Προς το περιεχόμενο

Speedbooster μπορώ να διακόψω το 4g?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 28/07/2018 at 20:56, dimitris_x said:

Αυτο ηθελα να μαθω αν θα εχω σημα στο αλλο σημειο? Καποιος που εχει speed booster το εχει δοκιμασει?

κατι έχεις μπερδεψει.το router με την sim μπορει να παει οπουδηποτε και να παιξει μονο με 4g βεβαια και οχι με adsl.το αν θα παιξει εκει που θα πας εξαρτατε με το αν θα πιανεις 4g σήμα και οχι με περιορισμο του ρουτερ ή της καρτας.αν πχ πας στο πουθενα και δεν πιανει σημα εκει η Cosmote δεν θα παιξει.αν πας ομως σε μια περιοχη που εχει 4g θα παιξει μια χαρα.δεν ειναι κλειδωμενο δηλαδη να παιξει καπου συγκεκριμενα.

On 02/08/2018 at 13:42, npowerser said:

Δουλευει παντου και εχει αψογο σημα 60mbps download & 5mbps upload !! ΤΟ εχω καρατσεκαρισμενο εγω !!!

Το θεμα ειναι οτι η sim υπαρχει τροπος να μπει σε αλλο modem με μπαταρια για να το παρουμε εξω μακρια απο το ρευμα ?? την δοκιμασα σε

ενα modem Tplink που εχω και ενω γραφει cosmote και εχει σημα φουλ ΔΕΝ υπαρχει συνδεση στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ !! 

a.θα μπορουσες να βαλεις Powerbank.απο εκει και περα πιστευω οτι αμα βαλεις τα σωστα apn στο tp link θα πρεπει να παιξει.δεν το εχω δοκιμασει απλα υποθεση ειναι.δεν νομιζω δηλαδη οτι το κλειδωνουν με την συσκευη.απλα πρεπει να δεις τα apn οτι ειναι σωστα.

υπαρχει περιπτωση για εναν παροχο να υπαρχει παραπανω απο ενα apn αναλογως αν θα βγεις απο Proxy ή με static/dynamic ip/

το τι ταχυτητα θα παρεις εξαρτατε απο το ποσο καλο σημα θα πιανει.οποτε το 60/5 δεν ειναι σταθερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, poulinos είπε

 

a.θα μπορουσες να βαλεις Powerbank.απο εκει και περα πιστευω οτι αμα βαλεις τα σωστα apn στο tp link θα πρεπει να παιξει.δεν το εχω δοκιμασει απλα υποθεση ειναι.δεν νομιζω δηλαδη οτι το κλειδωνουν με την συσκευη.απλα πρεπει να δεις τα apn οτι ειναι σωστα.

υπαρχει περιπτωση για εναν παροχο να υπαρχει παραπανω απο ενα apn αναλογως αν θα βγεις απο Proxy ή με static/dynamic ip/

Κατ΄'αρχην δεν θελουμε το ρουτερ να το κουβαλαμε μαζι μας ( βαλιτσα θελεις χαχαχα ) οποτε το Powerbank ακυρο  Τωρα στο θεμα των ρυθμισεων του modem αυτο ηθελα να μαθω αν βαλεις την sim μεσα τις περνει απο μονο του αυτο εκανα με μια sim wind απο COSMOTE γιατι Δεν τις πηρε  ? καποιος που το εκανε υπαρχει εδω ??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, npowerser said:

Κατ΄'αρχην δεν θελουμε το ρουτερ να το κουβαλαμε μαζι μας ( βαλιτσα θελεις χαχαχα ) οποτε το Powerbank ακυρο  Τωρα στο θεμα των ρυθμισεων του modem αυτο ηθελα να μαθω αν βαλεις την sim μεσα τις περνει απο μονο του αυτο εκανα με μια sim wind απο COSMOTE γιατι Δεν τις πηρε  ? καποιος που το εκανε υπαρχει εδω ??

ακομα και αν δεν τις παρει για χ ψ λογο μπορεις να τις περασεις εσυ.μπορεις να βρεις το apn της cosmote αν δεν φαινεται στο παλιο ρουτερ.βεβαια θα μπορουσε και μια συσκευη smartphone να κανει αυτην την δουλεια του να μοιραζει το ιντερνετ.επισης δεν ξερω αν κανεις αναβαθμιση σε κανα firmware στο tp link μηπως μετα εχει ετοιμες τις ρυθμισεις μεσα.ειχα βαλει usb stick πανω σε router αλλα δεν θυμαμαι αν ειχε βρει μονο του το apn ή το περασα εγω.σε καθε περιπτωση δες και αν δεν εχει μεσα το apn βαλτο εσυ.δεν ειναι κατι δυσκολο.to apn θα υπαρχει ακομα και σε ενα κινητο Cosmote αλλιως

https://www.google.gr/search?q=apn+cosmote&oq=apn+cosmote&aqs=chrome..69i57j0l5.3008j0j7&sourceid=chrome&es_sm=0&ie=UTF-8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, poulinos είπε

