Προς το περιεχόμενο

Μωβ κηλιδες στην οθονη


jimskeet2002

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι μωβ κηλίδες επεκτείνονται σε όλη την επιφάνεια της οθόνης...κάθε μέρα και χειρότερα. Την πήρε η κάτω βόλτα 3μιση χρονών TV.  Εχω διαβάσει πολλά forum και το συγκεκριμένο μοντέλο 6400 παρουσιάζει στα 3 χρόνια το ίδιο θέμα πολλοί την έχουν πατήσει,  επομένως είναι ελαττωματική παρτίδα με αστοχία υλικού Δεν θα διαθέσω ούτε ένα ευρώ για επισκευή αφήστε που το πιθανότερο σενάριο είναι να πρέπει να αλλαχθεί το πάνελ. Δεν αξίζει να τους δώσω κι άλλα λεφτά την κρατάμε όσο την βγάλει, θα τα βλέπουμε όλα μωβ μπλε και μετά στα σκουπίδια. Και βέβαια ένα μεγάλο Χ στις τηλεοράσεις SAMSUNG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 11/10/2019 στις 4:29 ΜΜ, ZORZETTA είπε

Οι μωβ κηλίδες επεκτείνονται σε όλη την επιφάνεια της οθόνης...κάθε μέρα και χειρότερα. Την πήρε η κάτω βόλτα 3μιση χρονών TV.  Εχω διαβάσει πολλά forum και το συγκεκριμένο μοντέλο 6400 παρουσιάζει στα 3 χρόνια το ίδιο θέμα πολλοί την έχουν πατήσει,  επομένως είναι ελαττωματική παρτίδα με αστοχία υλικού Δεν θα διαθέσω ούτε ένα ευρώ για επισκευή αφήστε που το πιθανότερο σενάριο είναι να πρέπει να αλλαχθεί το πάνελ. Δεν αξίζει να τους δώσω κι άλλα λεφτά την κρατάμε όσο την βγάλει, θα τα βλέπουμε όλα μωβ μπλε και μετά στα σκουπίδια. Και βέβαια ένα μεγάλο Χ στις τηλεοράσεις SAMSUNG.

Αν έχει φύγει απλώς το πλαστκο που κάνει διάχυση στο backlight, το αλλάζεις και μόνος σου. Κρίμα για κάτι τόσο απλό να φύγει σκουπιδια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σας ευχαριστώ για την απάντησή σας Sheogorath αλλά μάλλον είναι κάτι πιο σοβαρό από ότι μου είπε ένας φίλος τεχνικός!

Εντωμεταξύ και προς ενημέρωσή σας, πήρα το τεχνικό τμήμα της εξυπηρέτησης πελατών της SAMSUNG  τηλ. 8011172678 να τους αναφέρω το πρόβλημα με τις Μωβ κηλίδες και ότι και να έλεγα εγώ αυτός έλεγε ότι πρέπει να την δει τεχνικός  και δεν μας φτάνει η ζημιά που έχουμε πάθει,  με χρέωσαν και το τηλεφώνημα με 6,25 ευρώ για 16 λεπτά που μίλησα, χωρίς να ενημερώνουν για αυτό αρχικά πριν την συνομιλία! Ακούτε ακούτε! Ντροπή στη SAMSUNG σε χρεώνουν για την επικοινωνία μαζί τους!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Από προχθές εμφανίστηκε πάνω δεξιά μωβ κηλίδα σε μια UE55H6670 που είχα πάρει 4 χρόνια περίπου.  Προς το παρόν η κατάσταση είναι ανεκτή, αλλά όπως το βλέπω μάλλον θα εξαπλωθεί.  Όσο αντέξει και μετά ανακύκλωση. Ποτέ Σαμσουνγκ σε τηλεόραση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

άνοιξα την TV μια ωραία μέρα και αντικρίζω μωβ κηλίδα πάνω αριστερά. LG 43UK6300 το μοντέλο της TV. Έκανα μετακόμιση με ΦΟΥΛ προσοχή στην τηλεόραση και όταν την σύνεδεσα στο νέο σπίτι, οι μωβ κηλίδες γίνανε 6-7 περιμετρικά σχεδόν όλου του πανελ. Αξίζει να πάρω τηλέφωνο για αλλαγή? είναι εντός της εγγύησης. Ή θα μου πούνε τα κλασσικά περί κακής χρήσης και ότι την βίδωσες στον τοίχο κτλ κτλ... εντομεταξύ ητην είχα στον τοίχο τουλάχιστον 7-8 μήνες και παρουσίασε το πρόβλημα ξαφνικά. 

Πείτε μου γνώμες παιδιά... να την στείλω για έλεγχο ή θα μου χρεώσουν τα γ@μησι@τικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά όσοι είχατε το πρόβλημα καταλήξατε απλά να πάτε σε καινούργια TV ή βρήκε κάποιος τεχνικό Αθήνα που να χρεώνει τιμή που ίσως σε κάνει να σκεφτείς το ενδεχόμενο πως αξίζει να την επισκευάσεις; Μια UE50H6400 άρχισε τα ίδια και ενώ είναι ήδη αρκετά ενοχλητικό όταν υπάρχει λευκό στην οθόνη, υποψιάζομαι πως θα επεκταθεί το πρόβλημα αργά ή γρήγορα...

Επεξ/σία από flick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...