Προς το περιεχόμενο

Domain provider με free hosting και ssl


rafinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, rafinos είπε

Παιδιά εγώ άλλο ρωτάω, άλλο απαντάτε! Γιατί πάντα πρέπει να γίνεται αυτό; 

Δεν ζήτησα τη γνώμη κανενός για το αν πρέπει να πληρώνει κάποιος hosting κτλ... και όταν λέει κάποιος "κατέβασε τη σελίδα" χωρίς να ξέρει καν το λόγο για τον οποίο γίνεται μια ερώτηση τα κάνει ακόμα χειρότερα τα πράγματα. Αντί να κατεβάσω εγώ ή ο εκάστοτε εγώ τη σελίδα... γιατί μου "προσφέρουν" free πακέτο με τα 25 ευρώ για δύο χρόνια σε .gr domain (που είναι το δωρεάν σε αυτό;) και το οποίο είναι παντελώς άχρηστο; Για δοκιμές δόξα το Θεό έχουμε το pc μας. 

Αν κάποιος δεν έχει να δώσει κάποια απάντηση στο ερώτημά μου σας παρακαλώ μην απαντάτε άσχετα πράγματα. Ξέρω ότι υπάρχουν φθηνά hosting και ssl εκεί έξω. Δεν ρώτησα αυτό! 

Μην ανοίγεις θέμα να σου δώσουν προτάσεις αν δεν μπορείς να καλύψεις τα πάγια έξοδα.

Νομίζω είναι αρκετά απλό.

Προφανώς δεν ξέρεις ότι αυτά που ζητάς έχουν αντίτιμο.  

Ίσως να σου διαφεύγει (και εσενα) πως δεν γίνεται να έχουν απαιτήσεις οι δωρεάν με τους επί πληρωμής πελάτες της Χ εταιρείας. 

Και επί της ουσίας μέχρι πριν την ανακοίνωση περί SSL δε νομίζω να σε ενοχλούσε και να αναζητούσες τσάμπα να στο παρέχουν. 

Τώρα που ορίστηκε υποχρεωτικό μπήκε και το καβουρακι στην τσέπη :)

 

Τέλος θα αναφέρω πάλι. Αν δεν μπορούμε να καλύψουμε πάγια έξοδα δεν υπάρχει λόγος να "λεμε" ότι είμαστε "ιδιοκτήτες" Χ σελίδας 

ΜΦΧ 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

There is no Free Lunch.

Whenever you are getting something for Free (google, facebook, twitter, ...) you are "The Product" and not "The Customer".

Επεξ/σία από ajaxmonkey4hire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, kormos είπε

Μην ανοίγεις θέμα να σου δώσουν προτάσεις αν δεν μπορείς να καλύψεις τα πάγια έξοδα.

Νομίζω είναι αρκετά απλό.

Προφανώς δεν ξέρεις ότι αυτά που ζητάς έχουν αντίτιμο.  

Ίσως να σου διαφεύγει (και εσενα) πως δεν γίνεται να έχουν απαιτήσεις οι δωρεάν με τους επί πληρωμής πελάτες της Χ εταιρείας. 

Και επί της ουσίας μέχρι πριν την ανακοίνωση περί SSL δε νομίζω να σε ενοχλούσε και να αναζητούσες τσάμπα να στο παρέχουν. 

Τώρα που ορίστηκε υποχρεωτικό μπήκε και το καβουρακι στην τσέπη :)

Τέλος θα αναφέρω πάλι. Αν δεν μπορούμε να καλύψουμε πάγια έξοδα δεν υπάρχει λόγος να "λεμε" ότι είμαστε "ιδιοκτήτες" Χ σελίδας 

ΜΦΧ 

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι λέω!

Είσαι σίγουρος ότι δεν το κάνω απλά για θέμα έρευνας; Μόνο και μόνο για να ανέβουν τα μηνύματά σας μην λέτε ότι σας κατέβει. Ρώτησα κάτι συγκεκριμένο... αν γνωρίζετε κάτι περί αυτού οκ, αν όχι ας μείνει αναπάντητο το ερώτημα. Το papaki το έδωσα ως παράδειγμα γιατί μπορεί κάποιος να το ανέφερε γιατί παλιότερα μπορεί να το είχε χρησιμοποιήσει. 

@The King νομίζω ότι και εσύ κάνεις το ίδιο με τον @kormos το ότι δεν γνωρίζεις κάποιο δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει. Άρα όλες σας οι απαντήσεις είναι παντελώς άχρηστες με το θέμα! 

Ευχαριστώ δεν σας λέω όχι γιατί δεν έχω τρόπους, αλλά γιατί νομίζετε ότι με ενδιαφέρουν αυτά που λέτε και με θεωρείτε και τσαμπατζή... συγγνώμη παιδιά!

