Προς το περιεχόμενο

Ντουλάπα με φύλλα συρόμενα


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει δουλέψει κανείς τους μηχανισμούς που κάνουν τα φύλλα μας ντουλάπας συρόμενα και όχι ανοιγόμενα; Να ανοίγουν δηλαδή οριζοντίως και όχι καθέτως! Ξέρει κανείς τίποτα πάνω στο θέμα;

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε λέω εάν ξέρει κανείς να μου πεί εάν υπάρχει κάτι να προσέξω ή εάν υπάρχει κάποιος τύπος καλύτερος από άλλον κλπ. 

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, zoranb είπε

Έχει δουλέψει κανείς τους μηχανισμούς που κάνουν τα φύλλα μας ντουλάπας συρόμενα και όχι ανοιγόμενα; Να ανοίγουν δηλαδή οριζοντίως και όχι καθέτως! Ξέρει κανείς τίποτα πάνω στο θέμα;

Πιστεύω περισσότερο ο μάστορας που θα κάνει την τοποθέτηση παίζει ρόλο παρά η μάρκα.Εμπειρικά όμως σου λέω επειδή τα έχω βάλει (πολωνικό σύστημα νομίζω) είναι πάρα πολύ λειτουργικά και εξοικονομείς πολύ χώρο.Μου τα είχε τοποθετήσει ένας Πολωνός που είχε κατάστημα στο Νέο Ψυχικό ο οποίος μάλλον την έκανε για Πολωνία γιατί τον έψαξα να κάνω μία άλλη μετατροπή που ήθελα αλλά δεν τον βρήκα.

Μάλλον λόγω αναδουλειάς συνέπεια κρίσης στην Ελλάδα όπως μου είπαν στη γειτονιά έφυγε.Πάντως έκανε φοβερή δουλειά με διχρωμίες και άλλα σχέδια ειδικά για παιδικό δωμάτιο.Ρώτησα κάπου αλλού αλλά μου είπαν κάτι απαγορευτικές τιμές οπότε το άφησα.Εάν τώρα φτιάχνεις τις ντουλάπες σου συνιστώ συρόμενες με τα 1000 και όχι ανοιγόμενες.

Εάν έχεις ανοιγόμενη με μία μετατροπή η οποία χρειάζεται 10 πόντους περιθώριο γίνεται να την κάνεις συρόμενη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστώ papoys1... μπορείς να ποστάρεις φωτογραφίες απο τη δουλειά, τους μεντεσέδες κ ότι άλλο θεωρείς πως θα με βοηθήσει; Όπως καταλαβαίνεις πάω για το επόμενο DIY project! ;) 

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, zoranb είπε

Σε ευχαριστώ papoys1... μπορείς να ποστάρεις φωτογραφίες απο τη δουλειά, τους μεντεσέδες κ ότι άλλο θεωρείς πως θα με βοηθήσει; Όπως καταλαβαίνεις πάω για το επόμενο DIY project! ;) 

Επειδή αυτή τη στιγμή ετοιμάζομαι για επαρχία (κοινωνική δυσάρεστη υποχρέωση) και απλά ήρθα να κλείσω τον υπολογιστή και δεν έχω το χρόνο γιατί πρέπει να προλάβω θα ανεβάσω φωτο αύριο μάλλον το απογευματάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2018 στις 9:47 ΠΜ, zoranb είπε

Εντάξει φίλε, όποτε μπορέσεις ;-)

Πρέπει να είναι ο ίδιος μηχανισμός που πόσταρε ο  postfire.Παίζει να είναι Πολωνός αυτός που τους παρουσιάζει και ενδεχομένως συνεργάτης του Πολωνού που είχε βάλει εμένα.

Στις 9/4/2018 στις 10:05 ΠΜ, postfire είπε

πολυ καλοι μηχανισμοι εφτιαξα συρωμενη ντουλαπα και εμεινα ευχαριστημενος και ικονομικοι

Δες φωτογραφίες από το παιδικό που μπορείς να παίξεις με χρώματα βακελίτη.Είναι πολύ όμορφη και τρέχουν πολύ ωραία μετά από 10 χρόνια που τους έβαλα.Στο υπνοδωμάτιο είναι παρόμοια σε άλλα χρώματα αλλά τρίφυλλη.

 

IMG_1391.JPG

IMG_1392-horz.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τους εχει ο κουδουνας

http://www.koudounasonline.gr/index.php?route=product/category&path=80

εχει και τα προφιλ αλουμινιου χουφτες και ολα

επισης να πω αν θες να με ακουσεις να παιξεις με 16αρα μελαμινη σε παχος

αν γουσταρεις βαζεις και γυαλιστερο ακρυλικο απο cms να γουσταρεις πας σε αλλο επιπεδο αλλα ακριβα και 18αρα πλεον σε παχος αλλα δεν εχεις θεμα

Επεξ/σία από postfire
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πεφτει πολυ βαρια βαρια και δεν υπαρχει λογος

εκτος αν πας σε cms ακρυλικο που βγαινει 18αρι μονης οψεως η 19αρι διπλης οψεως

οπου οταν δεις cms ακρυλικο θα ξεχασεις το ονομα σου

υ.γ αν βρω τις φωτο απο κουζινα που εφτιαξα cms κρυλικη πορτοκαλι με ασπρο θα τις ανεβασω

Επεξ/σία από postfire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω, οι οδηγοί πού βιδώνονται; Πρέπει π.χ. το κάτω κουτί μελαμίνης να έχει πιό βαθύ πάτο ώστε να βγαίνει πιό έξω και εκεί να βιδώνονται οι κάτω οδηγοί; Αντίστοιχα και για τους πάνω οδηγούς, θα πρέπει να έχει πιό βαθύ καπάκια τα πάνω μελαμινένια κουτιά; Λέω βλακείες;

Επίσης ροδάκια, οδηγοί, χούφτες κλπ. σε άλλες μάρκες δεν υπάρχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υπαρχει οδηγος στο youtube βημα βημα αρκει να εχεις γνωσεις απο ξυλεια

αν δεν εχεις γνωσεις μην το κανεις πηγαινε σε καποιον που ξερει

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώσεις... τι εννοείς, εντάξει δεν είναι και πυρηνική φυσική. Έχω κάνει διάφορες κατασκευές με ξυλεία, οκ δεν είμαι κ εντελώς πρωτάρης :-)
Σχετικά με τον οδηγό που λες, μπορείς να ποστάρεις το link να ρίξω μια ματιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...