Προς το περιεχόμενο

Tp-Link Archer VR2800 wi-fi πρόβλημα


cambo99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νέος κάτοχος του Tp-Link Archer VR2800 modem - router μάλλον την έχω πατήσει για τα καλά... Φαίνεται να υπάρχει bug στο wifi και συχνά πετάει όλες τις wifi συσκευές και θέλει επανεκκίνηση . Βλέπω και στο forum της tp-link ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στο wi-fi εδώ και μήνες . Οπότε λογικά σκέφτομαι ότι θα είναι hardware θέμα και όχι software!   

Wifi Problem TP-LINK Archer vr2800

Έχει κάποιος αυτό το modem; Το έχω εδώ και μια εβδομάδα και μου έχει σπάσει τα νεύρα. Είμαι έτοιμος να το γυρίσω πίσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω φιλε εχω το ιδιο προβλημα και περιμενω αναβαθμιση. εμενα παροτι εχω φουλ σημα wifi για ενα διατσημα 2 λεπτων σε μπαινει πουθενα αλλα μετα στρωνει χωρις επανεκινηση.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 minutes ago, NemeSis1990 said:

το εχω φιλε εχω το ιδιο προβλημα και περιμενω αναβαθμιση. εμενα παροτι εχω φουλ σημα wifi για ενα διατσημα 2 λεπτων σε μπαινει πουθενα αλλα μετα στρωνει χωρις επανεκινηση.

Ακριβώς το ίδιο και εγώ... κρίμα και νόμιζα ότι πήρα δυνατό μηχάνημα! Θα περιμένω 2 εβδομάδες και βλέπουμε... Αν και νομίζω ότι είναι hardware πρόβλημα.

Επεξ/σία από cambo99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, NemeSis1990 said:

φιλε μου το μηχανημα ειναι οντος πολυ δυνατο. θα βγει το update και θα στρωσει, απλα μην περιμενεις μονο 2 βδομαδες...

 

Αν χρησιμοποιείς το wifi δεν αντέχεται να σε πετάει συνέχεια και να έχεις κάποια δουλειά. Αν ήταν τόσο εύκολο να το λύσουν δεν θα είχαν περάσει 4 μήνες χωρίς κάποιο update για το θέμα. Αν δεις κανένα update στείλε κανένα μήνυμα εδώ σε παρακαλώ. Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φιλε μου δεν καταλαβες, δεν ειναι μονο στο wifi! το ιδιο μου κανει και με καλωδιο! σημερα το πρωι εκοψε για 5 λεπτα, μπηκε  για 1 λεπτο, και μετα ξαναεπεσε για αλλα πεντε λεπτα. το ιντερνετ δεν κοβετε γιατι στο http://192.168.1.1/ εχω DSL Up Time: 5 days 13 hours 21 minutes

μετα ξαναμπηκε κανονικα. Οποτε το προβλημα ειναι παντου στο ρουτερ και περιμενουμε το Update.  Εγω δεν την αλλαζω την tp link για να αγορασω κατι αλλο, θα περιμενω. εχω αλλωστε και την αποδειξη απο κοτσοβολο

Επεξ/σία από NemeSis1990
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, NemeSis1990 said:

φιλε μου δεν καταλαβες, δεν ειναι μονο στο wifi! το ιδιο μου κανει και με καλωδιο! σημερα το πρωι εκοψε για 5 λεπτα, μπηκε  για 1 λεπτο, και μετα ξαναεπεσε για αλλα πεντε λεπτα. το ιντερνετ δεν κοβετε γιατι στο http://192.168.1.1/ εχω DSL Up Time: 5 days 13 hours 21 minutes

μετα ξαναμπηκε κανονικα. Οποτε το προβλημα ειναι παντου στο ρουτερ και περιμενουμε το Update.

Να σου πω με καλώδιο δεν το έχω παρατηρήσει, καθώς μέχρι τώρα δεν έπεσε ποτέ η συνδεσιμότητα. Μόνο στο wifi έχω θέμα. Πρέπει να είναι κάτι με packet loss γιατί όταν συνδέομαι με wifi και vpn στο λάπτοπ δεν πέφτει ποτέ η σύνδεση! Κουφό αλλά συμβαίνει! Μπορείς να το τσεκάρεις...   

