Προς το περιεχόμενο

Με το Nintendo Labo μπορείς να δημιουργήσεις αξεσουάρ για το Switch από χαρτόνι


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

80 ευρω για ενα χαρτονενιο πραγμα το οποιο αν το δωσεις σε παιδακι (που εκει απευθυνονται κυριως) θα το διαλυσει μεσα σε μια ημερα. Ακομα και με νορμαλ χρηση ποσο θα κρατησει ρε παιδια, χαρτονι ειναι δηλαδη! Οταν θα διαλυθει θα πρεπει να σκασεις και αλλο 80αρι αλλιως το παιχνιδι θα ειναι αχρηστο? Πραγματικα απο τα πιο greedy και φτηνιαρικα πραγματα που εχω δει εβερ. Α ρε Nintendo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καταρχας θα λεγα οτι ως προταση για μικρα παιδια ειναι αξιοπροσεκτη,για μεγαλα παιδια ομως οχι τοσο σημαντικη.ωστοσο κανει κατι που για δευτερη φορα αποδυκνειει οτι θελει να οδηγει την αγορα παρα να αγεται απο αυτην.

Για μενα τα amibbo υπηρξαν καθολικα επιτυχημενα και κερδοφορα με ελαχιστο κοστος και πηραν ενα βημα μπροστα την nintendo αυξανοντας τον τζιρο ενω παραλληλα συλλεκτες ετρεχαν να παρουν καποια σε υψηλες τιμες.(πλεον γινεται με nfc tag των 10e γραψιμο amiboo χαρακτηρων για παιχνιδι ,και η sony ξεκινησε να βγαζει mini χαρακτηρες της).

Στο θεμα μας για καποιους που αναφερονται σε αρμεγματα ,να μου επιτρεψετε οι σκεπτικιστες  να αναφερω οτι ολες μα ολες οι εταιριες δεν βλεπουν πλεον τους gamer σοβαρα ,παιρνω πχ το skyrim ,γνωστο και αγαπημενο παιχνιδι ,βγηκε σε ενα κατεβατο εκδοσεων με κατι επιπλεον σε καθε μορφη και τιμη στο θεο μεχρι προσφατα, να μην αναφερω την αγορα skin και οπλων σε mainstream παιχνιδια και τα επιπλεον κοστοι πχ για καποιων να παιξει multiplier ,οπως συνδρομες κλπ.Προφανως κανεις δεν ανακαλυψε τον τροχο,παιρνει και αυτη τα χρηματα της με αυτο τον τροπο και οχι παρουσιαζοντας την 15 εκδοχη του ιδιου παιχνιδιου με 10 επιπλεον skin, η την εκδοχη με 5000.00000 νομισματα για χρηση στο παιχνιδι.

Μαθαμε τοσο πολυ στα ιδια που αν καποιος αλλαξει κατι θεωρουμε οτι αποτυγχανει η ακομα χειροτερα επειδη δεν συναδει με τα θελω μας και την οπτικη μας οτι αρμεγει απλα? καιρο ειχα να δω φανατισμο και μετα λυπης μου βλεπω οτι πολλοι δεν αναγνωριζουν οτι η αγορα εχει πολλα target group.

You can download the schematics for free and print them, and make them yourself from your own material.
Or you can buy the packaged hard cardboard kits for $10-20 each.
Or you can buy the set of 5 kits plus software for $70 ($80 for the robot one).προφανως και μια λεπτομερεια που το αρθρο δεν ανεφερε για να κανει και τον ντορο αλλα αναφερεται σε εξωτερικα φορουμ....

Επεξ/σία από forgotten
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 σχόλια στο θέμα, τα 25 του μαντζαρο να προσπαθεί να πείσει για τα πιστεύω του τους άλλους 25 που έγραψαν για το θέμα. Δεν βρίσκω κάποιον λόγο να σπαζεσαι, εκτώς και αν σου χάριζαν μετοχές της νιτεντο και δεν τις έπαιρνες. 

 

Στο θέμα τώρα. Ένα μεγάλο μπράβο στη νιτεντο που για ακόμα μια φορά σκέφτεται έξω από το "κουτί" και προσφέρει κάτι διαφορετικό σε μια εποχή που μαστιζεται από ημιτελεις τίτλους και microtransactions. 

