Προς το περιεχόμενο

MasterChef 2


snik3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 702
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, redykt είπε

ψωνακι, ναι, ειναι κι απ αυτο.

οσο για τη ξεφτιλα του με το ακτινιδιο , ισχυει οντως οτι ηταν μεγαλο φαουλ. βεβαια στη συγκεκριμενη φοκιμασια νικητρια κοντεψε να βγει η cheerleader , αν λεει κατι αυτο .

Παπατζας ειναι, εχει ξεπερασει τα ορια του ψωνιου

Ξαναθυμισου το, ειναι ανανας οχι ακτινιδιο, ουτε πορτοκαλι, ουτε μανταρινι, ουτε σαγουινι
Για εμενα λεει οτι την εχουν ολοι εδω υποτιμημενη πολυ. Σιγουρα δεν τραβαει για παραπανω αλλα μεχρι εδω καλη ηταν. Η αλλη η τηλεκατευθυνομενη ναι ουτε για τοστ.

ΥΓ Θα ξαναμπουν τα ΜΑΤ και θα λενε οτι γλιστρισαμε στην γλαστρα, προσεξτες τις εκφρασεις σας.

Επεξ/σία από orck
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, orck said:

Παπατζας ειναι, εχει ξεπερασει τα ορια του ψωνιου

Ξαναθυμισου το, ειναι ανανας οχι ακτινιδιο, ουτε πορτοκαλι, ουτε μανταρινι, ουτε σαγουινι
Για εμενα λεει οτι την εχουν ολοι εδω υποτιμημενη πολυ. Σιγουρα δεν τραβαει για παραπανω αλλα μεχρι εδω καλη ηταν. Η αλλη η τηλεκατευθυνομενη ναι ουτε για τοστ.

ΥΓ Θα ξαναμπουν τα ΜΑΤ και θα λενε οτι γλιστρισαμε στην γλαστρα, προσεξτες τις εκφρασεις σας.

νταξει νομιζω υπερβαλεις .

ουτε αυτος ειναι παπατζας , ουτε η γωγω αξιζε να φτασει μεχρι εδω . ειδικα στα μυστερυ boxes η γωγω ηταν μαυρα χαλια , εκει που υποτιθεται εισαι "χαλαρος" . 

οσο για τον ανανα , δε πα να το μπερδεψε και με καρπουζι ...

με την ιδια λογικη, ο αργυρης ηταν αρχηγος στην ομαδα που εβγαλε το χειροτερο πιατο στην ιστορια του μαστερσεφ (κακα σιγα μην ισχυει αλλα κουβεντα να γινεται). αρα ο αργυρης ειναι ανικανος αρχηγος ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θεμα δεν ειναι μονο ποιος μαγειρευει καλυτερα...ναι δεν λεω διαγωνισμός μαγειρικης ειναι αλλα σε μια δουλεια δεν κρίνεσαι παντα με μοναδικο γνώμονα τις γνωσεις σου αλλα και τον χαρακτηρα σου...Ο Τιμος ειναι φαφλατας και υπερόπτης , υπερπιστευει στον εαυτο του και προβάλλει τον εαυτο του και τις γνωσεις του σε καθε ευκαιρία, εχει ομως ενα επιπεδο , δεν ξεφευγει στα λογια του, δεν προσβάλλει τον συμπαικτη του και περιορίζεται σε σχολια και κριτική γυρω απο την μαγειρική. Η Γωγω ειναι μονιμα το θύμα, ριχνει την ευθυνη στους αλλους , εχει βρομόστομο , δειχνει να εχει ενα πολυ χαμηλο επιπεδο...Πεστε μου ποιος απο εσας θα την έπαιρνε να δουλεψει στο μαγαζι του μετα τις τελευταιες τη δηλωσεις;;;Οι κριτες της δωσαν ενα "δωρο" πριν φυγει , την ευκαιρια να φυγει με περηφανια και να διεκδικήσει κατι βγαίνοντας απο τον διαγωνισμο και αντι να σωπασει και να το εκμεταλλευτεί επέλεξε να τα διαλύσει ολα για να βγαλει κι αλλη χωλη... Για εμενα αυτη ειναι η πραγματικη της αποτυχία.-

Επεξ/σία από nikοs
  • Like 12
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nikοs είπε

Οι κριτες της δωσαν ενα "δωρο" πριν φυγει , την ευκαιρια να φυγει με περηφανια και να διεκδικήσει κατι βγαίνοντας απο τον διαγωνισμο και αντι να σωπασει και να το εκμεταλλευτεί επέλεξε να τα διαλύσει ολα για να βγαλει κι αλλη χωλη... Για εμενα αυτη ειναι η πραγματικη της αποτυχία.-

Σε αυτο εχεις απολυτο δικιο, οι σαχλαμαρες με την @@ουτανα, τον @@ουστη και την ασχετη ηταν πολυ μεγαλο λαθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα το μονο + που δινω στη γωγω , ειναι οτι μπορει οντως να "εξαπατηθηκε" μεσα στο σπιτι σε ο,τι αφορα τις φιλιες.

ααα και κατι αλλο. κουτσοπουλε δεν οριζεται διαιρεση με το 0 . εκτος αν θελετε να μας πειτε οτι η βαθμολογια της γωγως αγγιζε το απειρο.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικός ο Τιμολέων στο τελευταίο επεισόδιο. Παραδέχθηκε τα λάθη του και έδειξε πως προσγειώνεται, μετά από ένα σερί δηλώσεων που έδειχναν υπερβολική αυτοπεποίθηση. 

