Προς το περιεχόμενο

Gaming PC - 1200/1500€


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, radiohead said:

μλκ δεν την παλευεις καστανο ετσι;

Aφου εχει 29αρα UW ρε συ, δεν ειναι λογικο να ειναι το ιδανικο μεγεθος και να μην θελει μεγαλυτερη? :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, radiohead είπε

μλκ δεν την παλευεις καστανο ετσι;

Σου εξηγω απλα οτι στην εικονα που εβαλες ειναι στα 10 εκατοστα. Στα 30 ειπαμε ειμαι δεν εκατσα να μετρησω κιολας παντως ειναι ιδανικη στην αποσταση που ειμαι. Εχω και 55αρα και κρινω αναλογα. Σε εκεινη ειμαι στα 2.5 μετρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Βγαλτε μια ανακοινωση οσοι δεν εχουν 1070ti και πανω δεν εχουν δικαιωμα να αγοραζουν παιχνιδια και αν εχεις κατω απο 75min εισαι εξωγηινος για να απολαμβανεις παιχνιδι αλλιως δεν εξηγειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Heybro said:

Αναλογα την αποσταση ειναι παντα. Αν εισαι 60 εκατοστα και πανω πας σε 34αρι δεν ειπα το αντιθετο. Το καλυτερο gaming ειναι στα 144. Αλλα θελω 2 1080ti και παλι δεν πιανω 144 στην αναλυση που παιζω. Τωρα να παιζω σε 144hz ultra low οπως καποιους καποιους να μου λειπει. Τα 75fps ultra ειναι σιγουρα καλυτερα απο τα 30fps των κονσολων και απο τα 60 του υπολογιστη που πιανουν καρτες 1070 και πανω. Μελλοντικα βλεπουμε για καποιο 29αρι 4k στα 144+ fps αν και εφοσον δεν θελω 2 χιλιαρικα για τοσα fps. Παιζω aaa παιχνιδια οχι σαβουρες τυπου pubg και overwatch που παιζουν τα 10χρονα.

Ναι ρε, σου ειπα, τα δικα σου ειναι τα ιδανικα και οτιδηποτε παραπανω αχρειαστο, οτιδηποτε λιγοτερο unplayable. Το ιδιο ισχυουν και για τα παιχνιδια που παιζεις, τα δικα σου ειναι state of the art και οι αλλοι παιζουν σαβουρες. Μιλαμε για καθολικες αληθειες εδω.

Στα σοβαρα τωρα, ασχετα με ολα τα αλλα, το 29αρι uw ειανι απλα megafail, και ας παιζεις και στα 3 εκατοστα. Επειδη εχω 34αρι, και εχει φιλος μου 29αρι, οποιος τα εχει δει διπλα διπλα απλα νομιζει οτι το 29αρι ειναι αγορασμενο απο περιπτερο για πλαστικο παιχνιδι. Μην λεμε τωρα οτι θελουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, radiohead είπε

Βγαλτε μια ανακοινωση οσοι δεν εχουν 1070ti και πανω δεν εχουν δικαιωμα να αγοραζουν παιχνιδια και αν εχεις κατω απο 75min εισαι εξωγηινος για να απολαμβανεις παιχνιδι αλλιως δεν εξηγειται.

Ο φιλος ts θελει 1500 ευρω συστηματα σωστα? Να βαλει 580 1060 του λες? 

2 ώρες πριν, strawman είπε

Ναι ρε, σου ειπα, τα δικα σου ειναι τα ιδανικα και οτιδηποτε παραπανω αχρειαστο, οτιδηποτε λιγοτερο unplayable. Το ιδιο ισχυουν και για τα παιχνιδια που παιζεις, τα δικα σου ειναι state of the art και οι αλλοι παιζουν σαβουρες. Μιλαμε για καθολικες αληθειες εδω.

Στα σοβαρα τωρα, ασχετα με ολα τα αλλα, το 29αρι uw ειανι απλα megafail, και ας παιζεις και στα 3 εκατοστα. Επειδη εχω 34αρι, και εχει φιλος μου 29αρι, οποιος τα εχει δει διπλα διπλα απλα νομιζει οτι το 29αρι ειναι αγορασμενο απο περιπτερο για πλαστικο παιχνιδι. Μην λεμε τωρα οτι θελουμε

Πρωτα μαθε να διαβαζεις. Ειπα οτι τα 144 ειναι προφανως καλυτερα αλλα σε ultra low δεν παιζω. Επισης το η αναλογια ειναι αναλογα την αποσταση. Δεν βαζεις οτι να ναι. Εχω 55αρα στα 2.5 μετρα να τη βρασω την σαπια 34αρα που εχεις. Στο 29αρι monitor ομως κανω καλυτερο gaming χωρις να κουραστω. Πως βγηκες απο ingore ρε συ κατσε να το ξανα βαλω γιατι θα ξεχασω οσα ξερω.

