Προς το περιεχόμενο

Αγορά κινητού 250-280€


DRIFT_KING

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω δει το Honor 8 το οποίο έχει και ένας φίλος και μου το προτείνει.Κάποιο άλλο παρόμοιο σε αυτά τα λεφτά που μπορεί να είναι καλύτερο έστω και λιγο ακριβότερο υπάρχει?Το honor 8 είναι καλύτερο από το xiaomi m1 a1?Σκεφτόμουν και το p10 lite αρχικά αλλά ο φίλος που έχει το honor 8 λέει ότι είναι καλύτερο.Τι προτείνεται?

 

1) Το ποσό που διαθέτουμε: Ανάλογα ~250-280€
2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): Γενικά τα πάντα αλλά περισσότερο παρακολούθηση video σε youtube και live streaming και να έχει ικανοποιητική καμερα
3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε: Δεν θελω πανω απο 5.2'' για λειτουργικούς λόγους αλλα αν καποιο έχει μικρα bezels και είναι καπως μαζεμενο είναι δεκτό.
4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.): Καλοδεχούμενος ο αναγνώστης δαχτυλικού αποτυπώματος
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; να έχει ικανοποιητική καμερα
6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM; Ναι
7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM; Ναι αλλα οχι απαραίτητα
8) Επιθυμούμε την σωστή ROM και την 800αρα μπάντα;  ??
9) Μας ενδιαφέρει η επίσημη εγγύηση στην Ελλάδα; Καλο θα ήταν
10) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; Οχι
11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; Ναι 
12) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Και από τα δυο αν μιλάμε για Ευρώπη γιατί Κίνα = Τελωνείο
13) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); Οχι
14) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; Καινουργιο

Επεξ/σία από DRIFT_KING
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το honor 8 το έχω ξαναπεί ότι δεν θα πάρει Oreo και είναι σχετικά παλιό.

Όταν είχε βγει σε προσφορά στα 200€ τότε που περνούσε η μπογιά του ήταν μια χαρά.

Τώρα με κρατάει πίσω ασχέτως αν έχει καλή κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, DRIFT_KING είπε

Θα το τσεκάρω το mi6 αν και το χρειάζομαι άμεσα.

Από αυτά ποιο και γιατί;

https://www.skroutz.gr/comparelists/40?compare=12709085%2C10864021%2C12843260%2C9956199%2C11008141%2C11222349

Και τα δύο δεν πιάνουν την κάμερα του honor 8.

Το μόνο καλό στο mi a1 είναι το stock android.

Στο redmi note 4 ή αρκετά καλή διαχείριση μπαταρίας και αυτονομίας.

Επίσης μπορεί να σου φανούν μεγάλα η 5.5 " , βέβαια όλα μια συνήθεια είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ μέχρι τώρα ήμουν με ένα LG K4 4.5'' γι'αυτό θέλω να μην ξεφύγω από τις 5-5.2''.Από αυτό που έχω τώρα όποιο από τα παραπάνω θα με καλύψει απλά μιας που το παίρνω να κρατήσει όσο το δυνατόν περισσότερο.Παλιότερα είχα το motorola moto g2 το οποίο ήταν μια χαρά αλλά περίπου στο εξάμηνο θυμάμαι η μπαταρία άδειαζε γρήγορα και είχε μικρά spikes (1 gb ram τοτε).Το ίδιο τελευταία έχω πάθει και με το K4 του οποίου λογικά έχει κάποιο θέμα η μπαταρία και μετά τα 25% πέφτει σε 5 λεπτά.Αλλά γενικά ευκαιρία έψαχνα γιατί το K4 ούτε χώρο έχει ούτε καλή καμερα κλπ.

Επεξ/σία από DRIFT_KING
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/4/2018 στις 9:09 ΜΜ, saruman123 είπε

Το honor 8 το έχω ξαναπεί ότι δεν θα πάρει Oreo και είναι σχετικά παλιό.

Όταν είχε βγει σε προσφορά στα 200€ τότε που περνούσε η μπογιά του ήταν μια χαρά.

Τώρα με κρατάει πίσω ασχέτως αν έχει καλή κάμερα.

Το honor 8 θα πάρει Oreo τελικά , ενημερώνω πληροφοριακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chris_g92 είπε

Το honor 8 θα πάρει Oreo τελικά , ενημερώνω πληροφοριακά.

Καλά έκανες , αλλά επειδή δεν το βλέπω στην επίσημη ιστοσελίδα της Huawei γι'αυτό το είπα.

Screenshot_2018-03-28-16-04-49-424_com.brave.browser.png.afecf1201e5c7734553ea20361a3eeaf.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το honor 8 είναι καλή επιλογή ανάμεσα σε p10 lite,mate 10 lite,p9,mi a1,moto g5s plus,redmi note 4;

Ο Snapdragon 625 και η Adreno 506 που έχουν τα mi a1,g5s plus και redmi note 4 είναι καλύτερα σε απόδοση και κατανάλωση μπαταρίας από τον Kirin 950 με την Mali-T880 MP4 του honor 8?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, saruman123 είπε

Καλά έκανες , αλλά επειδή δεν το βλέπω στην επίσημη ιστοσελίδα της Huawei γι'αυτό το είπα.

Screenshot_2018-03-28-16-04-49-424_com.brave.browser.png.afecf1201e5c7734553ea20361a3eeaf.png

αυτό το είχε βγάλει στο Twitter η honor Γαλλίας. Τώρα ποιος ξέρει τι θα γίνει αν θα το δώσουν ή όχι .

DVX6nsXWAAAFbIU.jpeg

16 λεπτά πριν, DRIFT_KING είπε

Δηλαδή το honor 8 είναι καλή επιλογή ανάμεσα σε p10 lite,mate 10 lite,p9,mi a1,moto g5s plus,redmi note 4;

Ο Snapdragon 625 και η Adreno 506 που έχουν τα mi a1,g5s plus και redmi note 4 είναι καλύτερα σε απόδοση και κατανάλωση μπαταρίας από τον Kirin 950 με την Mali-T880 MP4 του honor 8?

Ο 625 σε αποδοση μπαταρίας είναι αρκετά καλύτερος από τον Kirin 950 , αλλά σε επιδοσεις ο 950 είναι πολυ πιο γρήγορος και με διαφορά, σε CPU κυρίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DRIFT_KING είπε

Από μπαταρία πώς τα πάει το honor 8;Από κάμερα σε σχέση με το HTC U Ultra;

Την σύγκριση μπορείς να την δεις εδώ https://www.kimovil.com/el/sygkrish/htc-u-ultra,huawei-honor-8-eu-4gb-32gb τα λόγια είναι περιττά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κινητό με amoled οθόνη εκτός samsung υπάρχει σε αυτη την τιμή;Επίσης σκέφτομαι για mi6 και mi note 3 από Κινα αλλά βγαίνουν παραπάνω.

Τι γνώμη έχετε για το Meizu Pro 6 Plus στα 235€ από Κίνα?Έχει Exynos 8890 Octa Core,GPU Mali-T880 MP12,super amoled,5.7'' QHD οθόνη,3400mah μπαταρία,OIS.

Επεξ/σία από DRIFT_KING
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...