Προς το περιεχόμενο

Είδαμε από κοντά τα εντυπωσιακά Nokia 8 Sirocco και Nokia 7 Plus της HMD Global


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, tansap είπε

mid range  με 400 + φπα. Εχουμε ξεφυγει εντελως......

Νομίζω πάντα με τέτοιες τιμές ανακοινώνονται τα mid-range. Από €300-500. Π.χ. €399 είχε το Xperia P το 2012 ( U < P < S), €499 είχε το S4 mini το 2013. Και τα 2 mid προς high range. Εμένα μου φαίνονται ωραία και ίσως επιστρέψω σε Nokia 10 χρόνια μετά :)

Επεξ/σία από butters
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, tansap είπε

mid range  με 400 + φπα. Εχουμε ξεφυγει εντελως......

Τα high-mid-low range ορίζονται πάντα με βάση τις τιμές που ισχύουν για ολόκληρο το φάσμα των συσκευών. Αν η συνηθισμένη τιμή μιας ναυαρχίδας σήμερα είναι τα 800-900 ευρώ τότε τα 400-500 μια χαρά τιμή για mid-range θεωρούνται όπως και τα 200-300 για "οικονομική" πρόταση. Οι τιμές αυτές έτσι και αλλιώς είναι αναμενόμενες για λανσάρισμα συσκευής. 

Επί του θέματος τώρα, το Nokia 7 plus μου αρέσει πολύ. Είναι μια λειτουργική συσκευή για κανονικούς ανθρώπους που δεν θέλουν συμβιβασμούς και θέλουν ένα αξιόπιστο εργαλείο σε καθημερινή βάση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, ii_die_4 είπε

Και γιατί όχι Oneplus δηλαδή? 
835SD, 6GB και τα updates όπως τα nexus ΚΑΙ FULL! υποστήριξη από τους developers όλου του κόσμου. Όχι 2 χρονια, 5+ μιλούμε. 

Ακόμα το Oneplus One παίρνει σταθερά updates από την κοινότητα.

Ο βασικος λογος για το "οχι oneplus" ειναι οτι ειναι ακριβοτερο.
Το 5Τ αυτη τη στιγμη ειναι στα 560(Η σταση μου ειναι οτι δεν δινω πανω απο 400 ευρω για κανενα κινητο. Οσο εξελιγμενο κι αν ειναι, ειναι κινητο). Εαν μεχρι τον Νοεμβριο παιζουν κοντα οι τιμες τους τοτε  σιγουρα αξιζει μια δευτερη σκεψη.

Επισης -και οχι ειδικα για τα oneplus- υπαρχει ενα προβλημα για ολες τις συσκευες,  το οποιο στη θεωρια ακουγεται γελοιο, αλλα στην πραξη δεν ειναι καθολου. Η μπαταρια! Δεν ξερω κατα ποσο αξιζει να κρατας κινητο πανω απο 2.5 χρονια(περιπου 2.5 χρονια τα κραταω εγω). Δυσκολα βγαζεις 10 ωρες. Αυτος ειναι ενας απο τους πολλους λογους που δεν δινω τα γελοια ποσα που ζητανε οι εταιρειες για τις ναυαρχιδες τους. Οποτε θεωρω πως τα 2+1 χρονια υποστηριξης του προγραμματος Android One, ειναι οσο χρειαζεται, αφου γυρω στα 2.5 περιπου χρονια ξερω οτι εγω, για διαφορους λογους, θα αλλαξω κινητο. Οποτε για τις δικες μου αναγκες,το ΑndroidOne με καλυπτει, αρα δεν θα λαβω σοβαρα υπ οψην το γεγονος οτι εχουν 4+ χρονια updates τα oneplus, πραγμα το οποιο ειναι εξαιρετικο! Ελπιζω να σε καλυψα.

41 λεπτά πριν, ii_die_4 είπε

 

Επεξ/σία από nickname2016
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...