Προς το περιεχόμενο

Στις 19 Απριλίου θα αποκαλυφθεί το honor 10 με απόχρωση που πιθανότατα αλλάζει με τη θερμοκρασία


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η honor πρόκειται σε μερικές μέρες να αποκαλύψει το νέο honor 10, η πρώτη επίσημη εικόνα του οποίου διέρρευσε πρόσφατα.

Η εικόνα δείχνει το πίσω μέρος της συσκευής, με τo dual-camera setup με το σύστημα φακών f:/1.6 και το quad-LED flash. Στα πρότυπα επίσης του P20 Pro στην έκδοση Twilight, η συσκευή διαθέτει “gradient color”.

Με βάση κάποιο προωθητικό υλικό, υπάρχει η πιθανότητα η απόχρωση να αλλάζει ανάλογα τη θερμοκρασία που υπάρχει στην επιφάνεια της συσκευής –π.χ μωβ στο σημείο που την ακουμπάει το ανθρώπινο χέρι και γαλάζιο στο υπόλοιπο σώμα.

5accc566324e9_honor10_1.jpg.dba71775ea8c63ef05c879d34f1770e0.jpg

Η συσκευή αναμένεται να διαθέτει οθόνη 5,8 ιντσών –με εγκοπή- και θα βασίζεται στο γνωστό Kirin 970 system-on-chip της HiSilicon. Το dual-camera setup στο πίσω μέρος βασίζεται σε αισθητήρες των 12 Megapixels (έγχρωμος) και 20 Megapixels (μονοχρωματικός).  

5accc56c5d723_honor10_2.jpg.9c2396fb626d0a2ca3ef84f6005a86c9.jpg

GSMArena


Δείτε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμίζει (μην πω πως μάλλον είναι) εκείνες τις πετρούλες που είχαμε στις αρχές των 90s που έλεγαν και καλά το μέλλον ανάλογα με το χρώμα που άλλαζαν ενώ στην ουσία απλά άλλαζαν χρώμα λόγω θερμοκρασίας του χεριού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dr_Slump είπε

Μου θυμίζει (μην πω πως μάλλον είναι) εκείνες τις πετρούλες που είχαμε στις αρχές των 90s που έλεγαν και καλά το μέλλον ανάλογα με το χρώμα που άλλαζαν ενώ στην ουσία απλά άλλαζαν χρώμα λόγω θερμοκρασίας του χεριού!

Εμένα μου θυμίζει κάτι αυτοκινητάκια που όταν τα έβαζες σε ζεστό νερό άλλαζαν χρώμα. 

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μανία με τους μονοχρωματικούς φακούς ή βάλε κανονικό ή μην βάζεις τίποτα έχοντας χώρο για κάτι άλλο.

Το καλό θα ήταν να άλλαζε χρώμα χωρίς άγγιγμα, με τις ακτίνες του ήλιου πχ, με φως λάμπας κοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Το πιο αχρηστο feature...Ελπιζω να μην εππηρεασει την τιμη.

Ήλπιζε... Η ελπίδα είναι από τα λίγα πράγματα που είναι ακόμα δωρεάν... Νομίζω ότι το πάνε λίγο πειραματικά, αν δουν ότι έχει πέραση θα το χτυπήσουν άσχημα στην τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βγει στα 399 ως συνήθως θα ναι το επομενο μου, και με 1.6 διάφραγμα θα χουμε λογικά και καλύτερες φωτογραφίες το βραδυ,

αυτο για τη θερμοκρασία όντως αδιάφορο ωστόσο όλα τα honor είναι ωραίες συσκευές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, paragontikos είπε

καλύτερες φωτογραφίες το βραδυ

καλα δεν παιζει μονο το διαγραφμα ρολο...και δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο να τραβαει καλυτερες φωτο απο το p20 αλλιως η Leica θα γινει κλεφτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...