Δηλαδή ... την ώρα που δεν μπορώ να μπω πουθενά στο ίντερνετ, ανοίγω το vpn στο laptop και μπαίνει κανονικά , και δεν πέφτει ποτέ! :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 2/22/2018 στις 2:31 ΜΜ, cambo99 είπε

Να σου πω με καλώδιο δεν το έχω παρατηρήσει, καθώς μέχρι τώρα δεν έπεσε ποτέ η συνδεσιμότητα. Μόνο στο wifi έχω θέμα. Πρέπει να είναι κάτι με packet loss γιατί όταν συνδέομαι με wifi και vpn στο λάπτοπ δεν πέφτει ποτέ η σύνδεση! Κουφό αλλά συμβαίνει! Μπορείς να το τσεκάρεις...   

Δηλαδή ... την ώρα που δεν μπορώ να μπω πουθενά στο ίντερνετ, ανοίγω το vpn στο laptop και μπαίνει κανονικά , και δεν πέφτει ποτέ! :o

τα ιδια ακομα εδω.. εσυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, cambo99 είπε

Το έχω επιστρέψει. Δεν νομίζω ότι μπορούν να το λύσουν το πρόβλημα.  Για bug στο hardware το κόβω...

Με πιο το αλλαξες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έχω πολλά χρόνια κι είμαι ευχαριστημένος.

Για τη συνδεσιμότητα του WiFi είχα κι εγώ προβλήματα αλλά με ρυθμίσεις όπως σταθερό κανάλι και στις 2 μπάντες (πχ 11 και 48), σταθερή συχνότητα και απενεργοποίηση του QoS όταν δεν το χρειάζομαι δεν κόβεται.

Πολύ πιθανό να μπλέκεται με τα WiFi των γειτονικών διαμερισμάτων. Μια δοκιμή με πειραματισμούς σε manual ρυθμίσεις νομίζω λύνει τα προβλήματα.

Επεξ/σία από Karpouzoeispraktoras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 30/12/2020 at 23:06, Karpouzoeispraktoras said:

Το έχω πολλά χρόνια κι είμαι ευχαριστημένος.

Για τη συνδεσιμότητα του WiFi είχα κι εγώ προβλήματα αλλά με ρυθμίσεις όπως σταθερό κανάλι και στις 2 μπάντες (πχ 11 και 48), σταθερή συχνότητα και απενεργοποίηση του QoS όταν δεν το χρειάζομαι δεν κόβεται.

Πολύ πιθανό να μπλέκεται με τα WiFi των γειτονικών διαμερισμάτων. Μια δοκιμή με πειραματισμούς σε manual ρυθμίσεις νομίζω λύνει τα προβλήματα.

2 χρονια μετα πιθανοτατα εχει φτιαχτει το bug.και παρεμβολες να τρως δεν πεταει ολες τις συσκευες εκτος.δυστυχως ή ευτυχως  tp link ισον value for money. τιποτα παραπανω τπτ παρακατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, poulinos είπε

2 χρονια μετσ πιθανοτατα εχει φτιαχτει το bug.και παρεμβολες να τρως δεν πεταει ολες τις συσκευες εκτος.δυστυχως ή ευτυχως  tp link ισον value for money. τιποτα παραπανω τπτ παρακατω.

Αν τα γυρίσω όλα στο αυτόματο έχω το πρόβλημα στο wifi που περιγράφεται στο νήμα ακόμα και σήμερα που έχω το τελευταίο firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ άλλα tplink που έχω πχ deco είναι άψογα, το συγκεκριμένο modem είναι ότι χειρότερο έχω αγοράσει. Δυστυχώς το έχω κάπου καταχωνιασμένο σε αποθήκη και πολύ του είναι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 02/01/2021 at 20:18, Karpouzoeispraktoras said:

Αν τα γυρίσω όλα στο αυτόματο έχω το πρόβλημα στο wifi που περιγράφεται στο νήμα ακόμα και σήμερα που έχω το τελευταίο firmware.

δυστυχως σε πολλα πραγματα η tp link ειναι απαραδεκτη. δεν θα πρεπε να γινεται αυτο κανονικα ακομα και στο αυτοματο.ειδικα στα 5ghz.

On 02/01/2021 at 22:22, cambo99 said:

Ενώ άλλα tplink που έχω πχ deco είναι άψογα, το συγκεκριμένο modem είναι ότι χειρότερο έχω αγοράσει. Δυστυχώς το έχω κάπου καταχωνιασμένο σε αποθήκη και πολύ του είναι ...

με νευριαζει γιατι αντι να κοιτανε να φτιαξουν τα προβληματα καθε 4-5 μηνες φτιαχνουν και αλλο Hardware version.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...