Πάντως, όπως και να'χει, φαίνεται ξεκάθαρα πως είναι αν όχι ο καλύτερος, ένας από τους τρεις δυνατότερους εκεί μέσα. Τον υποστηρίζω ακόμα, όπως καί τον Αργύρη. Ο Γλωσσίδης από την άλλη, μου έβγαζε κάτι αρνητικό ανέκαθεν, αλλά τελευταία μου έχει αλλάξει την άποψη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνεχιζει να ειναι σιχαμα ο γλωσσιδης. οπως βεβαια συνεχιζει να ειναι πολυ καλος μαγειρας. το ενα δεν αναιρει το αλλο. ο τιμολεων μου ειναι πολυ πιο συμπαθης απο τον σιχαμογλωσσιδη :Ρ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, redykt είπε

προσωπικα το μονο + που δινω στη γωγω , ειναι οτι μπορει οντως να "εξαπατηθηκε" μεσα στο σπιτι σε ο,τι αφορα τις φιλιες.

ααα και κατι αλλο. κουτσοπουλε δεν οριζεται διαιρεση με το 0 . εκτος αν θελετε να μας πειτε οτι η βαθμολογια της γωγως αγγιζε το απειρο.

Μα τι πάει να πει "φιλίες";; Είσαι σε εναν διαγωνισμό , γνωρίζεις τους άλλους μερικές βδομάδες πως γίνεται να είστε κιόλας φίλοι;;; Πως δηλαδή την εξαπάτησαν τις έδωσαν χαλασμένη εστία ή σάπια πρώτη ύλη;;; Ο Τζώρτζης που κατά την δική μου άποψη είναι κατηγορία Γωγώς δεν είναι ικανός για καμία διαπλοκή και δεν μπορεί να χειραγωγήσει κανέναν, αντίθετα ψάχνει την αποδοχή διαρκώς από τους υπόλοιπους και επειδή όλοι ξέρουμε τι είναι προσπαθεί να νιώσει αποδεκτός...δεν τον πάω μια αλλά αυτό έχω εγώ παρατηρήσει...

Ο Γλωσσίδης που προσωπικά τον συμπαθώ είναι ο κλασσικός τύπος που δεν είχε παρέες στο δημοτικό-γυμνάσιο και άκουγε τα άλλα παιδιά να λένε "κολλητέ, αδελφέ κλπ" και ήθελε κάποτε να είναι αυτός εκείνος που θα πει τα ίδια, να γίνει ο αρχηγός της τσακαλοπαρέας ...απλά ενώ στα 15-17 όλα αυτά ακούγονται ωραία και "ντόμπρα" πχ."Ο Αργύρης είναι αδελφός, Καλύτερα να φύγω εγώ παρά ο Νίκος που είναι κολλητός κλπ κλπ" όταν λιγάκι μεγαλώνεις φαίνονται λίγο υποκριτικά και σαλιάρικα...Έχει γνώσεις το παλικάρι , ρισκάρει αρκετά , προσπαθεί για κάτι διαφορετικό...Δεν είναι ο καλύτερος αλλά σίγουρα θα είναι στους 5 καλύτερους!  

Ο Τιμολέων είναι Τιμολέων... χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν όσους Τιμελών,Τίμους, Τιμο.. κατι , κατι...Τιίμο έχω γνωρίσει ήταν όλοι ακριβώς έτσι...Καλά παιδιά αλλά με υπερβολική αυτοεκτίμηση σε σημείο που νομίζουν ότι είναι αυτοί και κανείς άλλος...Το κλασσικό παιδί που δεν ήταν ποτέ αριστούχος στο σχολείο αλλά πάντα σήκωνε το χέρι του και έλεγε "Κύριε να ρωτήσω κάτι" και συνήθως το κάτι αυτό ήταν χαζομάρα ή αυτονόητο ή είχε απαντηθεί πριν το ρωτήσει ... Έχει ξεκάθαρα γνώσεις αλλά δεν είναι ο καλύτερος...

Επεξ/σία από nikοs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτα και με αυτα ειχαμε φτασει στην 10αδα με 4 ΚΑΚΟΥΣ παιχτες. 1 τελειως ανικανη (predalien) 1 οριακα ανικανη και τρελη (αλογοδοντα) 1 που ειναι μαγειρικα αορατος εκτος απο το ΣΜΟΥΘΙΣ και τον μπαρμπα μπριλιο... που αναθεμα και αυτος πως εφτασε εδω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθες και ο Τζώρτζης έβγαλε κακό χαρακτήρα είπε σε κάποια φάση "Τεχνική γ@μηστε το υλικό" εντάξει δεν το λες και για άτομο που υποτίθεται ότι είναι κοντά.

DW0yckyWsAEokeP.jpg

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DZ-Photographer είπε

Χθες και ο Τζώρτζης έβγαλε κακό χαρακτήρα είπε σε κάποια φάση "Τεχνική γ@μηστε το υλικό" νταξει δεν το λες και για άτομο που υποτίθεται ότι είσαστε κοντά.

Έχεις ακούσει που λένε αυτός είναι "κακιά αδ***φή" ε αυτό είναι ο Τζώρτζης...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...