Επεξ/σία από Heybro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, radiohead said:

Βγαλτε μια ανακοινωση οσοι δεν εχουν 1070ti και πανω δεν εχουν δικαιωμα να αγοραζουν παιχνιδια και αν εχεις κατω απο 75min εισαι εξωγηινος για να απολαμβανεις παιχνιδι αλλιως δεν εξηγειται.

Οχι, κατω απο τα 144 ειναι megafail φιλε. Δεν παιζεται αστα :P 

Παντως το elitism με 29αρα uw και 1070 καρτα ειναι λιγο....fail. Δεν σε παιρνουν και στα σοβαρα ρε παιδι μου

6 minutes ago, Heybro said:

Πρωτα μαθε να διαβαζεις. Ειπα οτι τα 144 ειναι προφανως καλυτερα αλλα σε ultra low δεν παιζω. Επισης το η αναλογια ειναι αναλογα την αποσταση. Δεν βαζεις οτι να ναι. Εχω 55αρα στα 2.5 μετρα να τη βρασω την σαπια 34αρα που εχεις. Στο 29αρι monitor ομως κανω καλυτερο gaming χωρις να κουραστω. Πως βγηκες απο ingore ρε συ κατσε να το ξανα βαλω γιατι θα ξεχασω οσα ξερω.

Επειδη τα 144 συνδυαζονται με ultra low. Εγω γιατι τα εχω ultra? Απο αλλο πλανητη επεσα?

Και στην επομενη προταση ξαναδειχνεις την βλακεια σου. Ναι ειπαμε, το δικο σου ειναι το καλυτερο. Και εγω εχω 60αρα 4k, τι κανουμε τις μετραμε τωρα? Εγω σου λεω οτι το 29αρι monitor που πας να πασαρις στον αλλον απλα επειδη το εχεις και εσυ (και οτι εχεις εσυ ειναι το καλυτερο ever) ειανι megafail, καλυτερα να παρει 24αρα 16/9 παρα αυτη την αηδια. Τα υπολοιπα λυστα με τον εαυτο σου και την ανασφαλεια που σε βασανιζει

Επεξ/σία από strawman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, strawman είπε

Οχι, κατω απο τα 144 ειναι megafail φιλε. Δεν παιζεται αστα :P 

Παντως το elitism με 29αρα uw και 1070 καρτα ειναι λιγο....fail. Δεν σε παιρνουν και στα σοβαρα ρε παιδι μου

Επειδη τα 144 συνδυαζονται με ultra low. Εγω γιατι τα εχω ολα ultra? Απο αλλο πλανητη επεσα?

Και στην επομενη προταση ξαναδειχνεις την βλακεια σου. Ναι ειπαμε, το δικο σου ειναι το καλυτερο. Και εγω εχω 60αρα 4k, τι κανουμε τις μετραμε τωρα? Εγω σου λεω οτι το 29αρι monitor που πας να πασαρις στον αλλον απλα επειδη το εχεις και εσυ (και οτι εχεις εσυ ειναι το καλυτερο ever) ειανι megafail, καλυτερα να παρει 24αρα 16/9 παρα αυτη την αηδια. Τα υπολοιπα λυστα με τον εαυτο σου και την ανασφαλεια που σε βασανιζει

Για να δω 144fps σε AAA παιχνιδια γιατι ειπαμε απο λογια εισαι φουλ χωρις να ισχυει τιποτα απο οτι γραφεις. Του προτεινω 21:9 γιατι 21:9>>>>>16:9 σε ολα τα παιχνιδια. Απορω πως επαιζα σε 16:9 τοσο καιρο οταν υπαρχει αναλογια 10 φορες ανωτερη. Ο φιλος θα παιζει simulators. Το 16:9 θα τον περιοριζει απιστευτα ενω με το ultrawide θα εχει απιστευτο οπτικο πεδιο παραπανω. 29αρι θα παρει αν θελει 2560x1080. Αν θελει 34αρι να παει σε 2k μονο.

