Προς το περιεχόμενο

Tp-Link Archer VR2800 wi-fi πρόβλημα


cambo99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας ξεθάψω και γω το θέμα μιας που εδώ και ένα χρόνο περιμένουμε απ την TP Link να ενσωματώσει σε κάποιο update το One Mesh και παπαλα, να έχεις δώσει 250 ευρώ για Modem και η TP-Link να σου προτείνει το VR2100 αν θέλω να έχω One Mesh.

Δυστυχώς και για μένα ήταν η χειρότερη αγορά που έχω κάνει ποτέ, παρόλα αυτά, σαν μηχάνημα τα σπάει ακόμα και σήμερα, με 2 USB 3.0 επεξεργαστή που δεν μασάει πουθενά και 4ις κεραίες.

Τώρα όσο αφορά το WIFI, ρε δε πα να το βάλω σε όποια ρύθμιση θες, χωρίς repeater παρόλα που έχω full σήμα η ταχύτητα download είναι τραγική, πχ, Στο δωμάτιο με το laptop σήμα καμπάνα σε 5G, πας να κάνεις ένα speed test σε 100ρα ταχύτητα, και σου δίνει 8 ping 20 Mbps, παίρνεις το λάπτοπ αγκαλιά και πας στη πόρτα του δωματίου και μου δίνει 97 Mbps, άντε τώρα βγάλε άκρη. ένας τοίχος εμπόδιο με καμία παρεμβολή απο 5G, έχει γίνει έλεγχος απο NEtSpot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 24/01/2022 at 20:51, rackal said:

Ας ξεθάψω και γω το θέμα μιας που εδώ και ένα χρόνο περιμένουμε απ την TP Link να ενσωματώσει σε κάποιο update το One Mesh και παπαλα, να έχεις δώσει 250 ευρώ για Modem και η TP-Link να σου προτείνει το VR2100 αν θέλω να έχω One Mesh.

Δυστυχώς και για μένα ήταν η χειρότερη αγορά που έχω κάνει ποτέ, παρόλα αυτά, σαν μηχάνημα τα σπάει ακόμα και σήμερα, με 2 USB 3.0 επεξεργαστή που δεν μασάει πουθενά και 4ις κεραίες.

Τώρα όσο αφορά το WIFI, ρε δε πα να το βάλω σε όποια ρύθμιση θες, χωρίς repeater παρόλα που έχω full σήμα η ταχύτητα download είναι τραγική, πχ, Στο δωμάτιο με το laptop σήμα καμπάνα σε 5G, πας να κάνεις ένα speed test σε 100ρα ταχύτητα, και σου δίνει 8 ping 20 Mbps, παίρνεις το λάπτοπ αγκαλιά και πας στη πόρτα του δωματίου και μου δίνει 97 Mbps, άντε τώρα βγάλε άκρη. ένας τοίχος εμπόδιο με καμία παρεμβολή απο 5G, έχει γίνει έλεγχος απο NEtSpot.

για το αρχικο που λες δεν με παραξενευει καθολου.θα μου φαινοταν παραξενο να εδινε υποστηριξη.οπως ειπα και πιο πριν η tp link ειναι value for money.με το που παλιωσει ενα μοντελο το βγαζει εκτος και ειτε βγαζει νεο μοντελο ειτε βγαζει νεο Hardware version>δεν ενδιαφερονται για τα παλια μοντελα τους. για αυτο και ειναι φτηνη σαν εταιρεια.αντιθετα παιρνεις ενα fritz και περνανε 5 χρονια και ακομα βλεπεις να υποστηριζεται. παιρνει κανονικα Firmware updates και υπαρχει ενα ενιαιο λειτουργικο. αλλα ναι διπλη και τριπλη τιμη. και πολλοι πιο σοβαροι σε θεματα bugs και γενικοτερα κατασκευης. και δεν βγαζουν 100 μοντελα την χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...