Προς το περιεχόμενο

Hellas direct εντυπώσεις;


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να υποθεσω οτι το αυτοκινητο πρεπει να ειναι κατω των 20 ετων αφου σε αυτοκινητο του 1999 και 2001 δινσουν ?

 

Μικτη δεν εχει η anytime σε καμμια περιπτωση .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Για του  1999 και 2001 παντως δινει αλλα για κλοπη πιο μικρο ποσο απο anytime.

Έχει επιλογή να αλλάξεις το ποσό ασφάλισης του αυτοκινήτου. το είδες ?

screen.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Tsino είπε

Έχει επιλογή να αλλάξεις το ποσό ασφάλισης του αυτοκινήτου. το είδες ?

screen.jpg

Ναι το ειδα αλλα και παλι δεν φτανει την εμπορικη αξια του αυτοκινητου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Προσωπικο ατυχημα οταν λεει :

 

Οικονομική βοήθεια μέχρι €15.000 για πιθανές σωματικές βλάβες του οδηγού.

 

Τι εννοει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Στο Προσωπικο ατυχημα οταν λεει :

Οικονομική βοήθεια μέχρι €15.000 για πιθανές σωματικές βλάβες του οδηγού.

Τι εννοει ?

Εάν σε χτυπήσει άλλος και έχεις σωματικές βλάβες όπως και να έχει θα σε πληρώσει η ασφάλεια του. 

Εδώ σου δίνει και 15.000 όπως και να έχει σαν ασφάλεια ζωής κατά κάποιο τρόπο σαν οικονομική βοήθεια πιθανώς για ιατρικά έξοδα και για το καιρό που δε μπορείς να δουλέψεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, paylidis είπε

Εάν σε χτυπήσει άλλος και έχεις σωματικές βλάβες όπως και να έχει θα σε πληρώσει η ασφάλεια του. 

Εδώ σου δίνει και 15.000 όπως και να έχει σαν ασφάλεια ζωής κατά κάποιο τρόπο σαν οικονομική βοήθεια πιθανώς για ιατρικά έξοδα και για το καιρό που δε μπορείς να δουλέψεις 

Η ασφαλεια του αλλου θα καλυψει εξοδα σε δημοσιο νοσοκομειο .Με αυτα τα 15000 μπορεις να πας και σε ιδιωτικο ? Αν χτυπησεις με δικη σου υπαιτιοτητα ισχυει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Η ασφαλεια του αλλου θα καλυψει εξοδα σε δημοσιο νοσοκομειο .Με αυτα τα 15000 μπορεις να πας και σε ιδιωτικο ? Αν χτυπησεις με δικη σου υπαιτιοτητα ισχυει ?

Λογικά ναι και στα δυο ερωτήματα. Στους όρους ισως το εξηγεί καλυτερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, paylidis είπε

Λογικά ναι και στα δυο ερωτήματα. Στους όρους ισως το εξηγεί καλυτερα. 

Θα παω να τους διαβασω .

 

Edit: Δεν με...διαφωτισαν

 

Για κλοπη λεει οτι γινεται αποζημειωση συμφνωνα με τους πίνακες της iAD 

που ειναι αυτοι οι πινακες ?

 

Αυτο σημαινει οτι για ασφαλεια κλοπης μεσα στα ορια που δινει δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι θα αποζημιωθουμε για αυτη την αξια σε περιπτωση κλοπης ?

 

Γενικα νομιζω σε ολλες τις ασφαλιστικες η αποζημειωση λογω κλοπης ειναι πονεμενη ιστορια .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τους εστειλα το παρακατω email:

Εντός του Ιούλιου θέλω να ασφαλίσω με το πλήρες πρόγραμμα σας τρία αυτοκίνητα της οικογενείας που είναι  στο όνομα μου .

Πιθανόν και τέταρτο.

Η αποζημίωση λόγω  κλοπής αν είναι μέσα στα όρια που προτείνει η εταιρεία σας σημαίνει ότι γίνεται και αποδεκτή στους όρους ασφάλισης ;

1.      Honda CRV του 2008 1997 κυβικα

2.      Audi TT του 1999 1800 κυβικα

3.      Audi ΤΤ  κυβικα 1800 του 2001 αν και η αδεία κυκλοφορίας στην Ελλάδα γράφει του 2004 .Είναι εισαγωγής.

4.      Citroen C1 του 2011 (πιθανόν) 

 

Σας ευχαριστώ 

Πηρα την εξης απαντηση:

Καλησπέρα,


Σε ευχαριστούμε για την επικοινωνία.


Σε περίπτωση απαίτησης αποζημίωσης το όριο της κλοπής είναι το προτεινόμενο, από το σύστημά μας, ασφαλιζόμενο κεφάλαιο.


