Προς το περιεχόμενο

Το νέο Intel NUC εξοπλίζεται με AMD Radeon RX Vega M GPU


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, Agony είπε

Αυτή η νεκροκεφαλη είναι λες και απευθύνεται σε 15χρονα . Όχι ότι έχω κάτι με την ηλικία.. απλά κάτι πρέπει να κάνουν και για τους 30+ Που θέλουμε κάτι πιο elegant χωρίς νεκροκεφαλές,  εξωγήινους και δράκους. 

Το Intel NUC στην συσκευασια συμπεριλαμβανει και αλλο καπακι, χωρις σχεδιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Agony said:

Αυτή η νεκροκεφαλη είναι λες και απευθύνεται σε 15χρονα . Όχι ότι έχω κάτι με την ηλικία.. απλά κάτι πρέπει να κάνουν και για τους 30+ Που θέλουμε κάτι πιο elegant χωρίς νεκροκεφαλές,  εξωγήινους και δράκους. 

Θα βάλουμε ένα σεμεδάκι πάνω και δεν θα φαίνεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kargo130 είπε

Εξαιρετικο φαινεται αλλα η νεκροκεφαλη ειναι ο ορισμος του οτι να ναι...

Καλησπέρα,

Αν ο σχεδιασμός ακολουθεί την λογική των προηγούμενων μοντέλων τότε να ξέρετε ότι το καπάκι με την νεκροκεφαλή είναι αποσπώμενο και αντικαθίσταται με ίδιων διαστάσεων "σκέτο" καπάκι. Αν μου περίσσευαν χρήματα θα το αγόραζα σίγουρα.

Εκτός και αν πήγαινα για κάτι ακόμη πιο extreme όπως

http://store.hp.com/us/en/mdp/business-solutions/hp-z2-mini-workstation--1?jumpid=cp_r11260_us/en/psg/hp_desktop_workstations/z2mini-mdplink

Επεξ/σία από amveria
προσθήκη σχολίου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, forgotten said:

zotac zbox 1060 στα 1000 ευρω με desktop cpu και 1060 καρτα γραφικων 1060

Για διάβασε τι παθαίνουν τα zotac mini pc! Ξαφνικά δεν κάνουν boot και πάπαλα... Το έπαθα και κατάλαβα για τα καλά τι εστί zotac!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cambo99 είπε

Για διάβασε τι παθαίνουν τα zotac mini pc! Ξαφνικά δεν κάνουν boot και πάπαλα... Το έπαθα και κατάλαβα για τα καλά τι εστί zotac!

οι γενικευσεις βλαφτουν ,στα high end μοντελα μια χαρα ζουνε...

zotac en760 2 ετων σχεδον χωρις κανενα θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, forgotten said:

οι γενικευσεις βλαφτουν ,στα high end μοντελα μια χαρα ζουνε...

zotac en760 2 ετων σχεδον χωρις κανενα θεμα

Ασε high end πήρα γι'αυτό με πείραξε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cambo99 είπε

Ασε high end πήρα γι'αυτό με πείραξε!

ωραια επειδη ετυχε σε σενα δεν σημαινει οτι τυγχαινει σε ολους ,.σε μενα δεν ετυχε ,και σε μια εταιρια που βγαζει δεκαδες μοντελα ειναι επιτρεπτο και το λαθος ,για μενα η τιμη πωλησης των συγκεκριμενων nuc δεν δικαιολογειται και για αυτο εθεσα εναλλακτικες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Είναι μαζί με την cpu η gpu interconnected.

Λέγοντας "ξεχωριστή" προφανώς και δεν εννοούσα για κανονική κάρτα γραφικών. Διάβασα και εγώ το προηγούμενο άρθρο, μαζί τα παρουσίασε η intel τα δύο προϊόντα. Άλλωστε μιλάμε για μηχάνημα εξαιρετικά περιορισμένων διαστάσεων. Αυτό που απλά ήθελα να πω είναι ξεχωριστό τσιπάκι και όχι λύση τύπου Intel HD - Iris Graphics, όπως τα προηγούμενα NUC, στα οποία επεξεργαστής -γραφικά είναι ενσωματωμένα στο ίδιο τσιπάκι - συσκευασία. Δύο ξεχωριστά τσιπάκια και όχι ένα. Δε νομίζω η επισήμανσή σου να λέει κάτι διαφορετικό?

3 ώρες πριν, adtakhs είπε

Επιδόσεις πάνω από gtx 1060 δίνει . Δεν είναι για gaming?

Ποιός είπε ότι δεν είναι για gaming? Σε απαιτητικά παιχνίδια αναφέρθηκα. Και πάλι μια γενική αναφορά, εαν δεν κυκλοφορήσει και δεν γίνουν reviews πως θα ξέρουμε ακριβώς πώς θα συμπεριφερθεί. Η συγκεκριμένη σειρά NUC της Intel πάντα απευθυνόταν σε gamers και πιο απαιτητικούς, οπότε και με καινούριο τσιπάκι AMD τα πράγματα θα γινόταν καλύτερα για το συγκεκριμένο κομμάτι του αγοραστικού κοινού. Οπότε δεν καταλαβαίνω τί σου προκάλεσε αυτή την απορία? Το τί είδους παιχνίδια θα μπορεί να παίξει αξιοπρεπώς είναι άλλη ερώτηση, που δεν μπορούμε να απαντήσουμε τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και meltdown θέλουμε όχι μόνο spectre :)

πέρα από αυτό όμως αναρωτιέμαι γιατί η AMD άργησε σε τα δικά τις apu για να κάνει αυτό με το μεγάλο ανταγωνιστή της... Εκτός από το ότι τα έχουν κάνει πλακάκια εδώ και χρόνια αναμεταξύ τους και μας δουλεύουν, μάλλον σαν proof of concept είναι για την Apple και τα επόμενα Mac

Επεξ/σία από Markusboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Agony είπε

Αυτή η νεκροκεφαλη είναι λες και απευθύνεται σε 15χρονα . Όχι ότι έχω κάτι με την ηλικία.. απλά κάτι πρέπει να κάνουν και για τους 30+ Που θέλουμε κάτι πιο elegant χωρίς νεκροκεφαλές,  εξωγήινους και δράκους. 

 

Eσυ να βάλεις σεμεδακι απο πανω :P , εμενα παντως μου αρεσει η καγκουρια με την νεκροκεφαλη κι ας ειμαι σε ηλικια που αρχίζουν να πονανε τα κοκκαλα σου! Στην τελικη το μηχανηματάκι αυτο απευθύνετε σε gamers, που   ειναι γνωστό οτι μένουν για παντα παιδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...