 

Τωρα για τα fps τα ειπαμε. 144>120>90>75>60>30 αλλα θες και τις αναλογες καρτες εκτος αν παιζεις low η πολυ παλια παιχνιδια. Για την ανασφαλεια δεν νομιζω γνωριζω παντα τι αγοραζω και το ευχαριστιεμαι μεχρι να παω στην επομενη αγορα μου. Ευτυχως που πηγα σε 29αρι 21:9 και οχι σε 24αρι 16:9 2k γιατι θα μετανιωνα αμεσως και δεν θα εβλεπα ποσο καλυτερο ειναι το 21:9.

Επεξ/σία από Heybro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


PSU CORSAIR AX760 ATX - 760W 80 PLUS PLATINUM CERTIFIED                                                                                198.90 €
CASE CORSAIR CARBIDE SERIES SPEC-ALPHA MID-TOWER GAMING WHITE/RED                                                      72.90 €
CPU INTEL CORE I7-8700K 3.70GHZ LGA1151 - BOX                                                                                                        364.99 €
ΜΗΤΡΙΚΗ ASUS ROG STRIX Z370-E GAMING RETAIL                                                                                                       239.00 €
RAM G.SKILL F4-3200C16D-16GTZSW 16GB (2X8GB) DDR4 3200MHZ TRIDENT Z DUAL CHANNEL KIT              209.90 €
SSD SAMSUNG MZ-V6P512BW 960 PRO M.2 512GB                                                                                                        279.90 €
VGA ASUS GEFORCE GTX1070 TURBO-GTX1070-8G 8GB GDDR5 PCI-E RETAIL                                                         581.83 €

ASUS BW-16D1HT/G 5.25'' SATA BLU-RAY RECORDER BULK                                                                         88.90 €                                              

                                                                                                                                             Αξία προϊόντων συμπερ. ΦΠΑ:  2036,32 €

αν θέλει να έχει μηχάνημα πάρε αυτά οι τιμές είναι Ελλάδα μπορείς να τα βρεις και ποιο φτηνά

(αυτά που είναι υπογραμμισμένα περνούν αλλαγή τα αλλά όχι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tomeap είπε


PSU CORSAIR AX760 ATX - 760W 80 PLUS PLATINUM CERTIFIED                                                                                198.90 €
CASE CORSAIR CARBIDE SERIES SPEC-ALPHA MID-TOWER GAMING WHITE/RED                                                      72.90 €
CPU INTEL CORE I7-8700K 3.70GHZ LGA1151 - BOX                                                                                                        364.99 €
ΜΗΤΡΙΚΗ ASUS ROG STRIX Z370-E GAMING RETAIL                                                                                                       239.00 €
RAM G.SKILL F4-3200C16D-16GTZSW 16GB (2X8GB) DDR4 3200MHZ TRIDENT Z DUAL CHANNEL KIT              209.90 €
SSD SAMSUNG MZ-V6P512BW 960 PRO M.2 512GB                                                                                                        279.90 €
VGA ASUS GEFORCE GTX1070 TURBO-GTX1070-8G 8GB GDDR5 PCI-E RETAIL                                                         581.83 €

ASUS BW-16D1HT/G 5.25'' SATA BLU-RAY RECORDER BULK                                                                         88.90 €                                              

                                                                                                                                             Αξία προϊόντων συμπερ. ΦΠΑ:  2036,32 €

αν θέλει να έχει μηχάνημα πάρε αυτά οι τιμές είναι Ελλάδα μπορείς να τα βρεις και ποιο φτηνά

(αυτά που είναι υπογραμμισμένα περνούν αλλαγή τα αλλά όχι)

Για καρτα γραφικων καλυτερα να παει εδω:

https://www.skroutz.gr/s/11162652/Palit-GeForce-GTX-1080-8GB-Dual-OC-NEB1080U15P2D.html

 

Και ram αν δεν θελει rgb μπορει να παει στις ιδιες αλλα στα 160 της gskill παλι. Ο ssd ο 960evo αρκει στα 180. Και μητρικη με 150 θα ειναι κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, tomeap είπε


PSU CORSAIR AX760 ATX - 760W 80 PLUS PLATINUM CERTIFIED                                                                                198.90 €
CASE CORSAIR CARBIDE SERIES SPEC-ALPHA MID-TOWER GAMING WHITE/RED                                                      72.90 €
CPU INTEL CORE I7-8700K 3.70GHZ LGA1151 - BOX                                                                                                        364.99 €
ΜΗΤΡΙΚΗ ASUS ROG STRIX Z370-E GAMING RETAIL                                                                                                       239.00 €
RAM G.SKILL F4-3200C16D-16GTZSW 16GB (2X8GB) DDR4 3200MHZ TRIDENT Z DUAL CHANNEL KIT              209.90 €
SSD SAMSUNG MZ-V6P512BW 960 PRO M.2 512GB                                                                                                        279.90 €
VGA ASUS GEFORCE GTX1070 TURBO-GTX1070-8G 8GB GDDR5 PCI-E RETAIL                                                         581.83 €