Moderators κλείστε το θέμα σας παρακαλώ γιατί έχουμε πρόβλημα νοημοσύνης εδώ μέσα!

Επεξ/σία από rafinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, rafinos είπε

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι λέω!

Είσαι σίγουρος ότι δεν το κάνω απλά για θέμα έρευνας; Μόνο και μόνο για να ανέβουν τα μηνύματά σας μην λέτε ότι σας κατέβει. Ρώτησα κάτι συγκεκριμένο... αν γνωρίζετε κάτι περί αυτού οκ, αν όχι ας μείνει αναπάντητο το ερώτημα. Το papaki το έδωσα ως παράδειγμα γιατί μπορεί κάποιος να το ανέφερε γιατί παλιότερα μπορεί να το είχε χρησιμοποιήσει. 

@The King νομίζω ότι και εσύ κάνεις το ίδιο με τον @kormos το ότι δεν γνωρίζεις κάποιο δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει. Άρα όλες σας οι απαντήσεις είναι παντελώς άχρηστες με το θέμα! 

Ευχαριστώ δεν σας λέω όχι γιατί δεν έχω τρόπους, αλλά γιατί νομίζετε ότι με ενδιαφέρουν αυτά που λέτε και με θεωρείται και τσαμπατζή... συγγνώμη παιδιά!

Moderators κλείστε το θέμα σας παρακαλώ γιατί έχουμε πρόβλημα νοημοσύνης εδώ μέσα!

 

Προτάσεις μας απαγορεύεις με προσβλητικό και νευρωτικό τρόπο να σου κάνουμε, το «όχι» ως απάντηση δε το δέχεσαι στο ερωτημά «αν υπάρχει κτλπ» , διατάζεις να κλειδώσει το thread γιατί δε γουστάρεις... οπότε μετά το τελευταίο σου νευρωτικό κρεσέντο είναι ηλίου φαεινότερον ότι αντιμετωπίζεις κάποιο άλλο πρόβλημα μη τεχνικής φύσης δια το οποίο δεν είμεθα οι πλέον αρμόδιοι να στο λύσουμε ή θεραπεύσουμε.

Εκτός αυτού αν δε δέχεσαι το όχι ως απάντηση ίσως να διαμορφώνεις το ερωτημά σου με προσημοποίηση, δηλ «Ξέρω ότι υπάρχει αυτό που ψάχνω και ρωτάω που μπορώ να το βρώ, καταλάβατε ρε;»

Φυσικά μαζί με τους απαραίτητους όρους που πρέπει πιστά να ακολουθούμε πχ «δε θέλω προτάσεις και γνώμες από εσάς που θέλετε να μου καταστρέφετε τα threads συνέχεια και μη γράφετε παράξενα γιατί στο μυαλό μου φαίνεται σα να υπονοείτε πως είμαι τσαμπατζής».

Καλά ξύδια και καλά τελειώματα της εφηβείας αν την περνάς τώρα φίλε !

Επεξ/σία από The King
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, The King είπε

Προτάσεις μας απαγορεύεις με προσβλητικό και νευρωτικό τρόπο να σου κάνουμε, το «όχι» ως απάντηση δε το δέχεσαι στο ερωτημά «αν υπάρχει κτλπ» οπότε μετά το τελευταίο σου νευρωτικό κρεσέντο είναι ηλίου φαεινότερο ότι αντιμετωπίζεις κάποιο άλλο πρόβλημα μη τεχνικής φύσης δια το οποίο δεν είμεθα οι πλέον αρμόδιοι να στο λύσουμε ή θεραπεύσουμε.

Εκτός αυτού αν δε δέχεσαι το όχι ως απάντηση ίσως να διαμορφώνεις το ερωτημά σου με προσημοποίηση, δηλ «Ξέρω ότι υπάρχει αυτό που ψάχνω και ρωτάω που μπορώ να το βρώ»

Φυσικά μαζί με τους απαραίτητους όρους που πρέπει πιστά να ακολουθούμε πχ «δε θέλω προτάσεις και γνώμες από εσάς που θέλετε να μου καταστρέφετε τα threads συνέχεια».

Καλά ξύδια φίλε !

Μου λες όχι λες και έχεις χρησιμοποιήσει όλους τους providers που υπάρχουν. Άρα ποιος είναι απόλυτος; Θα μας τρελάνεις; Το ότι δεν γνωρίζεις εσύ κάποιον δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει είπα. Μπορεί να κάνω και λάθος. Το θέμα είναι ότι εγώ δεν ρώτησα ποιος δεν ξέρει... ρώτησα ποιος ξέρει. Που σημαίνει ότι το να μου δώσεις κάποια συμβουλή για κάποιον φθηνό ssl provider ή κάτι τέτοιο δεν έχει να κάνει με το ερώτημά μου. Πολύ πιθανόν να το κάνεις για να βοηθήσεις, αλλά δεν ρωτάω αυτό το πράγμα. Με βγάλατε τσαμπατζή χωρίς να ξέρετε καν το λόγο για τον οποίο ρωτάω κάτι τέτοιο.

