Προς το περιεχόμενο

Life after Nexus 6p. Μια βοήθεια.


pgoum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Μετάαπό 2,5 χρόνια ήρθε η ώρα να αλλάξω τηλέφωνο επειδή η μπαταρία έχει αρχίσει να μας αφήνει χρόνους και θα χρειαστώ τη συμβολή των forum members του insomia μιας και με τις επιλογές έχω χαθεί.

Το ταβάνι είναι 600€ με ΦΠΑ (προφανώς όσο λιγότερο τόσο το καλύτερο!)

Με ενδιαφέρει κυρίως να έχει καλό σήμα και καλή ποιότητα κλήσεων. Στην συνέχεια να είναι όσο το δυνατόν πιο smooth το λειτουργικό και να έχει καλή μπαταρία.

Επιπλεον, με ενδιαφέρει σε μεγάλο βαθμό να δίνει σταθερά τα security updates. Δεν με απασχολεί ποτέ και αν θα πάρει major updates.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
Καλό σας βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες δε θες τότε θα κοιτάξεις αναγκαστικά για Pixel, Sony, Blackberry και HTC συσκευές. Η προσωπική μου πρόταση είναι το HTC U11 dual sim το οποίο πάει γύρω στα 500 τώρα από σκρουτζομάγαζα.

Εννοείται ότι θα κάνει πτώση σε μέγεθος οθόνης με κάθε συσκευή από αυτές.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Θες δε θες τότε θα κοιτάξεις αναγκαστικά για Pixel, Sony, Blackberry και HTC συσκευές. Η προσωπική μου πρόταση είναι το HTC U11 dual sim το οποίο πάει γύρω στα 500 τώρα από σκρουτζομάγαζα.

Εννοείται ότι θα κάνει πτώση σε μέγεθος οθόνης με κάθε συσκευή από αυτές.  

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση.

Pixel 2 XL ξεφεύγει πολύ στην τιμη και δεν θέλω να πάρω το προηγούμενο μοντέλο.

Blackberry το σκεφτόμουν αλλά δεν έχω άποψη από το θέμα του consistency στα security updates στο Android. Blackberry passport ειχα πριν το Nexus.

HTC δεν είχα ποτέ. Φαίνεται καλό αλλά ο ενδοιασμός μου είναι ίδιος με πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, pgoum είπε

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση.

Pixel 2 XL ξεφεύγει πολύ στην τιμη και δεν θέλω να πάρω το προηγούμενο μοντέλο.

Blackberry το σκεφτόμουν αλλά δεν έχω άποψη από το θέμα του consistency στα security updates στο Android. Blackberry passport ειχα πριν το Nexus.

HTC δεν είχα ποτέ. Φαίνεται καλό αλλά ο ενδοιασμός μου είναι ίδιος με πριν.

Οι εταιρίες αυτές έχουν το καλύτερο track record σε ότι αφορά τα major και security updates για συσκευές που δεν είναι της Google όπως είναι τα Pixel και πριν τα Nexus. Συνεπώς πρέπει να κάνεις έναν συμβιβασμό κάπου δεδομένου ότι όπως λες σου ξεφεύγουν σε τιμή τα Pixel. 

Ολες οι παραπάνω εταιρίες θα σε καλύψουν στο κομμάτι που θες, από εκεί και έπειτα θα πρέπει να επιλέξεις μεταξύ των διαφορών τους και των θέλω σου στα χαρακτηριστικά τους. Πάντως άπαξ και πας μια φορά σε HTC η γενική γνώμη είναι ότι δεν θα θες να ξαναπάρεις οτιδήποτε άλλο. Μια φορά πελάτης HTC, πάντα πελάτης HTC. 

Αν πρέπει όπως και δήποτε να πάρω κάτι άμεσα τότε θα το σύγκρινα μεταξύ HTC U11 και Sony Xperia XZ2 (ή το compact μοντέλο του). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε το oneplus 6 (σε μια εβδομάδα θα ξεκινήσουν οι αποστολές) όλα τ άλλα που αναφέρθηκαν για το budget σου είναι δεινόσαυροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/5/2018 στις 10:57 ΜΜ, ziaba είπε

πάρε το oneplus 6 (σε μια εβδομάδα θα ξεκινήσουν οι αποστολές) όλα τ άλλα που αναφέρθηκαν για το budget σου είναι δεινόσαυροι

Δεινόσαυρος το XZ2; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...