Στην περίπτωση που το αυξήσεις, πιθανόν να λάβεις πάλι αυτό που προτείνει το σύστημα.


Οπότε σε συμβουλεύω να μην το αλλάξεις.


Για να πάρεις προσφορά για τα αυτοκίνητα θα μπεις στο site μας και θα βάλεις τα στοιχεία του αυτοκινήτου σου και τα στοιχεία του κύριου οδηγού, επιλέγοντας πρόγραμμα και διάρκεια.


Στη διάθεσή σου.


Φιλικά,

 

Γιατι λοιπον το συστημα σε αφηνει να αλλαξεις το κεφαλαιο αποζημειωσης ?

Η αξια του αυτοκινητου εκτος από μαρκα και χρονολογια δεν καθορίζεται και από αλλους παραγοντες όπως χιλιόμετρα , γενικη κατασταση , δερνατινες επενδύσεις κλπ ?

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Γιατι λοιπον το συστημα σε αφηνει να αλλαξεις το κεφαλαιο αποζημειωσης ?

Η αξια του αυτοκινητου εκτος από μαρκα και χρονολογια δεν καθορίζεται και από αλλους παραγοντες όπως χιλιόμετρα , γενικη κατασταση , δερνατινες επενδύσεις κλπ ?

Γιάννη απάντησες μόνος σου!! Ακριβώς! Παίζει ρόλο και ο εξοπλισμός και η έκδοση κλπ. Κοινώς το δικό μου αμάξι αυτή τη στιγμή μεταχειρισμένο ξεκινάει από 7500 αλλά με βασικό εξοπλισμό, το δικό μου που είναι φουλ εξτρα είναι στις 9000...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, paylidis είπε

Γιάννη απάντησες μόνος σου!! Ακριβώς! Παίζει ρόλο και ο εξοπλισμός και η έκδοση κλπ. Κοινώς το δικό μου αμάξι αυτή τη στιγμή μεταχειρισμένο ξεκινάει από 7500 αλλά με βασικό εξοπλισμό, το δικό μου που είναι φουλ εξτρα είναι στις 9000...

Το θεμα είναι αν η ασφαλιστικη δεχτει αυτά αν συμβει κατι . Και το δικο μου εχει δερματινο σαλονι , αυτοματο κιβωτιο , οθονη 2din συστημα πλοήγησης και μονο 86.000 χλμ παρα τα 10 του χρονια  που δυσκολα να βρεις σε αλλα αμαξια της ηλικιας του .Εγω θα τους ζητησω να το παω εγω από εκει και να εκτιμησουν την εμπορικη του αξια αλλα δεν ξερω αν το δεχτουν .

Μονο προπερυσι η Εθνικη ειχε στειλει πραγματογνωμονα για το C1 της κορης μου και μαλιστα το 5.500 το εκανε 6.000 ευρω για κλοπη .Σε αριστη κατασταση με αυτοματαο (ημιαυτοματο) κιβωτιο.

 

Συμπληρωση:

Με πηραν τηλεφωνο από Hellas direct και μου ειπαν οτι ηταν λαθος η διατυπωση στο απαντατικο email και αφου τους στειλω 4 περιμετρικες φωτογραφιες των αυτοκινητων και μια του ταμπλω δεχονται το ποσο που βαζω στα ορια τους .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Το θεμα είναι αν η ασφαλιστικη δεχτει αυτά αν συμβει κατι . Και το δικο μου εχει δερματινο σαλονι , αυτοματο κιβωτιο , οθονη 2din συστημα πλοήγησης και μονο 86.000 χλμ παρα τα 10 του χρονια  που δυσκολα να βρεις σε αλλα αμαξια της ηλικιας του .Εγω θα τους ζητησω να το παω εγω από εκει και να εκτιμησουν την εμπορικη του αξια αλλα δεν ξερω αν το δεχτουν .

Μονο προπερυσι η Εθνικη ειχε στειλει πραγματογνωμονα για το C1 της κορης μου και μαλιστα το 5.500 το εκανε 6.000 ευρω για κλοπη .Σε αριστη κατασταση με αυτοματαο (ημιαυτοματο) κιβωτιο.

Αν έρθει εκείνη η κακή ώρα πίστεψε με στα 400-500€ δε θα κολλήσεις. Από σχόλια που έχω δει δεν βρήκα σχετικά παράπονα για μικροτερεσ αποζημιώσεις (σε σύγκριση με παλιές ελληνικές ασφαλιστικές που υπάρχουν χιλιάδες παράπονα)..

δε νομίζω να αλλάξει κάτι αν το πας από εκεί, δηλώνεις αυτό που θέλεις, στέλνεις και τις φωτογραφίες (στείλε παραπάνω αν θες) και τέλος για αυτούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...