Εμένα με ενδιαφέρει να απαντήσουν κάποιοι, ένας ή κανένας (σε περίπτωση που δεν υπάρχει κάτι σαν αυτό που είπα) που το γνωρίζουν. Δεν ζήτησα βοήθεια για φθηνό hosting και το είπα και νωρίτερα. 

Αν ντε και καλά πρέπει να δεχτώ τις απαντήσεις σας για να μην έχω πρόβλημα... τότε ναι έχω επειδή δεν τις δέχομαι γιατί είναι ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ!

Και το θέμα δεν είσαι εσύ συγκεκριμένα, αλλά γενικότερα κάνε μια βόλτα στο forum τα 8 στα 10 threads είναι off topic... ε κάποια στιγμή κάποιος πρέπει να το τονίζει και λίγο αυτό το πράγμα. Μέχρι και με moderator έχω έρθει σε διαπληκτισμό για αυτό. Μην το παίρνεις προσωπικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, rafinos είπε

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι λέω!

Είσαι σίγουρος ότι δεν το κάνω απλά για θέμα έρευνας; Μόνο και μόνο για να ανέβουν τα μηνύματά σας μην λέτε ότι σας κατέβει. Ρώτησα κάτι συγκεκριμένο... αν γνωρίζετε κάτι περί αυτού οκ, αν όχι ας μείνει αναπάντητο το ερώτημα. Το papaki το έδωσα ως παράδειγμα γιατί μπορεί κάποιος να το ανέφερε γιατί παλιότερα μπορεί να το είχε χρησιμοποιήσει. 

@The King νομίζω ότι και εσύ κάνεις το ίδιο με τον @kormos το ότι δεν γνωρίζεις κάποιο δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει. Άρα όλες σας οι απαντήσεις είναι παντελώς άχρηστες με το θέμα! 

Ευχαριστώ δεν σας λέω όχι γιατί δεν έχω τρόπους, αλλά γιατί νομίζετε ότι με ενδιαφέρουν αυτά που λέτε και με θεωρείτε και τσαμπατζή... συγγνώμη παιδιά!

Moderators κλείστε το θέμα σας παρακαλώ γιατί έχουμε πρόβλημα νοημοσύνης εδώ μέσα!

:wacko:

Spoiler

telos14.gif.458e457580094a565e1c7a84b2cd7733.gif

 

 

~~~

36 λεπτά πριν, rafinos είπε

Μου λες όχι λες και έχεις χρησιμοποιήσει όλους τους providers που υπάρχουν. Άρα ποιος είναι απόλυτος; Θα μας τρελάνεις; Το ότι δεν γνωρίζεις εσύ κάποιον δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει είπα. Μπορεί να κάνω και λάθος. Το θέμα είναι ότι εγώ δεν ρώτησα ποιος δεν ξέρει... ρώτησα ποιος ξέρει. Που σημαίνει ότι το να μου δώσεις κάποια συμβουλή για κάποιον φθηνό ssl provider ή κάτι τέτοιο δεν έχει να κάνει με το ερώτημά μου. Πολύ πιθανόν να το κάνεις για να βοηθήσεις, αλλά δεν ρωτάω αυτό το πράγμα. Με βγάλατε τσαμπατζή χωρίς να ξέρετε καν το λόγο για τον οποίο ρωτάω κάτι τέτοιο.

Εμένα με ενδιαφέρει να απαντήσουν κάποιοι, ένας ή κανένας (σε περίπτωση που δεν υπάρχει κάτι σαν αυτό που είπα) που το γνωρίζουν. Δεν ζήτησα βοήθεια για φθηνό hosting και το είπα και νωρίτερα. 

Αν ντε και καλά πρέπει να δεχτώ τις απαντήσεις σας για να μην έχω πρόβλημα... τότε ναι έχω επειδή δεν τις δέχομαι γιατί είναι ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ!

Και το θέμα δεν είσαι εσύ συγκεκριμένα, αλλά γενικότερα κάνε μια βόλτα στο forum τα 8 στα 10 threads είναι off topic... ε κάποια στιγμή κάποιος πρέπει να το τονίζει και λίγο αυτό το πράγμα. Μέχρι και με moderator έχω έρθει σε διαπληκτισμό για αυτό. Μην το παίρνεις προσωπικά. 

...Αν κάποιος θα έκανε μια βόλτα στα φόρουμ πάντως θα έβλεπε, άτομα που "καμαρώνουν" ότι έχουν στην "κατοχή τους" μια ιστοσελίδα αλλά ψάχνουν "τσάμπα" λύσεις για να τις διατηρούν (...δυστυχώς) :) 

Επεξ/σία από kormos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...