Προς το περιεχόμενο

Αρνητικές αξιολογήσεις σε πωλητές που δεν στέλνουν το προϊόν


panos700

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα

πριν μια εβδομάδα συμφώνησα με μέλος την αποστολή με αντικαταβολή για ένα προϊόν 45€

Δεν έκανα κανένα παζάρι στην τιμή ούτε στην χρέωση αποστολής και αντικαταβολής

Μέσα σε 7 ήμερες μου είπε 2 φόρες ότι καθυστέρησε και θα το στείλει την επόμενη μέρα και την τελευταία φορά ότι ήταν εκτός πόλης για αυτό δεν μου απαντούσε και θα μου το έστελνε την πέμπτη με courier

Φυσικά δεν έχω λάβει καμιά ειδοποίηση ή μνμ από κανέναν

Δεν θα έπρεπε με κάποιο τρόπο να αξιολογηθεί γι' αυτήν την συμπεριφορά ο πωλητής ?

Τέτοια άτομα καθιστούν το isomnia αναξιόπιστο ...

είναι η 3η φορά που μου συμβαίνει , αν και δεν έβαλα αρνητική τις άλλες 2 φόρες , από τον φόβο μην μου βάλουν έμενα αρνητική

(Αλήθεια γιατί πρέπει να αφήνει αξιολόγηση και ο πωλητής ΕΙΔΙΚΑ αν υπάρχει αρνητική αξιολόγηση ? - πρέπει να μπλοκάρεται , όταν υπάρχει αρνητική από αγοραστή)

ΥΓ. όλη η συζήτηση με τις ημερομηνίες είναι διαθέσιμη ,δεν την έχω διαγράψει

Επεξ/σία από panos700
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όπως έχουμε εξηγήσει κατ' επανάληψη, και όπως περιγράφεται αναλυτικά στο ειδικό, επισημασμένο νήμα, προκειμένου να ενεργοποιηθεί η δυνατότητα αξιολόγησης, πρέπει ο πωλητής να ορίσει αγοραστή. Αμέσως μετά, η δυνατότητα αξιολόγησης ξεκλειδώνει και για τους δύο, ανεξάρτητα του ποιος θα αξιολογήσει πρώτος, τι είδους αξιολόγηση θα αφήσει κτλ.

Ως προς το γιατί να αφήνει και ο πωλητής αξιολόγηση: γιατί είναι δικαίωμά του. Το ότι εσύ, λ.χ., δεν έμεινες ευχαριστημένος από μια συναλλαγή, δεν σημαίνει πως δεν έχει δικαίωμα και ο άλλος να παρουσιάσει τα πράγματα από την πλευρά του. Δεν είναι θέσφατο πως ο αγοραστής έχει απόλυτο δίκιο. Μπορεί να έχει, όμως δεν γίνεται να στερήσουμε από κανέναν συναλλασσόμενο τη δυνατότητα αξιολόγησης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...