Εκεί που όλοι πιστεύαμε πως ότι χαρτί είχε, το έπαιξε με το release του switch από το πουθενά γίνεται διεθνος πρώτο θέμα και βάζει γερά θεμέλια για τις πωλήσεις της πλατφόρμας της. 

 

Και για να μη βγείτε να με πείτε φανμποι, όχι δεν έχω καμία συσκευή νιτεντο, το λαβο δεν απευθύνεται σε εμένα, αλλά δεν παύει να είναι πρωτοποριακό και να φέρνει για άλλη μια φορά το gaming σε σπίτια που δεν υπήρχε. Ότι ακριβώς έκανε και το wii

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, forgotten είπε

You can download the schematics for free and print them, and make them yourself from your own material.
Or you can buy the packaged hard cardboard kits for $10-20 each.
Or you can buy the set of 5 kits plus software for $70 ($80 for the robot one).προφανως και μια λεπτομερεια που το αρθρο δεν ανεφερε για να κανει και τον ντορο αλλα αναφερεται σε εξωτερικα φορουμ....

 

Αυτό είναι λάθος είδηση του IGN Γαλλίας, το οποίο έκανε update το άρθρο του για να το διορθώσει.

http://fr.ign.com/nintendo-labo-nintendo-switch/33119/news/nintendo-labo-non-on-ne-pourra-pas-creer-ses-propres-patrons

Δυστυχώς η λάθος είδηση έχει αναπαραχθεί πολλές φορές στα ξένα φόρουμς, οπότε θα δημιουργηθεί σύγχηση.

 

Προσωπικά βρίσκω την ιδέα της Νιντέντο ευφυέστατη. Πάντρεμα της χειροτεχνίας με το video gaming. Τα μικρά παιδιά (και οι γονείς που θα τα βοηθάνε) σίγουρα θα το λατρέψουν. Το μόνο που με προβληματίζει είναι η ανθεκτικότητα των κατασκευών αυτών. Λογικά τα χαρτόνια θα πρέπει να είναι ενισχυμένα (να μήν είναι απλώς χαρτόνι), αλλιώς στα χεράκια των παιδιών θα μετράνε όχι μέρες αλλά ώρες :)

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80€ για χαρτόνι (που λογικά με την χρήση από παιδάκι δεν αντέχει πάνω από βδομάδα) ;)

 

Πόσο μπροστά οι άνθρωποι 

 

Γ αυτό θα είμαι πάντα φτωχός :P

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

70 ευρω κοστιζει το κιτακι που εχει το πιανο ,το αλλο με το ψαρεμα ,την μοτοσυκλετα ,ρομποτακια που τρεχουν κ το σπιτι

ολα συνοδευονται με παιχνιδια για το switch

καθεται το παιδι φτιαχνει την κατασκευη κ παιζει κ το παιχνιδι ,εφυεστατη αξιοποιηση των αισθητηρων των χειριστηριων κ υποθετω καλοδουλεμενα, πρωτοτυπα, απλα κ διασκεδαστικα παιχνιδια 

γιατι λοιπον η nintendo κανει αρπαχτη δεν το καταλαβαινω

ps αν καποιος ανησυχει για την ανθεκτικοτητα τους μπορει να τα φωτοτυπησει κ να τα αναπαραγει

5234621_sd.jpg;maxHeight=550;maxWidth=64

Επεξ/σία από what_if
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδή όσοι αναφέρετε το οικονομικό ως ανασταλτικό παράγοντα μάλλον δεν είστε γονείς και έχετε άγνοια του κόστους των παιχνιδιών. Δεν σας κατηγορώ γι' αυτό, αλλά μία στοιχειώδης έρευνα θα σας έφερνε σε επαφή με το καθεστώς που ισχύει σήμερα για να μη νομίζετε ότι είμαστε στην εποχή που αγοράζαμε μια φιγούρα G.I.Joe για 250 δραχμές.

Το πιο hot toy των περασμένων γιορτών ήταν η Μεγάλη Πυραμίδα του Φαραώ της Playmobil ή οποία κοστίζει €70 σχεδόν παντού. Δεν αναφέρω καν το κόστος των LEGO μεσαίου μεγέθους, γιατί θα έχουμε λιποθυμίες.

