Προς το περιεχόμενο

Με το Nintendo Labo μπορείς να δημιουργήσεις αξεσουάρ για το Switch από χαρτόνι


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Επειδή όσοι αναφέρετε το οικονομικό ως ανασταλτικό παράγοντα μάλλον δεν είστε γονείς και έχετε άγνοια του κόστους των παιχνιδιών. Δεν σας κατηγορώ γι' αυτό, αλλά μία στοιχειώδης έρευνα θα σας έφερνε σε επαφή με το καθεστώς που ισχύει σήμερα για να μη νομίζετε ότι είμαστε στην εποχή που αγοράζαμε μια φιγούρα G.I.Joe για 250 δραχμές.

Το πιο hot toy των περασμένων γιορτών ήταν η Μεγάλη Πυραμίδα του Φαραώ της Playmobil ή οποία κοστίζει €70 σχεδόν παντού. Δεν αναφέρω καν το κόστος των LEGO μεσαίου μεγέθους, γιατί θα έχουμε λιποθυμίες.

Ελάτε τώρα να συζητήσουμε για τα 5 πράγματα που περιέχει το Variety Kit μαζί με το cartridge και για το πόσο ακριβό πακέτο είναι. :)

Δεν έχουν παιδιά και δεν μπορούν να καταλάβουν αυτά που εξηγείς τσάμπα χάνεις το χρόνο σου.

Απλά φοβερή ιδέα σίγουρα καποια στιγμή θα το τιμήσω ( αργότερα αν πέσει λίγο η τιμή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, spymist είπε

Εγώ δεν καταλαβαίνω δύο πράγματα: 1) Πώς θα σταματήσουν τους πωλητές του aliexpress από το να πουλήσουν τα ίδια χαρτόνια για 3€, και 2) γιατί το Variety pack που έχει πιάνο, καλάμι ψαρέματος, ανθρωπάκι, τιμόνι, σπίτι, τη σαρανταποδαρούσα κλπ κάνει 70€, ενώ το "ρομπότ", που απ' ότι βλέπω είναι απλά ένα χαρτονένιο backpack και τέσσερα μικρά ορθογώνια κουτάκια για χέρια-πόδια κάνει 80€.

Marketing!!!

 

Ενώ το πακέτο με τα καλάμια κλπ έχει πιο λογική τιμή, όλα τα παιδιά θα θέλουν να γίνουν ρομποτ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά τιμής θα έχει να κάνει με το παιχνίδι που προσφέρει λογικά. πχ. πολλά mini games το ένα ,ένα ολοκληρωμένο Μεγάλο το άλλο να φανταστώ και όχι τόσο με τα χαρτόνια που πάνε μαζί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 σχολια απο τον Μαντζαρο για το ποσο χαζοι ειναι οι αλλοι και ποσο εξυπνος αυτος και αλλα 20 σχολια απο τυπους που επανειλημμενα δεν εχουν διαβασει τι περιλαμβανει το κιτ των 80Ε και οτι μπορεις να κατεβασεις δωρεαν τα σχεδια απο το νετ.

disclaimer: δεν ειχα ποτε μου τπτ της nintendo, παιδια δεν εχω, με προβληματιζει η αντοχη του χαρτονιου αλλα απο την μια καταλαβαινω για τι ειδος χαρτονιου μιλαει και απο την αλλη μπορεις να κατεβασεις παλι τα σχεδια δωρεαν αλλα καθομαι να διαβασω τι λεει το αρθρο ή εστω τα επιχειρηματα του συνομιλητη μου που υποστηριζει οτι δεν ειναι τοσο ηλιθιο το εγχειρημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, afantos είπε

Μόνο η Nintendo θα μπορούσε να τη βγάλει καθαρή παρουσιάζοντας το σετ χαρτοκοπτικής ως feature στο gaming!

Φημες λένε οτι η επομενη κίνηση της Nintendo ειναι να βγάλει περιφερειακά με παραμάνες και κόπιτσες :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τους δειχνουν το pure fun + added value k αυτοι βλεπουν το χαρτονι

να πω κ εγω με την σειρα μου οτι δεν ειχα ποτε προιον nintendo ,ουτε το παιδι μου ειναι σε ηλικια για τετοια παιχνιδια ,ενα xbox one εχω ,απλα εχω το βιτσιο να μην μιλαω σαν μετοχος

9 λεπτά πριν, blueakamah είπε

Φημες λένε οτι η επομενη κίνηση της Nintendo ειναι να βγάλει περιφερειακά με παραμάνες και κόπιτσες :P :P :P

για να σαρωνουν στις πωλησεις μαλλον κατι κανουν σωστα ενω αντιθετα κατι xbox x k ps4 pro παλευουν να πεισουν για την αναγκαιοτητα τους

Επεξ/σία από what_if
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για ονομα ρε παιδια....ειναι και ενα software που πουλιεται μαζι με το κιτ των χαρτονιων. Εδω το 1-2 Switch με τα μινι games εκανε 50 ευρω + kit που δινει το Variety = 69. 

