Προς το περιεχόμενο

εχω προβλημα με την ενεργοποιηση της εκγυκλοπαιδειας δομη gold 3d


giorgos mp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας εχώ ενα πρόβλημα με την ηλεκρονική εκγυκλοπαίδεια ΔΟΜΗ GOLD 3D σχετίκα με το κλειδί ενεργοποίησης.

Ολα άρχισαν όταν βρή τα CD της εγκυκλοπαίδειας που τα είχα αποκτήσει απο μια εφημερίδα.Φυσικά εγω δεν είχα χρησημοποιήσει ποτέ αυτή

την εγκυκλοπαίδεια.Ετσι την εγκατέστησα στον υπολογιστή μου.Την έτρεξα και μου ζητούσε να πάρω ένα τηλέφωνο που δεν υσχει πιά και μετά έμαθα πως οι εκδόσεις δομη έκλεισαν. τι να κάνω για να την ενεργοποιήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, giorgos mp είπε

Γειά σας εχώ ενα πρόβλημα με την ηλεκρονική εκγυκλοπαίδεια ΔΟΜΗ GOLD 3D σχετίκα με το κλειδί ενεργοποίησης.

Ολα άρχισαν όταν βρή τα CD της εγκυκλοπαίδειας που τα είχα αποκτήσει απο μια εφημερίδα.Φυσικά εγω δεν είχα χρησημοποιήσει ποτέ αυτή

την εγκυκλοπαίδεια.Ετσι την εγκατέστησα στον υπολογιστή μου.Την έτρεξα και μου ζητούσε να πάρω ένα τηλέφωνο που δεν υσχει πιά και μετά έμαθα πως οι εκδόσεις δομη έκλεισαν. τι να κάνω για να την ενεργοποιήσω.

Νομίζω πως απάντησες μόνος σου στο ερώτημα σου. Εφόσον έχουν κλείσει οι εκδόσεις δομή πολύ φοβάμαι πως δεν υπάρχει άλλος τρόπος να ενεργοποιήσεις το προϊόν πλέον (εφόσον και το κλειδί ενεργοποίησης που έχεις δεν λειτουργεί). 

Αναλογίσου πως αυτό το πρόβλημα υπάρχει από το 2008, άρα έχουν περάσει 10 χρόνια από τότε.

Επεξ/σία από .:Cabal:.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καπου υπηρχε παλια η ΔΟΜΗ "σπασμενη" αλλα δεν ξερω αν υπαρχει πια μετα απο τοσα χρονια . Οι εγκυκλοπαιδειες εχουν αχρηστευτε με το internet.

Πανε οι καιροι που ψαχναμε σε αυτες με δυσκολο μερικες φορες να βρουμε κατι .

 

Εγώ μεγάλωσα με την εγκυκλοπαιδια της "Θείας Λένας"  Αντιγόνης Μεταξά και πριν 20 χρόνια που η μεγάλη μου κόρη ήταν Δημοτικό ψάχναμε άλλες εγκυκλοπαιδιες για βουνά και θάλασσες που δεν έγραφαν τα βιβλία αλλά τα ήθελε ο δάσκαλος. 

Όλα αυτά πια με ελάχιστα κλικ. 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Καπου υπηρχε παλια η ΔΟΜΗ "σπασμενη" αλλα δεν ξερω αν υπαρχει πια μετα απο τοσα χρονια . Οι εγκυκλοπαιδειες εχουν αχρηστευτε με το internet.

Πανε οι καιροι που ψαχναμε σε αυτες με δυσκολο μερικες φορες να βρουμε κατι .

Εγώ μεγάλωσα με την εγκυκλοπαιδια της "Θείας Λένας"  Αντιγόνης Μεταξά και πριν 20 χρόνια που η μεγάλη μου κόρη ήταν Δημοτικό ψάχναμε άλλες εγκυκλοπαιδιες για βουνά και θάλασσες που δεν έγραφαν τα βιβλία αλλά τα ήθελε ο δάσκαλος. 

Όλα αυτά πια με ελάχιστα κλικ. 

