Προς το περιεχόμενο

Συλλογη γραμματοσημων


Fronimitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επεσε στα χερια μου απο τον πεθερο μου μια ξεχασμενη συλλογη γραμματοσημων κι ηθελε να δουμε αν μπορουμε να την πουλησουμε.

Ομως δεν εχω ιδεα ουτε εγω ουτε εκεινος για το ποια εχουν αξια,αν εχουν κιολας κι αν μπορουν να πουληθουν.Δεν ηξερα που να ρωτησω και να εχω μια ρεαλιστικη απαντηση ,οποτε σκεφτηκα να ξεκινησω με τους insomniacs!

Ενδεικτικα θα βαλω καποια αλλα ειναι αρκετα Ελληνικα και ξενα.

 

20180421_201947.jpg

20180421_201953.jpg

20180421_201957.jpg

20180421_202003.jpg

20180421_202006.jpg

Επεξ/σία από Fronimitis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείς να τα πουλήσεις, αλλά θα πρέπει να μάθεις την αξία του καθενός. Εδώ μπορείς να βρεις ενδεικτικές τιμές, ακόμη και να τα διαθέσεις για πώληση. Γενικά, οπουδήποτε μπορείς να βάλεις αγγελία, μην σε ανησυχεί αυτό.

Δες κι εδώ.

Επεξ/σία από Penthesilea
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω ούτε είμαι ειδικός (έκανα συλλογή γραμματοσήμων όταν ήμουν μικρός) αλλά έχε υπ' όψιν σου ότι τα σφραγισμένα γραμματόσημα έχουν πολύ μικρή αξία. Εκτός βέβαια αν μιλάμε για εξαιρετικά συλλεκτικά κομμάτια (κάτι κεφαλές του Ερμή για παράδειγμα). 

Θα έλεγα να βρεις κάποιο σοβαρό φιλοτελιστικό κατάστημα ή κάποιο ειδικό forum (αν υπάρχει - δεν γνωρίζω δυστυχώς) για να ρωτήσεις. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κι εγω μια παρομοια και πηγα σε ενα καταστημα καπου στου Ζωγραφου .Μηδενικη αξια σε αυτα που εχουν σφραγιδα και σε αυτα που δεν εχουν επρεπε να εχω ολη τη σειρα..

Ειχα και κατι  παραξενα τριγωνικου σχηματος που ειχα αγορασει οταν ημουν μαθητης.

Τζιφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τυπική συλλογή μοιάζει σαν αυτή που έχω και εγώ από τα παιδικά μου χρόνια,την είχα εκτιμήσει σε κάποιον  και δεν αξίζει το κόπο να τη δώσω.

Όπως είπε ο paredwse,υπάρχουν βέβαια και άλλα ακριβά γραμματόσημα εκτός των κεφαλών Ερμή και Penny Black  κάποια με λάθη εκτύπωσης-ακυκλοφόρητα κλπ αλλά ακόμη και να τα έχεις θα πρέπει να βρεις κάποιον τίμιο ειδικό που θα σε βοηθήσει να το πουλήσεις και δε θα σε κλέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...