To Robot που φαινεται σαν πιο ολοκληρο game ακολουθει την τιμη που εχουν τα υπολοιπα....πχ Mario kart  + το kit στα 79.

Επεξ/σία από christos_75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, what_if said:

εκπληκτικη ιδεα ,πραγματικα απο τις λιγες φορες που λες ναι να και κατι που αξιζει απο καθε πλευρα

απορω για τον καθολικο αρνητισμο παντως ,μαλλον εχουμε ξεχασει πως ειναι να εισαι παιδι ,να φτιαχνεις απο το τιποτα παιχνιδια ,να δημιουργεις με τα χερια σου

μπραβο στην nintendo ,να γιατι ειναι μεγαλη εταιρεια ,απλοτητα , ουσια κ διασκεδαση κ ασε τους αλλους να ασχολουνται με αναλυσεις 4κ κ pixel shaders κ να πουλανε τις ιδιες κ τις ιδιες συνταγες με αλλα περιτυλιγματα 


Kudos στη Nintendo για την πρωτοτυπία και φυσικά έχει φοβερή αξία για τα παιδιά-μάστορες.

Όμως όποιος έχει παιδιά, ξέρει πολύ καλά πως ένα παιχνίδι από χαρτόνι μαξ να το κρατήσει το παιδί 1 μήνα (και πολύ λέω). Όταν φθαρεί από την χρήση θα πρέπει να δώσει άλλα 50 ευρώ.

nough said.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, stelios18120 είπε

80€ για χαρτόνι (που λογικά με την χρήση από παιδάκι δεν αντέχει πάνω από βδομάδα) ;)

 

Πόσο μπροστά οι άνθρωποι 

 

Γ αυτό θα είμαι πάντα φτωχός :P

 

 

 

 

26758199_782767841910163_424451272682704

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Manjaro είπε

Αυτό το προϊόν σίγουρα απευθύνεται σε άτομα που ποστάρουν αυτά που γράφεις. 

Όσα δεν πιάνει η αλεπού...

Για άλλη μια φορά μπας και το καταλάβεις... δίνεις 300 ευρώ για να πάρεις ένα προιόν. 

και θα δίνεις τώρα άλλα 10-20 ευρώ για να πάρεις ένα χαρτόνι που  που με δική σου εργασία θα γίνεται πιάνο που θα δέχεται το 300 ευρώ προϊόν που πήρες (τα 10-20 ευρώ θα πάνε στην τσέπη αυτού που σου έδωσε με 300 ευρώ το βασικό προϊόν) 

Σκέψου τι κερδίζεις εσύ και τι κερδίζει αυτός..

Αυτός έχει ένα σορό τέτοιες ιδέες αλλά συνήθως κάνει μονο καμιά 10ριά γιατί κοστίζει τόσο ο σχεδιασμός όσο και η κατασκευή και δεν ξέρει ποιες απο αυτές τις ιδέες θα πιάσουν (το πλαστικό πιανάκι ή η πλαστική ρακέτα κτλ) 

Οπότε στο βγάζει αυτό στο πλασάρει σαν δημιουργικό σχέδιο και έτσι δεν χρειάζεται ούτε να τα κατασκευάσει ούτε να ρισκάρει ούτε τιποτα σου πουλάει και το "ειδικό" χαρτόνι σε τιμή ευκαιρίας..

 

Εσύ τι κερδίζεις; το να κολλήσεις 5-10 λεπτά ενα σκουπίδι/χαρτόνι στο να πάρει το σχήμα μιας συσκευής που έπρεπε να σου παρέχει ο κατασκευαστής εξ αρχής; 

Με άλλα λόγια θα δουλεύεις για την nintendo ενώ παράλληλα θα την πληρώνεις και ας είσαι εσύ ο εργαζόμενος και θα έχεις και υποδεέστερο περιφερικό που θα χαλάει...  και το αστείο είναι ότι καταφέρνει να σας πείσει και σας αρέσει κιόλας :P Γιαυτό την παραδέχομαι! 


