Προς το περιεχόμενο

Φήμες ότι τον Μάϊο θα κυκλοφορήσει το iPhone SE 2 με A10 Fusion SoC


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θες κινητό να μπαίνει στην τσέπη και να μην κολλάει πουθενά είναι ότι καλύτερο και σε μια σχετικά καλή τιμή.

Αν το 2  είναι σαν το 7αρι/8αρι σε ποιο μικρό μέγεθος εγώ θα την κάνω την αλλαγή. 

Πάντα είναι καλό να αγοράζεις κάτι ανάλογα της ανάγκες σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, stivi1981 είπε

σαν ενσταση η οθονη που με κουραζει μερικες φορες και ελπιζω στο se δευτερης γενιας να ειναι ελαφρως πιο μεγαλη...

αν είναι πιο μεγάλη τότε λέμε για iPhone 6 μέγεθος οθόνης αλλά σε design του iPhone 5;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, paredwse είπε

Στα 350 ευρώ το αρχικό (32GB) μοντέλο, θα είναι εξαιρετική τιμή, θα αλλάξω το υπάρχον SE μου. 

Γιατί για τους fan να έχει USB C;

Ποια άλλη συσκευή iOS έχει USB; Καμία!

γιατι ειναι καλυτερο και ελπιζω για τους φαν του μηλου να παει σε usb c οπως στα λαπτοπ της? κατι τετοιο :P

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιόλογη φαίνεται η συσκευή. Προσωπικά, μου αρέσει, που απ'ότι φαίνεται θα έχει το παραδοσιακό στυλ "όχι notch + Touch ID".

Πράγματα που επίσης θα ήθελα να δω, είναι: Πίσω κάμερα από iPhone 7, μπροστά κάμερα τουλάχιστον από 6S και 3D Touch στην οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλες οι άλλες πηγές αναφέρουν μεγαλύτερη οθόνη στο ίδιο σασί και notch/face id χαρακτηριστικό που θα έχουν όλες οι συσκευές της apple απο εδώ και πέρα (ipad κλπ).... λίγες μέρες μείνανε... Το SE εξακολουθεί να πετάει πάντως 2 χρόνια μετά...

 

Επεξ/σία από winjer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mants118 είπε

αν είναι πιο μεγάλη τότε λέμε για iPhone 6 μέγεθος οθόνης αλλά σε design του iPhone 5;;;;

Ακουγεται πολυ τουβλο. Με την εννοια οτι το 5 και το SE ειναι πιο τετραγωνα απο σχεδιο σε σχεση με το 6. Αν το μεγαλωσουν, μπορουν παντα να αλλαξουν και το σχεδιο αλλα η ειδηση λεει οτι το σχεδιο θα μεινει ιδιο.

 

Επισης, εχουμε δει mod απο κινεζους που βαζουν το 5S, SE σε σασι που μοιαζει με του 6 και του 7.

Θα δουμε!

 

Εγω αυτο που θα ηθελα θα ηταν λιγη παραπανω δυναμη πλεον (πραγμα που το SE 2 μαλλον θα εχει) και μπορει το camera stabilization που του λειπει.

3D Touch δεν ειχα ποτε συσκευη που να το υποστιριζει για να ξερω αν ειναι καθολου χρησιμο σε καθημερινη βαση αλλα δεν θα με ενοχλουσε αν το εβλεπα στο νεο μοντελο.

 

Βεβαια αν πεταξουν σε μια μικρη συσκευη οτι εχει να προσφερει ενα πιο μεγαλο μοντελο, δεν νομιζω να εχει τοσο χαμηλη τιμη (1) και δεν νομιζω να το κανει η εταιρια οπως και αν εχει γιατι θα ειναι σαν σαμποταζ στις πιο μεγαλες συσκευηες

Επεξ/σία από Giorgos241
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το SE ως δεύτερη συσκευή κ μ αυτά που διαβάζω δεν αξίζει η αναβάθμισή του

 

αναβάθμιση επεξεργαστή σ έναν ήδη γρήγορα, ασύρματη φόρτιση δεν μου λέει κάτι κ αφαίρεση της υποδοχής 3,5 (downgrade)

Είναι ν απορείς με το marketing της Apple μερικές φορές.

Ίδιο σασί, λιγότερα μπεζελ με μεγαλύτερη οθόνη, το βασικότερο που πρέπει να κάνουν, αλλά απ την αλλή τους ενδιαφέρει το χαμηλό κόστος κατασκευής κ μιας κ δεν το χουνε γενικώς με τις οθόνες λένε πάμε στην σίγουρη μπάζα.

 

Σκεφτείτε πάντως τι απήχηση θα είχε ένα SE 2 με σχεδόν bezel less οθόνη, χωρίς νοτσ κ το κεντρικό κουμπί να παραμείνει ως έχει.

Αν η τιμή του ήταν κ εώς 350-400€ θα έβγαινε top σε πωλήσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stivi1981 είπε

η συσκευη τα σπαει ακομα και σημερα σε τομεις οπως η αυτονομια,ταχυτητα εφαρμογων κλπ...και ολα αυτα στο μεγεθος που με καλυπτει....

σαν ενσταση η οθονη που με κουραζει μερικες φορες και ελπιζω στο se δευτερης γενιας να ειναι ελαφρως πιο μεγαλη...

