Προς το περιεχόμενο

«Μπλόκο» από την ΕΕΤΤ στις αυξήσεις στα τιμολόγια κινητών και σταθερών


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, vaskor said:

Ρε φίλε κάθεσαι και απελείς μια κοπέλα που παίρνει λίγα χρήματα για να κάνει την τηλεφωνήτρια. Εσένα πως θα σου καθόταν η φάση να σε απειλούσαν στη δουλειά σου? Μάθετε να σέβεστε κάποιον άγνωστο άνθρωπο και τη δοουλειά του. Να είστε σωστοί. Σεβασμός για να σώσουμε τους εαυτούς μας και την κοινωνία....

Άντε να σέβεσαι όπως λες την κάθε τηλεφωνήτρια που σε καλεί... όμως πχ σε τηλεφωνεί μεσημεριάτικα και ξυπνάει και τα παιδιά σου αν είναι μωρά πως να κρατηθείς ;  Όσο για την ΕΕΤΤ τόσα χρόνια δηλαδή τι έκανε και τώρα ξαφνικά ξύπνησε; Κόψτε όλοι τα συμβόλαια και θα δείτε τι ωραία είναι! Βάζεις καρτούλα όποτε έχεις χρήματα και όποτε γουστάρεις...

Επεξ/σία από cambo99
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο μεταξύ όλοι γκρινιάζουν για τις εταιρείες. Το ότι το 40% πάει στο δημόσιο , που δεν προσφέρει τίποτε, δεν το σχολιάζει κανείς.

Μόλις συμπληρώσω συντάξιμα χρόνια ... κόβεται το κινητό . Και θα παιρνει τα @@ μου το γκούβερνο ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ειμαστε ευγενικοι με ανθρωπους που δεν εχουν αλλη επιλογη απο το ακουστικο και τα 300 ευρω το μηνα . Ειναι πολυ δυσκολη δουλεια και πολυ κακοπληρωμενη .

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fsbmaniac είπε

Ας ειμαστε ευγενικοι με ανθρωπους που δεν εχουν αλλη επιλογη απο το ακουστικο και τα 300 ευρω το μηνα . Ειναι πολυ δυσκολη δουλεια και πολυ κακοπληρωμενη .

Όταν κάνεις μια δουλειά όμως σημαίνει πως συμφωνείς με αυτή και μάλιστα την υποστηρίζεις έμπρακτα. Αν διαφωνείς με αυτό που κάνεις καθημερινά, τότε απλά δεν το κάνεις.

Αν δώσουμε βάση στο επιχείρημα "δεν είχα άλλη επιλογή" και "με έβαλε ένα αφεντικό να το κάνω γιατί ήθελα λεφτά", ακριβώς το ίδιο μπορεί να ισχυριστεί ένα βαποράκι ή κάποιος αναλώσιμος εργάτης που περνάει βαλίτσες με όπλα στα σύνορα. Επίσης δε νομίζω κανένα από τα προηγούμενα να είναι ούτε εύκολη δουλειά, ούτε να γίνεται κανείς τους πλούσιος.

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με τη wind για την αύξηση στο πάγιο και τη χρέωση ψηφιακών ευκολιών δεσμεύτηκαν για επαναφορά των παλαιών χρεώσεων προ Νοεμβρίου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μου αφήσουν ελεύθερο το συμβόλαιο που έχω και ας κάνουν όποια αύξηση θέλουν την βρήκαμε την καραμέλα κάθε χρόνο  αύξηση άλλα από ποιότητα υπηρεσιών μέτρια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, 2 ερωτήσεις: πρόστιμα έπεσαν για τις αυξήσεις; .... και δεν είναι άκυρα όσα συμβόλαια έγιναν προ αυξήσεων αφού σύμφωνα με τους όρους των εταιριών οι ίδιες υπαναχώρησαν έμπρακτα πρώτες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Damachi είπε

Αυτό το "αφορά την τιμολογιακή πολιτική MONO των εν ισχύ συμβολαίων" μου φαίνεται λίγο δούλεμα

ε και εμενα σε εν ισχυ συμβολαιο σταθερης με αλλους 5-6 μηνες κλειδωμένο ποσο η κ***vodafone μου ανεβασε το πάγιο και εντελως απειλιτικά μου ειπε αν θες να εχεις το ιδιο το παλιο ανενεωσε τωρα για άλλα 2 χρόνια... για αυτό λεει εν ισχυ, αν ήταν αορίστου ή για νεα συμβολαια κάνουν ότι θέλουν αλλα αυτοι πηγαν εβαλαν χερι και στα υπαρχοντα-συμφωνημένα ποσα...

 

(μετα απο μπινελικι μου τη φορεσαν κ ανανεωσα για ενα χρόνο γιατι δεν ειχα ανεση να αλλαξω εταιρεία αλλα πλέον με το που ληξει εφυγα, τελος...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Dts_Dimensions είπε

ε ρε καρτοκινητό που θα πέσει. Δεν πρόκειτε να ξαναπετάξω χρήματα σε καμία. Με 10ευρουλάκια τον μήνα και καθαρίσαμε.

Εδώ και 3 μήνες έχουμε δει άσπρο φως με τα καρτοκινητά στην οικογένεια. 

Τα λεφτά που πληρώνουμε είναι λιγότερα από τα μισά!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιαδήποτε αύξηση της προσυμφωνηθείσας τιμής κατά την υπογραφή του συμβολαίου από τον πάροχο εντός του διαστήματος που αυτό ορίζει (12μηνη δέσμευση, 18μηνη, 24μηνη), αποδεσμεύει αυτομάτως τον καταναλωτή από τις ενδοσυμβατικές υποχρεώσεις του συμβολαίου αυτού, ήτοι ακόμα κι αν δεν έχει ολοκληρωθεί το διάστημα δέσμευσης, μπορείς να φύγεις χωρίς πέναλτι. Εννοείται δεν ισχύει σε περιπτώσεις άυξησης φορολογίας ή εκτάκτων τελών από πλευράς δημοσίου. Μαθαίνουμε για να προφυλαγόμαστε. Οι εταιρείες και η ΕΕΤΤ δεν πρόκειται ποτέ να το πουν αυτό δημόσια ακριβώς για να μην υπάρξει μαζική φυγή και πόλεμος μεταξύ των εταιρειών για προσφορές με χαμηλότερες τιμές κτλ. Υπάρχει όμως ξεκάθαρα ως όρος στο συμβόλαιο αν διαβάσετε τους όρους. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο offtopic με την αύξηση των χρεώσεων, αλλά όσοι παραπονιέστε για διαφημιστικά τηλέφωνα έχετε δοκιμάσει να γραφτείτε στο μητρώο 11; 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/mhtrwo_11.html

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11179

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/etairiko-profil/genikes-plirofories/mitroo-arthrou-11/

Από την στιγμή που γράφτηκα δεν θυμάμαι να έχω δεχτεί κλήσεις από πάροχο τηλεφωνίας, internet, ρεύματος κλπ κλπ κλπ ( ίσως να είχα δεχτεί 3-4 μέσα στο πρώτο δίμηνο αν θυμάμαι καλά, αλλά πολύ αραιά) 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...