Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ερευνά αναφορές για προβλήματα απόκρισης στις οθόνες των Galaxy S9 και Galaxy S9+


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την τελευταία εβδομάδα, μια σειρά αναφορών σε ιστοσελίδες όπως αυτές των Android Police, Reddit, PiunikaWeb αλλά και στα ίδια τα forums υποστήριξης της Samsung, αναφέρουν προβλήματα με την οθόνη αφής των Galaxy S9 και Galaxy S9+.

Τα προβλήματα εστιάζουν κυρίως στη μη απόκριση της οθόνης σε πάτημα του χρήστη, με μερικά μέρη της να είναι εντελώς ανενεργά σε οποιαδήποτε εντολή ή ακόμα και ολόκληρη η οθόνη. Με τις μέχρι σήμερα αναφορές, το πρόβλημα με την απόκριση της οθόνης δεν είναι το ίδιο σε κάθε περίπτωση, ενώ χρήστες ανέφεραν ότι το πρόβλημα σταμάτησε να παρουσιάζεται μόλις προχώρησαν σε επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων. Άλλοι χρήστες ανέφεραν ότι ρυθμίζοντας εκ νέου την ευαισθησία της οθόνης στο πάτημα, έλυσε και σ' αυτούς το πρόβλημα όμως οι περισσότεροι χρειάστηκε να αντικαταστήσουν τη συσκευή. 

Η Samsung έλαβε γνώση για το συμβάν και με επίσημη ανακοίνωσή της σήμερα αναφέρει ότι εξετάζει έναν περιορισμένο αριθμό αναφορών που αφορά προβλήματα στην απόκριση της οθόνης αφής των Galaxy S9 και Galaxy S9+, προσθέτοντας ότι ερευνά το θέμα και οποιοσδήποτε κάτοχος της συσκευής αντιμετωπίζει το ίδιο θέμα, θα πρέπει να επικοινωνήσει με την εταιρεία.

Engadget

 


Δείτε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχημα τα νέα. Αν και μικρό το κακό αν είναι σε κάποιες συσκευές μόνο. Ας γράψουν εδώ οι κάτοχοι να μας διαφωτίσουν. Και από ότι φαίνεται υπάρχουν αρκετές αναφορές.

https://www.google.gr/search?q=galaxy+s9+touchscreen+problem&rlz=1C1GCEA_enGR788GR788&oq=galaxy+s9+touchscreen+problem&aqs=chrome..69i57.14206j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα από τα μεγάλα πρόβληματα με την Samsung είναι το support της, και αυτός είναι ο λόγος που δεν έχω αγοράσει ξανά κινητό της. Πηγαίνεις στο support, δείχνεις στο τεχνικό μπροστά στα μάτια του ότι η οθόνη δεν ανταποκρίνεται στο πάτημα σε ολοκαίνουργιο κινητό, και αυτός σου απαντάει αμήχανα 'το διαγνωστικό δεν βγάζει κάποιο πρόβλημα, δεν ξέρω τι να σας πω...' και σε διώχνει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε Σαμσουγκάρα. Κράτα λίγο. Είναι κάτι Ελληνες παραλήδες, με το χιλιάρικο στο χέρι και περιμένουν να σου το ακουμπήσουν. Με το ζόρι κρατιούνται λέμε. Κρατα γερά Σαμσουγκάρα. 'η βγάλε τελος παντων το 10, το 11,

όποιο νομίζεις εσύ. Θα τρέξουν πάλι οι ίδιοι χιλιαρικάκηδες (ανά τρίμηνο) να στηθουν σε ουρες για προαγορά....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από δική μου εμπειρία εδώ και 2 μέρες που έχω στην κατοχή μου το S9 plus παρατήρησα μόνο πρόβλημα με την απόκρηση στην οθόνη μετά από τοποθέτηση TEMPERED GLASS γνωστής αλυσίδας καταστημάτων που φυσικά με την θήκη σπρώχνεται σε κάποιο σημείο.

Ανασηκώνει λίγο το γυαλί και θα αποκριθεί με περισσότερη δύναμη στο σημείο εκείνο, παρόλο ότι έχω βάλει πιο μεγάλη ευαισθησία. Σήμερα που έβαλα απλή ζελατίνα (μου έφυγε λίγο στραβά βέβαια... B)) όλα δουλεύουν ρολόι.

Κανένα πρόβλημα όπως αυτό του θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να τους ριχνεις χιλιαρικα κ να παιρνεις προχειροτεσταρισμενες συσκευες κ quality control της πλακας κ δεν μιλαω μονο για την samsung

αλλα δεν φταινε αυτοι ,εμεις φταιμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα θα καταληξουμε στα κινεζικα που οσο πανε και βελτιωνονται. Εταιριες οπως απλ , σαμσουνγ εχουν καβαλησει το καλαμι και στο τελος θα τους μπει στον .....

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση σε ολους σας; οσο φανμποι και αν ειστε με μια εταιρεια δεν θα πρεπε να κατακρινετε κατι τετοια; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
26 λεπτά πριν, newton91 είπε

Μια χαρα θα καταληξουμε στα κινεζικα που οσο πανε και βελτιωνονται. Εταιριες οπως απλ , σαμσουνγ εχουν καβαλησει το καλαμι και στο τελος θα τους μπει στον .....

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση σε ολους σας; οσο φανμποι και αν ειστε με μια εταιρεια δεν θα πρεπε να κατακρινετε κατι τετοια; 

Πάντα κατακριτέα είναι αλλά περιμένουμε να μάθουμε περισσότερες πληροφορίες πρώτα. Σε τι βαθμό θα είναι το πρόβλημα, ποια η αντίδραση της κλπ.

Γενικά στο κράξιμο το έχουμε:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιοι τα χουν, αν γινει ανακληση, να μην τα δωσουν. Θα εχουν μεγαλη αξια μετα απο λιγο. 

Με το καλο και s fe.

Note 7 = Note fe αρα

S9 = S fe

Και πριν αρχισετε να βαρατε. Εχω note 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι amoled οθονες της samsung ειναι οι χειροτερες. Φουλ burn in προβληματα τα τελευταια χρονια. Επισης στον καταλογο προστεθηκε και αυτο τωρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
24 λεπτά πριν, Aja είπε

Οι amoled οθονες της samsung ειναι οι χειροτερες. Φουλ burn in προβληματα τα τελευταια χρονια. Επισης στον καταλογο προστεθηκε και αυτο τωρα. 

και για πες, ποιες είναι οι καλύτερες amoled?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...