Ελάτε τώρα να συζητήσουμε για τα 5 πράγματα που περιέχει το Variety Kit μαζί με το cartridge και για το πόσο ακριβό πακέτο είναι. :)

  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, morgoth666 said:

80 ευρω για ενα χαρτονενιο πραγμα το οποιο αν το δωσεις σε παιδακι (που εκει απευθυνονται κυριως) θα το διαλυσει μεσα σε μια ημερα. Ακομα και με νορμαλ χρηση ποσο θα κρατησει ρε παιδια, χαρτονι ειναι δηλαδη! Οταν θα διαλυθει θα πρεπει να σκασεις και αλλο 80αρι αλλιως το παιχνιδι θα ειναι αχρηστο? Πραγματικα απο τα πιο greedy και φτηνιαρικα πραγματα που εχω δει εβερ. Α ρε Nintendo...

 

Θα δίνει τα σχέδια οπότε μπορείς να τα φτιάξεις με ότι υλικό θες. 

Το παιδί του manjaro για παράδειγμα θα τα φτιάξει από ξύλο μιας και θα έχει μάθει ξυλογλυπτικη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το βλέπω σαν πολύ  ενδιαφέρον και χρόνος θα δείξει αν τύχει αποδοχής ή όχι η αν είναι μια πατάτα .Τα ίδια λεγόταν με την ανακοίνωση του Wii που ξέφευγε από το mainstream Και hardcore gaming ,που τόλμησε, πρωτοτυπισε και τα κατάφερε .  ,τα ίδια και με την ανακοίνωση και specs του switch. Για τις τιμές τώρα ο καθένας με τη τσέπη και Τον τροπο σκέψης του .

Υπομονή λοιπόν να.βγει και βλέπουμε 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως το βλέπω σαν αφορμή να το παρουσιάσω στη σύζυγο για το "καλό" των παιδιών μας, βεβαίως βεβαίως!! :D

 

Εγώ θα παίζω Zelda και τα μικρά θα διπλώνουν τα χαρτόνια που σκίσανε απ'το παιχνίδι. Εννοείται ότι πρώτα ξεπατικώνεις τα σχέδια για να τα έχεις, ώστε να τα κόβεις στα δικά σου χαρτόνια, ξύλα, πλαστικά, αλουμίνια, ότι θέλει ο καθένας τέλοσπάντων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δεδομένο ότι ακόμα και αν δεν τα δώσει η Nintendo free, τα schematics των κατασκευών θα κυκλοφορήσουν στα ίντερνετς μέσα στην πρώτη εβδομάδα από την κυκλοφορία των kits.

Πιθανολογώ ότι στον μήνα θα αρχίσουμε να βλέπουμε από άλλους βελτιστοποιημένες κατασκευές (3d printed or otherwise).

Αυτή η προσπάθεια της Νιντέντο έχει τις προοπτικές να εξελιχθεί σε κάτι πολύ μεγαλύτερο από αυτό που δείχνει τώρα: Σαν διαδραστικά Lego ας πούμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερη ιδεα, μπραβο στην Nintendo. Εγω που ο γιος μου ειναι 6 χρονων θα το παρω λογικα (οποτε βρω τα χρηματα). Αν δεν υπηρχε το παιδι δεν θα το αγοραζα για μενα, αλλα οταν εχεις παιδι ειναι πιο διαδραστικο και πιο fun :). Οτιδηποτε εχει χερι με χειροτεχνια η' ζωγραφικη, μουσικη , αθλητισμος ειναι καλα για τα παιδια, τωρα η νιντεντο συνδυαζει καποιες απο αυτες τις ιδεες με ενα ηλεκτρονικο mini game. Θα χει επιτυχια πιστευω. Για οποιον δεν του κανει ας προσπερασει , αλλα μην βγαζει μισος , οποιος θελει το αγοραζει και οποιος δεν θελει οχι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω δύο πράγματα: 1) Πώς θα σταματήσουν τους πωλητές του aliexpress από το να πουλήσουν τα ίδια χαρτόνια για 3€, και 2) γιατί το Variety pack που έχει πιάνο, καλάμι ψαρέματος, ανθρωπάκι, τιμόνι, σπίτι, τη σαρανταποδαρούσα κλπ κάνει 70€, ενώ το "ρομπότ", που απ' ότι βλέπω είναι απλά ένα χαρτονένιο backpack και τέσσερα μικρά ορθογώνια κουτάκια για χέρια-πόδια κάνει 80€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...