ακομα και αν δεν τις παρει για χ ψ λογο μπορεις να τις περασεις εσυ.μπορεις να βρεις το apn της cosmote αν δεν φαινεται στο παλιο ρουτερ.βεβαια θα μπορουσε και μια συσκευη smartphone να κανει αυτην την δουλεια του να μοιραζει το ιντερνετ.επισης δεν ξερω αν κανεις αναβαθμιση σε κανα firmware στο tp link μηπως μετα εχει ετοιμες τις ρυθμισεις μεσα.ειχα βαλει usb stick πανω σε router αλλα δεν θυμαμαι αν ειχε βρει μονο του το apn ή το περασα εγω.σε καθε περιπτωση δες και αν δεν εχει μεσα το apn βαλτο εσυ.δεν ειναι κατι δυσκολο.to apn θα υπαρχει ακομα και σε ενα κινητο Cosmote αλλιως

https://www.google.gr/search?q=apn+cosmote&oq=apn+cosmote&aqs=chrome..69i57j0l5.3008j0j7&sourceid=chrome&es_sm=0&ie=UTF-8

Δυστηχως μολις τα εκανα ολα σε κινητο ρυθμισεις κλπ αλλα δεν εχει ιντερνετ ΜΟΝΟ  sms στελνει ουτε κληση κανει ουτε δεχετε κληση !! Πρεπει να εχουνε κανει καποιο παντρεμα και κλειδωμα με το Huawei HA35-10 !!

 

Επεξ/σία από npowerser
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 02/08/2018 at 15:49, npowerser said:

Δυστηχως μολις τα εκανα ολα σε κινητο ρυθμισεις κλπ αλλα δεν εχει ιντερνετ ΜΟΝΟ  sms στελνει ουτε κληση κανει ουτε δεχετε κληση !! Πρεπει να εχουνε κανει καποιο παντρεμα και κλειδωμα με το Huawei HA35-10 !!

μηπως παιζει με αλλο apn?μεσα στο ρουτερ της cosmote μπορεις να δεις ρυθμισεις?τι apn εχουν βαλει κτλ μηπως πραγματι εχουν αλλο apn ή τιποτε αλλες ρυθμισεις.

On 20/09/2018 at 14:40, MrAn0 said:

Ουτε εμενα δουλευει σε ενα wifi hotspot της cosmote που εχω! (4g full σημα και μόνο sms) 

Μήπως βρήκε κανείς λύση ???

καλο θα ηταν να ρωτησετε την cosmote τι παιζει και αν εχει κανει τιποτα συγκεκριμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 29/09/2018 at 16:53, divo said:

Η υπηρεσια εχει δοθει για να δουλευει με αυτο το ρουτερ με καποιο τροπο "κλειδωνετε" εκει. Στην αιτηση σου εχει και το χαρτη που θα βρίσκετε. 

npowerser αν θες να παρεις κατι μαζι σου υπαρχει και αυτο ή αυτο

to κλειδωνουν μαλλον για να σε αναγκασουν κατα καποιο τροπο να πας στα αλλα δυο που αναφερεις. εκτος αν καποιος ξερει με τι το κλειδωνουν.serial number.mac address?εκει υπαρχουν λυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκτος περιοχής σας γράφω τώρα με τη φοβερή ταχύτητα των 140  kbps . Έκτος ζώνης κλειδώματος φαίνεται να είναι ψιλοαχρηστο 

2 μπάρες σήμα και με καμιά πανάγια δε με βάζει στο 192.168.1.1 login [email protected]

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Έκτος περιοχής σας γράφω τώρα με τη φοβερή ταχύτητα των 140  kbps . Έκτος ζώνης κλειδώματος φαίνεται να είναι ψιλοαχρηστο 

2 μπάρες σήμα και με καμιά πανάγια δε με βάζει στο 192.168.1.1 login [email protected]

Βρες την  IPv4 address στο mobile internet και δες μήπως μπεις έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Δεν κατάλαβα . Λες να μπω μεσώ wifi ? Πάλι user login θέλει 

Δηλαδή μπαίνεις στην σελίδα και δεν δέχεται το login;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mhlogiatros είπε

Ναι λέμε :P Αυτά που είναι τυπωμένα από κάτω .Κανα master admin password παιζει ?

Δε νομίζω,οχι.Παντως πιστεύω άδικα παιδευεσαι,είναι κλειδωμένο σίγουρα μην ακούς τα τρολ οτι δουλεύει παντού και χωρίς καλώδιο κτλ,κτλ.Βλακείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...