αν δεν εχει να δειξει καποια μεγαλη διαφορα απο το πρωτο δεν θα εχω λογο να κανω την μεταβαση!!1

Εξαιρετικά ενδιαφέρον ότι σε καλύπτει το μέγεθος του SE αλλά σε κουράζει η οθόνη που είναι μικρή. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Λογικά αυτό το κρατάει για τους homo sapiens που δεν κατάφεραν να εξελίξουν τους αντίχειρες τους, για πάνω από 4 ιντζες. :P

Χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gnsX είπε

Εξαιρετικά ενδιαφέρον ότι σε καλύπτει το μέγεθος του SE αλλά σε κουράζει η οθόνη που είναι μικρή. 

 

Γιατί σου κάνει εντύπωση; Το ίδιο συμβαίνει και με μένα. Το μέγεθος του SΕ είναι πολύ καλό, διότι χωράει πολύ πιο άνετα σε τσέπες και όταν καίγομαι για χρήση με το ένα χέρι δεν έχω κανένα θέμα (συγκριτικά ειδικά με τα "μικρά" των 5 ιντσών).

 

Το μέγεθος τώρα έχει αντίκτυπο στο μέγεθος της οθόνης και ναι θα κουράσει όταν θέλεις να δεις περισσότερο περιεχόμενο. Το ξέρεις όμως διότι όταν πας στο SE, πας συνειδητά, οπότε δέχεσαι ότι θα είναι πιο κουραστική η οθόνη αλλά θα έχεις πολύ πιο ξεκούραστη χρήση σε ένα κάρο καθημερινά σενάρια.

Το ιδανικό θα ήταν να αυξάναν την οθόνη σε 4.1 ή 4.2 ίντσες στο ίδιο μέγεθος. Δε χαλιόμουν να διατηρούσαν την ίδια οθόνη με μικρότερο μέγεθος συσκευής ωστόσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, andreaseto είπε

Γιατί σου κάνει εντύπωση; Το ίδιο συμβαίνει και με μένα. Το μέγεθος του SΕ είναι πολύ καλό, διότι χωράει πολύ πιο άνετα σε τσέπες και όταν καίγομαι για χρήση με το ένα χέρι δεν έχω κανένα θέμα (συγκριτικά ειδικά με τα "μικρά" των 5 ιντσών).

Το μέγεθος τώρα έχει αντίκτυπο στο μέγεθος της οθόνης και ναι θα κουράσει όταν θέλεις να δεις περισσότερο περιεχόμενο. Το ξέρεις όμως διότι όταν πας στο SE, πας συνειδητά, οπότε δέχεσαι ότι θα είναι πιο κουραστική η οθόνη αλλά θα έχεις πολύ πιο ξεκούραστη χρήση σε ένα κάρο καθημερινά σενάρια.

Το ιδανικό θα ήταν να αυξάναν την οθόνη σε 4.1 ή 4.2 ίντσες στο ίδιο μέγεθος. Δε χαλιόμουν να διατηρούσαν την ίδια οθόνη με μικρότερο μέγεθος συσκευής ωστόσο.

Καπου εκει στο galaxy s2 και αλλα παρομοια, τα ιδια λεγαμε οτι καπου εκει στις 4.3 ειναι το ιδανικο και δεν θα τις μεγαλωσουν αλλο. Τωρα φτασαμε στις 5.5+ να ειναι top στις πωλησεις, με καποιες ναυαρχιδες πλεον να περνανε τις 6''.

Τα μονα κινητα που πουλανε σε σοβαρες ποσοτητες και ειναι κατω απο 5'' ειναι τα iphones 6-7-8 κτλ. και ειμαι σιγουρος οτι πουλανε λογο τιμης και οχι μεγεθους, οπως και το iphone se, δεν πουλαει γιατι ειναι μικρο, αλλα φθηνοτερο, η apple για να πουλησει κατι μονο τοσο ''λιγο'', πρεπει να ξεθαψει σασι απο την αρχη του χρονου, οθονες 720p 4'', παναρχαιες καμερες κτλ. Απλα απληστια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Καπου εκει στο galaxy s2 και αλλα παρομοια, τα ιδια λεγαμε οτι καπου εκει στις 4.3 ειναι το ιδανικο και δεν θα τις μεγαλωσουν αλλο. Τωρα φτασαμε στις 5.5+ να ειναι top στις πωλησεις, με καποιες ναυαρχιδες πλεον να περνανε τις 6''.

Τα μονα κινητα που πουλανε σε σοβαρες ποσοτητες και ειναι κατω απο 5'' ειναι τα iphones 6-7-8 κτλ. και ειμαι σιγουρος οτι πουλανε λογο τιμης και οχι μεγεθους, οπως και το iphone se, δεν πουλαει γιατι ειναι μικρο, αλλα φθηνοτερο, η apple για να πουλησει κατι μονο τοσο ''λιγο'', πρεπει να ξεθαψει σασι απο την αρχη του χρονου, οθονες 720p 4'', παναρχαιες καμερες κτλ. Απλα απληστια.

Εννοείται ότι πολλοί θα πάρουν τo iPhone SE λόγω τιμής. Υπάρχουν όμως αρκετοί που θα το πάρουν για τις αρετές του όσο και αν σου φαίνεται περίεργο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι έχω το 5s  ακόμα και δεν μου λείπει τίποτα. Το αναφέρω για το μέγεθος και το. Design..  έχω ένα  sam Α8, Για κάτι πιο σύγχρονο. Αλλά το 5s δεν τo αλλάζω με τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα το ιδανικό θα ήταν να βγάλει ένα Iphone X mini. Σασι δλδ από iphone SE ή ελαχιστα μεγαλυτερο και οθονη με notch. Kαι ας εκανε αρκετα πιο ακριβα σε σχεση με iphone SE. Πιστευω θα καλυπτε τις αναγκες ΠΟΛΥ κοσμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...