Προς το περιεχόμενο

Πρώτο παιχνίδι που έπαιξα online


aris1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν και άργησα στο online, το 2006 έπαιξα quake 4 για λίγες μέρες και αργότερα εκείνη τη χρονιά ξεκίνησα το αγαπημένο μου game  (που και που μπαίνω για πλάκα ακόμα) το Call of Juarez.

το 2006 ήταν η χρονιά που αγόρασα δεύτερο pc για λαν, και αυτό pentium 4 δυστυχώς δεν ήξερα για amd τότε και πόσο ανώτεροι ήταν, αυτός για να τον κρατάω σε λειτουργία είχα ανοικτό πλαινό καπάκι και είχα βάλει επιτραπέζιο ανεμιστήρα.

 

Επεξ/σία από Silenzio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aris1986 είπε

Σε ποια χώρα ήσουν ρε θηρίο και το κατάφερες αυτό;

:P

Στην Αγγλία. Παίζαμε τότε με την Τ1 Lan του πανεπιστημίου :P
(σε 486/DX2 με win 3.11 :P)

Επεξ/σία από l337
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κούπες στο ίντερνετ των Windows εγώ.

Δεν είχα ιδέα πως παίζεται (και ακόμα δεν έχω :p) αλλά ήταν τόσο κουλ για την εποχή του που έπαιζα με αληθινούς άνθρωπους που είχα ενθουσιαστεί. Μετά το τάβλι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

lineage 2 Official . δεν θυμάμαι αν ηταν το 2005? η το 6 , τότε που έβαλα adsl σπίτι τέλος πάντων 
Θυμάμαι είχα ένα pc με οριακή Ram κ ενσωματωμένη gpu που ζοριζόταν άσχημα για να το ανοίξει. Τελείωσε το download του client κατα τις 11 το βράδυ κ το επόμενο πρωί είχα ξύπνημα στις 6 να πάρω 2 λεωφορεία να πάω σχολείο. Έπαιξα μια ώρα μόνο και το μόνο που έκανα ήταν να χαζεύω κ απλά να σκοτώσω μερικά mobs κ στα καπάκια να με πάρουν pk. κ ήταν η μόνη φορά που δεν με νευρίασε 
Είχα ανατριχιάσει βλέποντας άλλους παίχτες κ γενικά ζωντανό game , είχα δει άλλους να παίζουν σε net cafe όμως εγώ ο ίδιος δεν είχα παίξει ποτέ μου.  Συνέχισα να παίζω για κανα μήνα με pc που έκανε 5 λεπτά να ανοίξει το client μέχρι που πήγα και πήρα gpu απο τα multirama, δεν ήξερα τι να πάρω , ρώτησα απλά και μου έδωσαν μια 7300gt :lol:
Τη δουλειά της βέβαια την έκανε αφού πλέον μπορούσα να παίζω άνετος. Μετά απο λίγο καιρό μου είπε ένας φίλος και μπήκα σε private κ εκεί άρχισε το πραγματικό κάψιμο. Εκείνο το καλοκαίρι είχα κλείσει άπειρα 24ωρα που έγιναν μαραθώνιοι για χ μέρες κ πάει λέγοντας.

Επόμενο αγαπημένο mmo ήταν το wow αλλα απο πλευράς pve , το είχα καταευχαριστηθεί 

Επεξ/σία από Vapir
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, aris1986 είπε

Σε ποια χώρα ήσουν ρε θηρίο και το κατάφερες αυτό;

:P

Το doom επαιζε αξιοπρεπεστατα και με modem. Ειναι μαλιστα τοσο παλιο που ειχε προβλεψει maximum ταχυτητα για modem τα 9600!

Φυσικα επειδη εμεις δεν θελαμε να πληρωνουμε τηλεφωνικες κλησεις και να απασχολουμε ολη μερα το τηλεφωνο (επεφταν καντηλες) φερναμε δευτερο pc σε σπιτι και τα συνδεαμε με null modem (τοπικο δικτυο με σειριακο καλωδιο crossover) αφου τοτε και οι καρτες δικτυου ηταν πολυτελεια.

Πρωτο παιχνιδι που επαιξα με αγνωστους ηταν το diablo 1. Η καλυτερη online MMO-style εμπειρια μεχρι στιγμης ισως. Ηταν τοσο τοσο πρωτογονο που ουτε Trade δεν ειχαν προβλεψει. Για να ανταλλαξεις αντικειμενα τα πεταγες κατω, με κινδυνο να στα κλεψει καποιος που μπηκε ξαφνικα στο παιχνιδι. Και φυσικα σκοτωνες οποιον ηθελες

Επεξ/σία από Bspus
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Diablo1 και quake 1 σε lan party με 10base2 δίκτυο.

 

Στο  diablo1 δεν είχαν προβλέψει καν σωστό client server με αποτέλεσμα να σώνει στο local pc και να μιλαεο unencrypted με τη bliz.

 

Πήγαν να το βελτιωσουν στο D2 αλλα και εκει έγινε της τρελής με τα dupes 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...