Προς το περιεχόμενο

Αγοροπωλησία site - domain name


finky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους και όλες.

Επειδή έχω μπερδευτεί και δε βρίσκω κάποια συζήτηση με σχετικό περιεχόμενο θα ήθελα να ανταλλάξουμε άποψης

κατά ποσο είναι δυνατό να γίνουνε αγοροπωλησίες και τι διαδιακασίες ακολουθείται εσείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, finky είπε

Καλησπέρα σε όλους και όλες.

Επειδή έχω μπερδευτεί και δε βρίσκω κάποια συζήτηση με σχετικό περιεχόμενο θα ήθελα να ανταλλάξουμε άποψης

κατά ποσο είναι δυνατό να γίνουνε αγοροπωλησίες και τι διαδιακασίες ακολουθείται εσείς.

Είναι όλα σχετικά όπως επίσης το τι ζητάει ο καθένας.

πχ. δεν θα μπορούσε να έχει το ίδιο κόστος το domain www.google.com με το domain www.moogle.com

Συνεπώς είναι πολλά τα κριτήρια για να φτάσεις να κάνεις το deal που έχεις στο μυαλό σου. Απο εκεί και πέρα αυτονόητο πως μεσολαβούν (για ένα καλό domain (brand) δικηγόρος για να γίνει σωστή και ορθή η διαδικασία πέρα της ΕΕΤΤ (με τις ανάλογες φόρμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, kormos είπε

Είναι όλα σχετικά όπως επίσης το τι ζητάει ο καθένας.

πχ. δεν θα μπορούσε να έχει το ίδιο κόστος το domain www.google.com με το domain www.moogle.com

Συνεπώς είναι πολλά τα κριτήρια για να φτάσεις να κάνεις το deal που έχεις στο μυαλό σου. Απο εκεί και πέρα αυτονόητο πως μεσολαβούν (για ένα καλό domain (brand) δικηγόρος για να γίνει σωστή και ορθή η διαδικασία πέρα της ΕΕΤΤ (με τις ανάλογες φόρμες.

Η αλήθεια είναι πως έχω μπερδευτεί αρκετά πέρα από το παπάκι και μερικά ξένα site που έχουνε δημοπρασίες δεν έχω βρει κάτι που να με καλύπτει.

π.χ. η απορία μου είναι πως εγώ έχω αγοράσει ένα site όπως πχ το insomnia.co.uk
που θα μπορούσα να το πουλήσω ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτο σε διάφορα σίτε που πουλάνε σιτε! Αν ψάξεις υπάρχουν αρκετά online!
Επίσης αν θες πες μας με τι εχει να κάνει το σιτε (οχι όνομα), γιατι μπορεί να ενδιαφέρεται κάποιος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ολοκληρώσει κάποιες αγοροπωλησίες μέσω Flippa χωρίς πρόβλημα, όπως και μέσα απ το freestuff.gr

Σε μία άλλη σελίδα που χτίστηκε πάνω σε brandable tlds (Domain Hack )υπήρξε εταιρία που μου έστειλε απευθείας email για το αν την πουλάω και σε τι τιμή, αν είναι καλό το domain name δηλαδή σίγουρα θα σκάσει και κάτι απευθείας στο email σου.

Τώρα εάν είναι ελληνικό (.gr) είναι λίγο πιο δύσκολο να πουληθεί κάτι και σε καλή τιμή,  φαντάσου ότι έχω πρόσβαση σε εκατοντάδες ελληνικά domains, με μερικά εξαιρετικά στην λίστα, και δεν τα παίρνει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, genius_13 είπε

Έχω ολοκληρώσει κάποιες αγοροπωλησίες μέσω Flippa χωρίς πρόβλημα, όπως και μέσα απ το freestuff.gr

Σε μία άλλη σελίδα που χτίστηκε πάνω σε brandable tlds (Domain Hack )υπήρξε εταιρία που μου έστειλε απευθείας email για το αν την πουλάω και σε τι τιμή, αν είναι καλό το domain name δηλαδή σίγουρα θα σκάσει και κάτι απευθείας στο email σου.

Τώρα εάν είναι ελληνικό (.gr) είναι λίγο πιο δύσκολο να πουληθεί κάτι και σε καλή τιμή,  φαντάσου ότι έχω πρόσβαση σε εκατοντάδες ελληνικά domains, με μερικά εξαιρετικά στην λίστα, και δεν τα παίρνει κανείς.

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...