Αγαπητέ συμφορουμίτη έχεις απόλυτο δίκιο, πάνε πλεον οι εποχές του έντυπου τύπου, τουλάχιστον όσον αφορά τις εγκυκλοπαίδειες. Το μεγαλύτερο αγκάθι τους ήταν πως προφανώς δεν μπορούν να μείνουν ενημερωμένες όπως συμβαίνει με τα φρέσκα νέα του internet.

Ακόμη θυμάμαι τους πωλητές που πήγαιναν από σπίτι σε σπίτι και προσπαθούσαν να πουλήσουν τις εκδόσεις της Πάπυρος Larrousse Brittanica ή της Υδρία Cambridge Ήλιος.

Βέβαια υπάρχει αρκετός κόσμος ο οποίος δεν μπορεί να συνηθήσει με τίποτα την ανάγνωση κειμένων, εντύπων, βιβλίων κτλ κτλ. από την οθόνη ενός tablet ή ενός υπολογιστή, οπότε ίσως αυτοί οι "ρομαντικοί" κρατάνε ακόμα λίγο ζωντανό τον έντυπο τύπο.

Όσον αφορά την "σπασμένη" έκδοση της συγκεκριμένης εγκυκλοπαίδειας δεν νομίζω ότι υπάρχει ή ότι αξίζει ακόμη και αν υπάρχει να την βρεις και να την κατεβάσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, .:Cabal:. είπε

Αγαπητέ συμφορουμίτη έχεις απόλυτο δίκιο, πάνε πλεον οι εποχές του έντυπου τύπου, τουλάχιστον όσον αφορά τις εγκυκλοπαίδειες. Το μεγαλύτερο αγκάθι τους ήταν πως προφανώς δεν μπορούν να μείνουν ενημερωμένες όπως συμβαίνει με τα φρέσκα νέα του internet.

Ακόμη θυμάμαι τους πωλητές που πήγαιναν από σπίτι σε σπίτι και προσπαθούσαν να πουλήσουν τις εκδόσεις της Πάπυρος Larrousse Brittanica ή της Υδρία Cambridge Ήλιος.

Βέβαια υπάρχει αρκετός κόσμος ο οποίος δεν μπορεί να συνηθήσει με τίποτα την ανάγνωση κειμένων, εντύπων, βιβλίων κτλ κτλ. από την οθόνη ενός tablet ή ενός υπολογιστή, οπότε ίσως αυτοί οι "ρομαντικοί" κρατάνε ακόμα λίγο ζωντανό τον έντυπο τύπο.

Όσον αφορά την "σπασμένη" έκδοση της συγκεκριμένης εγκυκλοπαίδειας δεν νομίζω ότι υπάρχει ή ότι αξίζει ακόμη και αν υπάρχει να την βρεις και να την κατεβάσεις. 

Δεν διαφωνω φιλε μου αλλα αυτο το ποσοστο ειναι πολυ μικρο και ειναι αναγκη να προσαρμοστει σε νεα δεδομενα.Δεν μπορει να γινει αλοιως.

Η γυναικα μου 55 ετων σημερα η μονη σχεση με υπολογιστη ηταν οταν η μεγαλη κορη ηταν στο Δημοτικο και επρεπε να βρισκει συνωνυμα και αντιθετα και την ειχα μαθει να πληκτρολογει στο Μεζον Ελληνικο Λεξικο στον υπολογιστη για να βρισκει . Εδω και 3-4 χρονια εστω απο το κινητο εχει αθει να ψαχνει .

Ειμαι 60 και πρωτοακουμπησα πληκτρολογιο στα 33 λογω εργασιας αλλα καταλαβα οτι δεν μπορει να γινει αλοιως.

 

Ευτυχως που το κοστος αποκτησης ενος υπολογιστη εχει πεσει δραματικα . Κπου 700.000 δρχ ειχα δωσει για τον πρωτο υπολογιστη με 14αρα  crt no name οθονη και εκτυπωτη που  επρεπε να αλλαζεις χειροκινητα το ασπρομαυρο με το εγχρωμο μελανι.Windows 95 ετος 1995.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...