Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα μετά από φορμάτ σε Asus Notebook


Mixalis_t

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, γεια σε όλους. 

Ξαναγράφω εδώ σε συνέχεια του νήματος "Audio output device is not installed", ελπίζοντας σε όση περσισσότερη συμμετοχή γίνεται, καθώς ακόμα δεν έχω βρει λύση για το πρόβλημα που ανέφερα εκεί. Έχω επισυνάψει τρεις φώτο: 1) την ετικέτα από το πίσω μέρος του notebook που φαίνεται το μοντέλο, 2) μια εικόνα από το devices manager (βλέπε ότι το "sound, video controllers", δεν υπάρχει καν σαν κατηγορία (?!)), 3) ένα  screenshot από το πρόγραμμα Speecy με πληροφορίες για το μοντέλο της motherboard και άλλα. 

Και έχω τα εξής θέματα: 1) Δεν έχω καθόλου ήχο, 2) Στο internet connection στο taskbar δεν "βλέπει" καθόλου wifi συνδέσεις, κάτι που, απ'όσο ξέρω, μετά από φορμάτ το πισι το κάνει αυτόματα.   

Ελπίζω στη βοήθειά σας.

 

Devices.jpg

Speecy.jpg

ASUS mininotebook.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 2/4/2018 at 3:29 PM, Mixalis_t said:

Παιδιά, γεια σε όλους. 

Ξαναγράφω εδώ σε συνέχεια του νήματος "Audio output device is not installed", ελπίζοντας σε όση περσισσότερη συμμετοχή γίνεται, καθώς ακόμα δεν έχω βρει λύση για το πρόβλημα που ανέφερα εκεί. Έχω επισυνάψει τρεις φώτο: 1) την ετικέτα από το πίσω μέρος του notebook που φαίνεται το μοντέλο, 2) μια εικόνα από το devices manager (βλέπε ότι το "sound, video controllers", δεν υπάρχει καν σαν κατηγορία (?!)), 3) ένα  screenshot από το πρόγραμμα Speecy με πληροφορίες για το μοντέλο της motherboard και άλλα. 

Και έχω τα εξής θέματα: 1) Δεν έχω καθόλου ήχο, 2) Στο internet connection στο taskbar δεν "βλέπει" καθόλου wifi συνδέσεις, κάτι που, απ'όσο ξέρω, μετά από φορμάτ το πισι το κάνει αυτόματα.   

Ελπίζω στη βοήθειά σας.

Devices.jpg

Speecy.jpg

ASUS mininotebook.jpg

Καλημέρα,

αυτόματα δεν γίνεται τίποτε!

Αν δεν έχει "κάτσει" καλά το format πιθανόν να μην το αποφύγεις....

Δοκίμασε για αρχή και μια επαναφορά από το bios να έρθει στις αρχικές του ρυθμίσεις μην τυχόν έχει γίνει από εκεί "κάτι" disable.

Εν συνεχεία δες manual να εγκαταστήσεις (αν δες σου πάρει τα setup) τους drivers από το Eee PC 1005PE.

Τέλος δες μήπως έχεις κάποιο usb wifi και το συνδέσεις στο Internet και με WU λυθεί το πρόβλημα σου.

ΜΦΧ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...