό σωστό.Παράδειγμα.Είμαι εχθές και τρώω σε μαγαζί στο εκπτωτικό.Απέναντι μου μάνα με 2 μικρά αγοράκια.Όσο ήταν δίπλα τους συνεχώς στο κινητό.Τα παιδιά την ρώταγαν διάφορα,ούτε τους απαντούσε,καρφωμένη στην οθόνη.Ανά 5 λεπτά τα άφηνε και έβγαινε έξω με τη φραπεδια στο ένα χέρι και την τσιγαρουμπα στο άλλο.Τους άφηνε το κινητό να παίζουν,και εκείνη έβγαινε έξω να σβήσει τους καημούς της.

Η Apple φταίει.

Την επομενη φορα που θα την δεις γινεται να της δωσεις τον αριθμο μου κ να της πεις οτι το εχω μεγαλο (το κινητο)???

6 ώρες πριν, Antiriad είπε

Τότε οι υπολογιστές ήταν είτε στο σαλόνι κάτω από την τηλεόραση η στο γραφείο του δωματίου. Τώρα τον βάζεις στην τσέπη και φεύγεις. Ακόμα και η εφημεριδα στην τουαλέτα έχει καταργηθεί από τα κινητά.

Στην τελικη ξερεις ποσες κουραδες φευγουν την ωρα που επικοινωνουμε? (εντος-εκτος τουαλετας, αλλα εντος ειναι πιο σουρεαλ λεμε!!!)

Επεξ/σία από Archon71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, micos000 είπε

...και οι χλωρίνες είναι Κλινέξ, οι οδοντόπαστες Κολγκέητ και τα χαρτομάντηλα Τέμπο! :D

Έβλεπα Attack on Titan (anime) στο σαλόνι και ήρθε η γυναίκα από τη δουλειά και μου λέει.. "καλά, μικιμάου βλέπεις;" :shock:

χαχαχαχαχαχααχαχαχαχα!!!! μιλαμε εισαι το καλυτερο παιδι. Εγω θα ειχα ξεσπαθωσει κ θα της εδινα καμια καθωσπρεπει απαντηση του στυλ "ναι κ τωρα ελα μεσα να σου διηγηθω τι εβλεπα"!!! Αρπα την δυνατα κ απο την μεση, κ να δεις αν θα ξαναμιλησει για τα μικιμαου... (η ισως μετα να σου βαζει να βλεπεις πιο πολλα!! χαχαχαχα)

Επεξ/σία από Archon71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Shadowjump είπε

 

Εδω βλεπω και την γυναικα μου, (28 χρονων) ολη την ωρα μπροστα απο το κινητο να χαζευει FB και instagram ενω εχει ανοιχτη την τηλεοραση και ακουει/βλεπει Σκορδα.

!!!

"Μικιμαου θεραπι" κ συ αδερφε κ γρηγορα!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μαρκετινγκ ειναι η ολη φαση, να φανει προς τα εξω οτι η εταιρεια αναγνωριζει το "γενικοτερο προβλημα" και οτι θα κανει κατι γι'αυτο.

ετσι δειχνει "καλο προσωπο" προς τα εξω (apple cares for you), ανεβαινει η μετοχη και προλαβαινει και μελλοντικες καταστασεις του στυλ "σου κανω μηνυση γιατι ο ουγκ γιος μου αποβλακωθηκε απο το κινητο και εσυ δεν ειχες κανει τιποτα γι'αυτο"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 9/1/2018 at 10:30 AM, pcos said:

ο,τι πιο γελοιο εχω διαβασει! το ιδιο λεγαν και για μας τη δεκαετια του '80 οτι ειμασταν εξαρτημενοι απο τους πρωτους υπολογιστες τοτε!

η εξαρτηση απο την τεχνολογια φαινεται οτι ενοχλει καποια κεντρα ενω η εξαρτηση απο τα μεσα μαζικης αποχαυνωσης και την εκκλησια ειναι κατι φυσιολογικο :P

Μόλις δημιουργήθηκε ο όρος εξάρτηση από την εκκλησία και παίρνει και like....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρείτε μου άλλον CEO που να έχει δηλώσει κάτι αντίστοιχο:  Tim Cook: ‘I don’t want my nephew on a social network’

 

Quote

I don’t believe in overuse [of technology]. I’m not a person that says we’ve achieved success if you’re using it all the time. I don’t subscribe to that at all. Even in computer-aided courses, such as graphic design, technology should not dominate.

 

Επεξ/σία από DJTaurus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...