Προς το περιεχόμενο

Το Apple Watch Series 4 θα διαθέτει κατά 15% μεγαλύτερη οθόνη και νέο design σύμφωνα με φήμες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνα με τον γνωστό αναλυτή της KGI Securities, Ming-Chi Kuo, η εταιρεία που έχει την έδρα της στο Cupertino, στην California, πρόκειται επιτέλους να παρουσιάσει ένα ανανεωμένο σχεδιαστικά Apple Watch.

Ο νέος “περισσότερο trendy form factor” θα καταφτάσει με το Apple Watch Series 4, το οποίο κατά πάσα πιθανότητα θα κάνει την εμφάνιση του μαζί με τη νέα σειρά iPhone τον ερχόμενο Σεπτέμβριο.

Το Apple Watch Series 4 θα διαθέτει μεγαλύτερη οθόνη αφής από τους προκατόχου του, κατά περίπου 15%. Ακόμη δεν είναι ξεκάθαρο αν η μεγαλύτερη οθόνη θα έρθει με περαιτέρω σμίκρυνση των bezels ή αν πρόκειται να αυξηθούν οι διαστάσεις της συσκευής.

Το νέο επίσης smartwatch της Apple πρόκειται να διαθέτει μεγαλύτερης χωρητικότητας μπαταρία καθώς και αναβαθμισμένους αισθητήρες για ακόμα περισσότερο προηγμένες δυνατότητες fitness και health tracking.

Τα παλαιότερα μοντέλα θα παραμείνουν στην αγορά αλλά θα διαθέτουν χαμηλότερη τιμή, κάτι που αναμένεται να οδηγήσει σε ρεκόρ πωλήσεων. Η KGI Securities εκτιμάει πως οι αποστολές πρόκειται να φτάσουν τις 22 εκ. με 24 εκατομμύρια το 2018, και θα είναι περίπου 30% περισσότερες από πέρυσι. Μακροπρόθεσμα, οι πωλήσεις αναμένεται φτάσουν τις 50 εκατομμύρια σε ετήσια βάση.

GSMArena


Δείτε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, afantos είπε

....δεν τα παρατάνε πάντως, αυτό τους το αναγνωρίζω! 

Να σου πω την αλήθεια και εγώ αν πούλαγα 22 εκατ, ρολόγια το χρόνο, δεν θα τα παράταγα :P

 

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ηλίας_1988 είπε

Στο τέλος μας βλέπω να βάζουμε 2 λουρακια στο κινητό μας και να το φοράμε στο χέρι. 

Μα αυτό είναι το θέμα, από το ρολόι κινητό τσέπης να πάμε στο χειρός.

Μακάρι να είναι πλήρως ανεξάρτητο από το κινητό και να έχει 3g/4g με αυτονομία που να βγάζει μέρα. (τα τωρινά νομίζω αντέχουν μόνο 12ωρο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δυο χαρακτηριστικά που θέλω κάποια στιγμή να δω είναι:

- αυτονομία 4-5 ημερών (πραγματική) το ελάχιστο

- always on οθόνη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paragontikos είπε

οτι και να εχει σιγουρα θα αξιζει, κατα τη γνωμη μου ειναι απ'τα καλυτερα smartwatch, το μονο που με χαλαει ειναι οτι δεν παιζει με android :(

Gear 2 η 3 είναι επίσης εξαιρετικά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ikar6 είπε

Τα δυο χαρακτηριστικά που θέλω κάποια στιγμή να δω είναι:

- αυτονομία 4-5 ημερών (πραγματική) το ελάχιστο

- always on οθόνη 

Ας ξεκινήσουν με μια φουλ μέρα γιατί με τα τωρινά μοντέλα με δεδομένα ανοικτά αντέχουν 12 ώρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...