Προς το περιεχόμενο

Turbo-X Flexbook 360 14'


ZackFair

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο forum!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει τους drivers για το εν λόγω laptop-tablet, καθώς προσπάθησα να βάλω Ubuntu και έπρεπε αναγκαστικά να γυρίσω σε Windows (δυστυχώς μόνο τα 10 δέχεται).

Βρήκα στο forum τους οδηγούς για το 11.6 μοντέλο, αλλά δε δουλεύει σωστά η οθόνη αφής. Οπότε, οποίος μπορεί να ανεβάσει τους drivers για το μοντέλο των 14 ιντσών, θα με σώσει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, ZackFair είπε

Καλησπέρα στο forum!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει τους drivers για το εν λόγω laptop-tablet, καθώς προσπάθησα να βάλω Ubuntu και έπρεπε αναγκαστικά να γυρίσω σε Windows (δυστυχώς μόνο τα 10 δέχεται).

Βρήκα στο forum τους οδηγούς για το 11.6 μοντέλο, αλλά δε δουλεύει σωστά η οθόνη αφής. Οπότε, οποίος μπορεί να ανεβάσει τους drivers για το μοντέλο των 14 ιντσών, θα με σώσει :)

Εδώ > > https://www.plaisio.gr/wizards/FindYourDriver.aspx κόιταξες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kormos είπε

Δυστυχώς το Πλαίσιο δε θεωρεί ότι το laptop που πουλάνε είναι... Laptop! Ούτε drivers ούτε τίποτα δε δίνουν! Και από κοντά μου είπαν μόνο αν τους δώσω 30€ για format θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ZackFair είπε

Δυστυχώς το Πλαίσιο δε θεωρεί ότι το laptop που πουλάνε είναι... Laptop! Ούτε drivers ούτε τίποτα δε δίνουν! Και από κοντά μου είπαν μόνο αν τους δώσω 30€ για format θα γίνει.

ποια ειναι τα Hardware Ids που δε βρισκεις;

Με Windows 10 και με Windows Update σίγουρα θα τα βρει πάντως...

Ποιο είναι το μοντέλο ακριβώς που έχεις;

 

infos-tip-642x230.png.623e6b67683e99723c841958a580102a.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kormos είπε

ποια ειναι τα Hardware Ids που δε βρισκεις;

Με Windows 10 και με Windows Update σίγουρα θα τα βρει πάντως...

Ποιο είναι το μοντέλο ακριβώς που έχεις;

infos-tip-642x230.png.623e6b67683e99723c841958a580102a.png

Το μοντέλο είναι DI-1401

Το θέμα είναι ότι όπως είπα έχω όλα τα drivers από το 11.6 μοντέλο που υπάρχουν στο άλλο θέμα, απλά έχω πρόβλημα με το touch. Για αυτό χρειάζομαι αν κάποιος έχει αυτό το μοντέλο να ανεβάζει ένα backup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ZackFair είπε

Το μοντέλο είναι DI-1401

Το θέμα είναι ότι όπως είπα έχω όλα τα drivers από το 11.6 μοντέλο που υπάρχουν στο άλλο θέμα, απλά έχω πρόβλημα με το touch. Για αυτό χρειάζομαι αν κάποιος έχει αυτό το μοντέλο να ανεβάζει ένα backup.

Να βρεις άλλον με Turbo-X? (λίγο δύσκολο...) 

Πες μου το Hardware id που δεν βρίσκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το γράφω εδώ κι ας είναι παλαιό thread, καθώς σε αναζήτηση που έκανα ήταν το πρώτο που έβγαλε στη Google.

Έπεσε στα χέρια μου ένα flexbook 14 DI-1401 το οποίο δεν ανοίγει. Πιθανώς να θέλει απλά φόρτιση, αλλά η κοπέλα που μου το έδωσε έχει χάσει τον φορτιστή. Μπορεί κάποιος κάτοχος του εν λόγω laptop να μου πει τις προδιαγραφές του φορτιστή για να πάρω άλλο?

Δεν θέλω να πάω πλαίσιο γιατί θεωρώ πως τους έχουν ακριβούς χωρίς λόγο.

Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από kogos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ενδιαφέρεται κάποιος ακόμα για τους drivers, τους κάνω τώρα export. Αν τους χρειάζεται κάποιος, just say the word για να τους ανεβάσω κάπου. 

 

Επίσης, για όποιον ενδιαφέρεται για τα χαρακτηριστικά του φορτιστή, πρέπει να έχει output 12V, 3A... Εγώ πήρα 12V, 2.25A που κάνει μια χαρά, απλά φορτίζει ελάχιστα πιο αργά. 

Επεξ/σία από kogos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Kogos μολις πηρα απο καποιον ενα ιδιο, εβαλα windows 10 home x64 1803, ολα μια χαρα αλλα δεν εχει ηχο, wifi, blutooth, touch screen, και κατι με bosch driver.

Μπορεις σε παρακαλω να κανεις κατι?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, musicland είπε

Kogos μολις πηρα απο καποιον ενα ιδιο, εβαλα windows 10 home x64 1803, ολα μια χαρα αλλα δεν εχει ηχο, wifi, blutooth, touch screen, και κατι με bosch driver.

Μπορεις σε παρακαλω να κανεις κατι?

Ευχαριστω

 

DSC_0018.jpg

DSC_0019.jpg

DSC_0020.jpg

DSC_0021.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 31/5/2018 στις 6:13 ΜΜ, kogos είπε

Αν ενδιαφέρεται κάποιος ακόμα για τους drivers, τους κάνω τώρα export. Αν τους χρειάζεται κάποιος, just say the word για να τους ανεβάσω κάπου. 

Επίσης, για όποιον ενδιαφέρεται για τα χαρακτηριστικά του φορτιστή, πρέπει να έχει output 12V, 3A... Εγώ πήρα 12V, 2.25A που κάνει μια χαρά, απλά φορτίζει ελάχιστα πιο αργά. 

Καλημέρα! Τους χρειάζομαι...εχω στειλει pm 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

kogos ευχαριστω για τους drivers ξανα...λεω ξανα γιατι εβαλα παλι windows 10 octomber update και σε ξαναθυμηθηκα :)

Mηπως εχεις και κανενα BIOS update, η λες να μην το κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...