Προς το περιεχόμενο

Σε ηλικία 76 ετών απεβίωσε ο διαπρεπής αστροφυσικός Stephen Hawking


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, dancer είπε

 υπαρχει αλλο βιβλιο χιλιαδων ετων

:lol::lol:

13 λεπτά πριν, ajaxmonkey4hire είπε

Βλακείες και τα δυο. 

Αλήθεια, αρχίζω να πιστεύω ότι απλά πας κόντρα σε όλους. Μουλάρωσες και ας έχεις και άδικο...

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Επίσης ο Χίτλερ ήταν βήγκαν, ξέρεις τι σημαίνει αυτό για τους βήγκανς ε.

Γαμάτες γενικεύσεις πάντως, επειδή ήθελε να βγάλει λεφτά και επειδή ήταν άθεος ή τελοσπάντων είχε πάθη εκμηδενίζεται το έργο του.

Δεν ήταν. Έχει καταρριφθεί αλλά λίγη σημασία έχει εν τέλει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 413
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λίγοι μπορούν να κρίνουν και να αξιολογήσουν το έργο ενός επιστήμονα του βεληνεκούς του Χόκινγκ.

Ας μείνουμε στα τυπικά, συλλυπητήρια και τα σχετικά.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, Adanos said:

Δεν ήταν. Έχει καταρριφθεί αλλά λίγη σημασία έχει εν τέλει.

Δεν ήταν; Δηλαδή έτρωγε κρέας;;;;

Χριστέ μου (sic) πάω να γίνω βήγκαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 minutes ago, Spyros_Spy said:

γιατι δείχνει νεοτερος το 2017 απο τις φωτος του 20χρονια πριν; εκανε λιφτινγκ;

Όταν το σώμα και το πρόσωπο παραλύουν εντελώς, η εμφάνιση αναγκαστικά αλλάζει. Οπτικά μπορεί και να είναι όπως το περιγράφεις "σα να έχει κάνει λίφτινγκ". 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να σκεφτόμαστε τόσο πολύπλοκα για έναν άνθρωπο που έζησε πολύ περισσότερο από το προσδόκιμο που του έδιναν οι γιατροί. Ο εγκέφαλός του λειτουργούσε άψογα μέσα σε ένα "νεκρό" σώμα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Όταν το σώμα και το πρόσωπο παραλύουν εντελώς, η εμφάνιση αναγκαστικά αλλάζει. Οπτικά μπορεί και να είναι όπως το περιγράφεις "σα να έχει κάνει λίφτινγκ". 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να σκεφτόμαστε τόσο πολύπλοκα για έναν άνθρωπο που έζησε πολύ περισσότερο από το προσδόκιμο που του έδιναν οι γιατροί. Ο εγκέφαλός του λειτουργούσε άψογα μέσα σε ένα "νεκρό" σώμα. 

Γιατί έτσι τους βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, iodna2006 είπε

2934 λέξεις σε λιγότερο από 2 λεπτά.αυτά είναι.

οχι ..ωραίος.μας έπεισες.

Σε αντίθεση με εσένα η γνώσεις μου για το έργο του Hawking δεν πηγάζουν από ανάγνωση άρθρων της BBC. 

Έχω σπουδάσει φυσική και ξέρω και δυο, τρία πράγματα σχετικά με Relativistic Manifolds, Tensor Calculus, Schwartzschild Radius, Minkowski Distance....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, iodna2006 είπε

2934 λέξεις σε λιγότερο από 2 λεπτά.αυτά είναι.

οχι ..ωραίος.μας έπεισες.

Είδες? Όχι μόνο έχουμε λαμπρούς θεωρητικούς φυσικούς εδώ μέσα που διαπρέπουν στην αστροφυσική αλλά έχουν και την δυνατότητα να ακυρώνουν έργα άλλων με μια σειρά πρόταση και μονολεκτικές απαντήσεις...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ajaxmonkey4hire είπε

Σε αντίθεση με εσένα η γνώσεις μου για το έργο του Hawking δεν πηγάζουν από ανάγνωση άρθρων της BBC. 

Έχω σπουδάσει φυσική και ξέρω και δυο, τρία πράγματα σχετικά με Relativistic Manifolds, Tensor Calculus, Schwartzschild Radius, Minkowski Distance....

ωραίος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ajaxmonkey4hire είπε

Σε αντίθεση με εσένα η γνώσεις μου για το έργο του Hawking δεν πηγάζουν από ανάγνωση άρθρων της BBC. 

Έχω σπουδάσει φυσική και ξέρω και δυο, τρία πράγματα σχετικά με Relativistic Manifolds, Tensor Calculus, Schwartzschild Radius, Minkowski Distance....

Έχω και εγώ μία φίλη που έχει σπουδάσει φυσική και μου λέει ότι μπορείς να κάνεις αεικίνητο με 2 μαγνήτες και ένα εκκρεμές. Σπούδασε στο Πανεπιστήμιο Αθήνας.  Ελπίζω να μην ήσασταν μαζί. Επίσης το 90% των συμφοιτητών μου στην πληροφορική δεν έμαθε να προγραμματίζει ούτε την ώρα, στην διάρκεια της φοίτησης.

3 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Είδες? Όχι μόνο έχουμε λαμπρούς θεωρητικούς φυσικούς εδώ μέσα που διαπρέπουν στην αστροφυσική αλλά έχουν και την δυνατότητα να ακυρώνουν έργα άλλων με μια σειρά πρόταση και μονολεκτικές απαντήσεις...  

Διάβασε 2934 λέξεις σε 2 λεπτά. Μιλάμε για πρωταθλητή και στο διάβασμα. Μπορεί να έχει και 5 πτυχία αλλά από ταπεινότητα δεν θα το μάθουμε ποτέ.

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Don't feed the trolls, guys.

Μην ασχολείστε με ημιμαθείς, όπως ξαναείπα, όσοι ξέρουν κάτι περισσότερο ας επικεντρωθούν στη συγγραφή του έργου τους και όχι σε μπακαλοσυζητήσεις σε κάποιο φόρουμ του ίντερνετ. 

2 λεπτά πριν, ajaxmonkey4hire είπε

Σε αντίθεση με εσένα η γνώσεις μου για το έργο του Hawking δεν πηγάζουν από ανάγνωση άρθρων της BBC. 

Έχω σπουδάσει φυσική και ξέρω και δυο, τρία πράγματα σχετικά με Relativistic Manifolds, Tensor Calculus, Schwartzschild Radius, Minkowski Distance....

Σεβαστό. Που είναι το επιστημονικά τεκμηριωμένο έργο σου που ανατρέπει τον Hawking? Ή μήπως πρέπει να πιστέψουμε εσένα, επειδή μας το λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, Retromaniac said:

Έχω και εγώ μία φίλη που έχει σπουδάσει φυσική και μου λέει ότι μπορείς να κάνεις αεικίνητο με 2 μαγνήτες και ένα εκκρεμές. Σπούδασε στο Πανεπιστήμιο Αθήνας.  Ελπίζω να μην ήσασταν μαζί.

Το χειρότερο είναι να σου κάνει εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς γιατρός που πιστεύει ότι οι νεκροί ανασταίνονται.

Βράστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ο καθένας μπορεί να πιστεύει σε ό,τι θέλει. Απλά δεν είμαστε και υποχρεωμένοι να τα παίρνουμε και στα σοβαρά. :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...