Προς το περιεχόμενο

Κόψιμο σειράς


nik5163

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

john from cincinatti , the unusuals, luck, life μερικα που εφυγαν νωρις

 

 ισως καποια του sorkin που κοπηκαν νωρις οπως το studio 60 ή το sports night και ολες οι σειρες του φουλερ, dead like me, wonderfalls, hannibal, pushing daisies

 

sarah connor chronicles , freaks and geeks,undeclared

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To deadwood με πόνεσε πολύ όταν κατάλαβα ότι το έκοψαν (το είδα αρκετά μετά από την εποχή που παιζόταν). Είναι μέσα στις 5 καλύτερες σειρές που έχω δει ever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω έβλεπα το under the dome και το τελείωσαν πολύ πιο γρήγορα από ότι έπρεπε. Δε θυμάμαι λόγο, αλλά ήταν αρκετά καλή σειρά, είχα ξενερώσει φουλ τότε γιατί ήταν πρωτότυπο. Είχε τέλος, αλλά έγινε πολύ βιαστικά, μάλλον λόγο τηλεθέασης. Δε κόπηκε στη μέση, αλλά και πάλι κάπως έτσι φάνηκε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως αναφέρθηκε σε προηγούμενο post σειρές που θυμάμαι και γω και μου άρεσαν πρίν μερικά χρόνια είναι Farscape, firefly , terra nova , V 

 

Μου αρέσουν οι sci fi σειρές αρκετά,τώρα αν πω απο πιο παλιά όταν είμουν μικρός κάτι Space1999 που κράτησε 2 σαιζόν και ήταν ίσως η αγαπημένη μου,δεν νομίζω να μπορεί να συνδεθεί και πολύς κόσμος με αυτό.

Τελευταία που ήταν καλούτσικη και έβλεπα και μας την έκανε στήν 3 σαιζόν ήταν αυτή που αναφέρθηκε στήν αρχή δηλ το Dark matter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το My Name is Earl, μόνο σε μένα άρεσε; :-) Κάποια στιγμή ο δημιουργός σχολίασε και το τέλος που είχε σκοπό να κάνει και πολύ μου άρεσε. Τέλειωσε και σε cliffhanger... Άστα να πάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/31/2018 στις 7:58 ΜΜ, AtiX είπε

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχουν αναφερθεί ακόμα σειρές όπως Carnivale και Jericho...

Όταν έφαγε κόψιμο το Jericho τους έπρηξαν στα μηνύματα με τα "nuts" και τουλάχιστον έβγαλαν και άλλο επεισόδιο και έκλεισαν την σειρά έστω και γρήγορα.

Στην άλλη σειρά το Dark Matter το έκοψαν στο καλύτερο σημείο :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Graceland,zoo  που περιμενα τα καλοκαιρια να τα δώ.ιδιως το φιναλε του πρωτου στη δευτερη σεζον ειμουν   WTF  
το Under the dome  ηταν τραγικο και καμια σχεση με το βιβλιο,ενω ο πρωταγ τελειος φλουφλης μονο του φαλακρα πηγαινε γαντι ο ρολος και μαλιστο εδω πιο πολυ σε σχεση με το καλο αστ στο  BB 
Sarah connor cronicles.ο λογος που κοπηκε ειναι επειδη θα βγαινε εκεινο το καλοκαιρι To terminator salavation, και θα μπερδευε το κοινο με 2 ασχετα universe και μαλλον επειδη βλεπαν πως δε θα μπορουσε νατραβηξει αλλο το κοψαν.Ειναι δηλ σαν να βγαινει μια πρικουελ σειρα για το avengers   ας πουμε και στο τελος να το πανε σε αλλη κατευθυνση απ αιτο θα βλεπες στη ν επομενη ταινια.Αρα λογικο μεν βλωκωδες δεν γιατι παραμυθακια ειναι τι μας νιαζει 

Quantum leap για του πιο παλιους     .ισως απο τις καλυτερες 90s σειρες  ταιμ τραβελ.με ενα απαισιο φιναλε.Εστω και αν εγιναν προσπαθειες να την επαναφερουν και να δωσουν απαντησεις,η σειρα δεν θα ξαναβγει ποτε και δε θα μαθουμε που πηγε πτοοουυυυυ

Sliders παρομοιο με το QL  με τη διαφορα πως δεν ηταν με ταιμ τραβελ αλλα με ALTERNATE UNIVERSE   τυπου fridge  αλλα και με ενα απαισιο φιναλε.Αν και εγιναν καπιες προσπαθειες να την  επαναφερουν,δεν εγινε τιποτα και δεν θα τη ξαναδουμε και δε θα μαθουμε που και κεινος πηγε.Πτουυυυυυυυ 

 V παρομοιο με τα αλλα 2 αλλα με οχι ταιμ τραβελ και συμπαντα αλλα αλιενς αν και εγιναν πολλες προσπαθειes να την επαναφερουν δεν εγινε τιποτα,και δε θα την ξαναδουμε και δε θα μαθουμε ποτε Εκεινοι που πηγαν .Παλι 


πτουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

TRUE CALLING αλλη μια συμπαθητικη σειρα με μια τυπισσα που εβλεπε νεκρους στο νεκροτομειο;;; να τη λενε κατι και προσπαθουσε να τους σωσει τη ζωη γυρνοντας λιγες μερες πριν το μοιραιο.Και στη σειρα εκανε και τα πρωτα βηματα ο ζακ απ το χανκγοβερ
η σειρα εφαγε κανσελ τα χριστουγεννα οχι φετος πριν χροοοοοοοοοοοοοονια μιλαμε.με ενα ανατρεπτικο επ αν και εγιναv πολλες προς μπλα μπλα δεν θα τη ξαναδουμε και δεν θα μαθουμε ποτε τι εγινε.ΠΑΛΙ


πτουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Terra nova Θα ήθελα να δώ συνεχεια. Αλλα πιο πολύ από όλα θα ήθελα να δώ συνεχεια από το FlashForward που μου άρεσε.

Από παλαιοτερα θα ήθελα να δώ συνεχεια από το timecop που κοπηκε μετα από 8 (αν θυμαμαι καλα) επεισόδια.

Sarah connor cronicles θα ήθελα συνεχεια αλλα δεν καίγομαι κιολας

Επίσης συνεχεια του V

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...