ASUS BW-16D1HT/G 5.25'' SATA BLU-RAY RECORDER BULK                                                                         88.90 €                                              

                                                                                                                                             Αξία προϊόντων συμπερ. ΦΠΑ:  2036,32 €

αν θέλει να έχει μηχάνημα πάρε αυτά οι τιμές είναι Ελλάδα μπορείς να τα βρεις και ποιο φτηνά

(αυτά που είναι υπογραμμισμένα περνούν αλλαγή τα αλλά όχι)

Κλαίω :cry:

κι ο άλλος από κάτω σχολιάζει τα ασχολίαστα.. :lol::lol:

Το Blu-ray με αποτελείωσε όμως :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tomeap είπε


PSU CORSAIR AX760 ATX - 760W 80 PLUS PLATINUM CERTIFIED                                                                                198.90 €
CASE CORSAIR CARBIDE SERIES SPEC-ALPHA MID-TOWER GAMING WHITE/RED                                                      72.90 €
CPU INTEL CORE I7-8700K 3.70GHZ LGA1151 - BOX                                                                                                        364.99 €
ΜΗΤΡΙΚΗ ASUS ROG STRIX Z370-E GAMING RETAIL                                                                                                       239.00 €
RAM G.SKILL F4-3200C16D-16GTZSW 16GB (2X8GB) DDR4 3200MHZ TRIDENT Z DUAL CHANNEL KIT              209.90 €
SSD SAMSUNG MZ-V6P512BW 960 PRO M.2 512GB                                                                                                        279.90 €
VGA ASUS GEFORCE GTX1070 TURBO-GTX1070-8G 8GB GDDR5 PCI-E RETAIL                                                         581.83 €

ASUS BW-16D1HT/G 5.25'' SATA BLU-RAY RECORDER BULK                                                                         88.90 €                                              

                                                                                                                                             Αξία προϊόντων συμπερ. ΦΠΑ:  2036,32 €

αν θέλει να έχει μηχάνημα πάρε αυτά οι τιμές είναι Ελλάδα μπορείς να τα βρεις και ποιο φτηνά

(αυτά που είναι υπογραμμισμένα περνούν αλλαγή τα αλλά όχι)

Ρε συ δεν είναι εδώ facebook. Μπερδεύτηκες? Άλλο είμαστε εδώ. Οβερ οβερ.

Όχι τίποτε άλλο αλλά χάλασες και τον παραπάνω απολαυστικό διάλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, radiohead είπε

Κλαίω :cry:

κι ο άλλος από κάτω σχολιάζει τα ασχολίαστα.. :lol::lol:

Το Blu-ray με αποτελείωσε όμως :D

Ειπαμε να παρει σοβαρο υπολογιστη ο φιλος οχι σαβουρα με καρτες επιπεδου 480. 1500 θα δωσει οχι 600.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλύτερο σάιτ με προσφορές αλά Σκρούτζ στην Δανία:

https://www.pricerunner.dk/

 

Πάντως μπορώ να συμβιβαστώ με μια 1070 κάμποσούς μήνες, μέχρι να πέσουν ξανά οι τιμές στις κάρτες.

Έτσι και αλλιώς σκοπεύω να αγοράσω το ριγκ σε δύο δόσεις. Μια αυτή που θα πάρω τα "βασικά" και η δεύτερη που θα πάρω τα των sim (head tracker, HOTAS, gaming packages etc).

Επίσης το μπάτζετ της δεύτερης δόσης θα είναι κάπου στα 1000€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Heybro said:

Ειπαμε να παρει σοβαρο υπολογιστη ο φιλος οχι σαβουρα με καρτες επιπεδου 480. 1500 θα δωσει οχι 600.

Καταλαβαινεις οτι το σαβουρα εξαρταται απο το πως το βλεπει κανεις? Επειδη εσυ εχεις 1070ti λες την 1060 σαβουρα, οποτε φανταζομαι αντιστοιχα και η 1070ti σου για μενα που εχω 1080ti ειναι σαβουρα. 

Γιατι πετατε τετοιες χοντραδες θα θελα να ξερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτά που διαβάζω βγάζω το εξής συμπέρασμα :

-Η οθόνη του Heybro είναι η καλύτερη. 

-Η gpu του Heybro είναι η καλυτερη 

Οτιδήποτε κατώτερο δεν κάνει, οτιδήποτε καλύτερο είναι άσκοπο. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...