μεγάλο κέρδος έχεις.. μάθε στο παιδί σου ξυλογλυπτική αν αυτός ήταν ο σκοπός σου θα φάει πολλές περισσότερες ώρες με αυτό και θα μάθει πολλά περισσότερα πράματα... 

Εδώ πλήρωσες 300 ευρώ και πχ 40 ευρώ για ένα παιχνίδι και τώρα θα πληρώσεις άλλα 20 ευρώ για ένα χαρτόνι της πλάκας που θα χαλάσει για να παίξεις αυτό το παιχνίδι "καλύτερα" ενώ θα έπρεπε να μπορούσες να πάρεις ένα έτοιμο περιφερικό με εγγύηση απο σοβαρά υλικά και όχι χαρτόνια.. 

 

Θα στάζουμε εκατοστάρικα για videogame κονσόλες για να κολλάμε χαρτόνια... τι άλλο θα ακούσω...  άρε Nintendo που σας χρειάζεται :P

 

Ε μην το πάρεις ρε π*****α μας ζάλισες.... Τράβα παίξε το π****ι σου και μάθε κανένα άλλο χόμπι απο το να μιλάς σας μ*****ς στους άλλους. 

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή που το είδα στο Nintendo eShop νόμιζα πως παίρνεις ένα παλιό χαρτόνι, εκτυπώνεις πάνω του αυτό το kit και παίζεις με το Switch. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΙΔΕΑ, ΓΑΜΑΤΩ!!! Μέχρι... που στο τέλος έδειξαν τα kit και ένα "coming soon". Ε, εντάξει, χαρτόνια και σπάγκοι είναι, πόσο θα κοστίζει;

Μπήκα εδώ και βλέπω και την τιμή... δεν πάνε καλά.

Είναι πανάκριβο, άχρηστο, και ανούσιο. Ναι μεν, ωραία, κάτι καινούργιο και αλλιώτικο, αλλά τόσα για ένα απλό χαρτόνι με χειρότερη ποιότητα από τα κουτιά που μεταφέρνουν τις κατεψυγμένες πίτες;

Για παιδιά είναι αυτό, να παίξουν, σωστά; Τόσα παιχνίδια έχει βγάλει η Nintendo για το Switch, τόσα άλλα για το 3DS/2DS, γιατί κάποιος να δώσει λεφτά για αυτό; Από όσο ξέρω την Nintendo, μαζί με αυτό θα βγάλει το πολύ 10 (μπορεί και λιγότερα) παιχνίδια, ακριβώς όπως έκανε με τις κάρτες "Virtual Card", τα οποία είχε μερικά arcade παιχνίδια, όπως το να ψαρεύεις (ακριβώς το ίδιο με αυτό του έδειχναν στο video) σε 3D και να κάνεις φωτογραφίες και να ζωγραφίσεις. Κανείς δεν τα θυμάται πλέον, ε;

Τέλος, το κερασάκι στην τούρτα, δεν είναι όλοι καλλιτέχνες. Ειδικά τα μικρά παιδιά. Θα τα σκίσουν, θα τα τσαλακώσουν.

Η τιμή δεν δικαιολογείται, ό,τι κι αν λέτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, forgotten είπε

You can download the schematics for free and print them, and make them yourself from your own material.

Or you can buy the packaged hard cardboard kits for $10-20 each.
Or you can buy the set of 5 kits plus software for $70 ($80 for the robot one).

Το free download το κανει καπως καλυτερο, ακομα πιστευω οτι η τιμη ειναι υπερβολικη.

Επειδη γραφτηκε γενικα, δεν ειμαι hater, η πρωτη μου κονσολα Nintendo ηταν το NES (yep) και μετα SNES-GBC-GBA-N64-NDS-WiiU. Η φαση με τα Amiibo πχ μου φανηκε ιδιοφυης, αλλο που τα κανανε σκατα με το availability, ηταν πουλ εξυπνο και πολυ ομορφα collector's items. Αυτο με το Labo δεν μου αρεσε, τι να κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταστικό! Πάλι πρωτοπορία από τη Nintendo. Η μόνη εταιρεία με @@ που τολμάει σε εναλλακτικούς τρόπους gaming.
Καλά για εμάς τους ενήλικες δεν νομίζω να μας κάνει.. αλλά για τα παιδιά είναι σούπερ!
Μου αρέσει που είναι από χαρτόνι και μπορεί το παιδί να το βάψει/ζωγραφίσει όπως θέλει.
Θα νιώθει και υπερήφανο που έφτιαξε κάτι :) :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...